Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2011 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Pokazali "elkę”, zobaczyli figę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 10 A A
Listopad 2010. Krzysztof Grabczuk, ówczesny marszałek województwa i Piotr Franaszek, szef promocji w
Listopad 2010. Krzysztof Grabczuk, ówczesny marszałek województwa i Piotr Franaszek, szef promocji w

Władze województwa ogłosiły konkurs "Pokaż swoją elkę” dla ludzi zakochanych w naszym regionie. Wyniki miały ogłosić 15 lutego. Do tej pory nie ogłosiły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Zero informacji, co do wyników konkursu. Zero informacji na stronie konkursowej. Zero podziękowania za przesłanie prac”– napisał do nas jeden z 19 uczestników konkursu.

"Elka” to element identyfikacji wizualnej województwa lubelskiego. Umieszczana jest na różnego rodzaju materiałach związanych z działalnością samorządu. Znak można wypełnić dowolną treścią: zdjęciami, kolorami czy grafiką. Np. na materiałach związanych z teatrem w literze "L” znajdą się elementy kojarzące się ze sztuką sceniczną.

Władze województwa postanowiły w listopadzie ub. roku zachęcić mieszkańców do pokazania, jak widzą swój region, co w nim kochają i z czym im się kojarzy. Ogłosiły konkurs "Pokaż swoją elkę”. Każdy mógł przygotować np. zdjęcie czy projekt koszulki z wykorzystaniem "elki”. Urząd czekał na prace do końca stycznia. Wyniki konkursu miały być ogłoszone w prasie 15 lutego. Minął miesiąc, a wyników wciąż nie ma.

Często biorę udział w różnych konkursach i jak do tej pory nie spotkałem się z takim brakiem profesjonalizmu. To smutne, w jaki sposób promując Lubelskie, można pokazywać organizacyjną zaściankowość”


– mówi nasz Czytelnik.
• Dlaczego do tej pory nie głoszono wyników konkursu? – pytamy w Urzędzie Marszałkowskim.

– Prace zostały otwarte 15 lutego, ale nie mogliśmy zgrać terminów członków komisji konkursowej. Opóźnienie wynikło właśnie z powodów technicznych. Rzeczywiście wypadło to trochę nieładnie – przyznaje Adrianna Iwan z Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. W komisji zasiadają: szef promocji województwa, reprezentanci środowisk twórczych oraz specjaliści od promocji marki i regionu.

– Wręczenie nagród (trzy nagrody warte po 1 tys. zł – red.) odbędzie się 23 marca w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. To najbliższy możliwy termin – mówi Krzysztof Prybuła, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. – Wszystkich uczestników konkursu telefonicznie powiadomimy o uroczystości.

"Elka” od początku nie miała szczęścia. W listopadzie – tuż po oficjalnej prezentacji – pisaliśmy, że nasza "elka” przypomina logo Natural History Museum w Londynie ("enka”). Łudząco podobny był kształt "enki” oraz pomysł na wypełnienie znaku.

– Podobieństwo formy jest przypadkowe – zapewniała nas Joanna Karpowicz z krakowskiej firmy No Hau, która przygotowała projekt dla województwa lubelskiego. Tłumaczyła: Nie znaliśmy tamtej identyfikacji i nie wpłynęła ona na naszą pracę. Tak się zdarza we wzornictwie, że pewne rzeczy mogą się wydawać podobne.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mosquito / 16 marca 2011 o 12:41
Czas było przywyknąć !
Avatar
sloniczek / 16 marca 2011 o 11:34
CZ Pan Redaktor Rafał Panas sprawdził jak nazywał się ówczesny marszałek województwa zanim podpisał zdjęcie pod artykułem ? Dla ułatwienia podpowiem Panu że teraz jest wicemarszałkiem!
Avatar
Absmak / 16 marca 2011 o 10:31
Fora internetowe to mekka dla wszelkiej maści frustratów.... Kosienalnia - źle, promocja regionu - źle, budowa obwodnicy - źle... Na litość Boską jest coś na TAK...?
Avatar
Don Kichot / 16 marca 2011 o 10:25
Jeśli zajmuje się tym Pan Franaszek to wszystko jasne, wpadka za wpadką, żenujący amator mający się niewiadomo kogo, porażka....
Avatar
KK / 16 marca 2011 o 09:50
[quote name='jano' timestamp='1300264299' post='450846']
co z Ciebie za "as" z manierami,który potrafisz oceniać ludzi przez pryzmat partii politycznych...
[/quote]
Niestety taka prawda nie ma co się oburzać ,pchają się na stołki a są nieudolni że aż żałość bierze
Avatar
jano / 16 marca 2011 o 09:31
[quote name='borsuk' timestamp='1300261322' post='450813']
W województwie rządzą ludzie z nadania PSL więc nie ma co oczekiwać odpowiednich manier itp.
[/quote]
co z Ciebie za "as" z manierami,który potrafisz oceniać ludzi przez pryzmat partii politycznych...
Avatar
norbert / 16 marca 2011 o 09:20
L -KA TO ZNAK LEGII WARSZAWA
Avatar
niki / 16 marca 2011 o 09:00
Kuuuuupa nieudaczników. Za to różne imprezy z niezłym żarciem i trunkami to potrafią organizować
doskonale. A ty biedny mieszkańcu Lubelszczyzny im to opłacasz...
Avatar
borsuk / 16 marca 2011 o 08:42
W województwie rządzą ludzie z nadania PSL więc nie ma co oczekiwać odpowiednich manier itp.
Avatar
OO / 16 marca 2011 o 08:12
Ale pierdoły!!
Avatar
mosquito / 16 marca 2011 o 12:41
Czas było przywyknąć !
Avatar
sloniczek / 16 marca 2011 o 11:34
CZ Pan Redaktor Rafał Panas sprawdził jak nazywał się ówczesny marszałek województwa zanim podpisał zdjęcie pod artykułem ? Dla ułatwienia podpowiem Panu że teraz jest wicemarszałkiem!
Avatar
Absmak / 16 marca 2011 o 10:31
Fora internetowe to mekka dla wszelkiej maści frustratów.... Kosienalnia - źle, promocja regionu - źle, budowa obwodnicy - źle... Na litość Boską jest coś na TAK...?
Avatar
Don Kichot / 16 marca 2011 o 10:25
Jeśli zajmuje się tym Pan Franaszek to wszystko jasne, wpadka za wpadką, żenujący amator mający się niewiadomo kogo, porażka....
Avatar
KK / 16 marca 2011 o 09:50
[quote name='jano' timestamp='1300264299' post='450846']
co z Ciebie za "as" z manierami,który potrafisz oceniać ludzi przez pryzmat partii politycznych...
[/quote]
Niestety taka prawda nie ma co się oburzać ,pchają się na stołki a są nieudolni że aż żałość bierze
Avatar
jano / 16 marca 2011 o 09:31
[quote name='borsuk' timestamp='1300261322' post='450813']
W województwie rządzą ludzie z nadania PSL więc nie ma co oczekiwać odpowiednich manier itp.
[/quote]
co z Ciebie za "as" z manierami,który potrafisz oceniać ludzi przez pryzmat partii politycznych...
Avatar
norbert / 16 marca 2011 o 09:20
L -KA TO ZNAK LEGII WARSZAWA
Avatar
niki / 16 marca 2011 o 09:00
Kuuuuupa nieudaczników. Za to różne imprezy z niezłym żarciem i trunkami to potrafią organizować
doskonale. A ty biedny mieszkańcu Lubelszczyzny im to opłacasz...
Avatar
borsuk / 16 marca 2011 o 08:42
W województwie rządzą ludzie z nadania PSL więc nie ma co oczekiwać odpowiednich manier itp.
Avatar
OO / 16 marca 2011 o 08:12
Ale pierdoły!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 0 0

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.