niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Pół dnia w kolejce po zasiłek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2004, 22:42

Osoby, którym przysługuje zasiłek z urzędu pracy muszą go odbierać osobiście. A to oznacza kilkugodzinne czekanie w kolejce na ulicy. – To upokarzające. Ludzie przyglądają się nam, jakbyśmy stali po jałmużnę – mówią.

– Za czym stoicie? – pytali przechodnie czekających w kolejce ludzi.
– Od 10 lat pobieram zasiłek, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam – mówi pani Ania i zrezygnowana ustawia się na końcu ogonka.
– Cały dzień spędzam w kolejkach – skarży się pani Edyta. – Najpierw dwie godziny w urzędzie pracy, bo akurat trafiłam na przerwę. Teraz postoję tutaj. Potem biegnę jeszcze do urzędu skarbowego po zaświadczenie o dochodach, żeby je złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Dobrze, że miałam z kim zostawić dziecko...
Nie każdy jednak miał taką możliwość. Stojącym w kolejce po zasiłek często towarzyszą małe dzieci.
– A co, z kim mam zostawić? – pyta matka dwuletniej Kasi. – Na nianię mnie nie stać.
Aby dostać pieniądze, bezrobotni muszą zgłaszać się najpierw w Miejskim Urzędzie Pracy w ściśle określonym terminie wyznaczonym przez urzędników. Tutaj otrzymują dokument uprawniający do wypłaty. Zasiłek mają odebrać jeszcze tego samego dnia. Jeśli ktoś nie zdąży, następnego dnia czeka go kolejna wizyta w urzędzie i cała procedura zaczyna się od nowa.
Wczoraj czekający w wyjątkowo długim ogonku szukali winnego tej sytuacji.
– To wina urzędu pracy – mówili. – Do piętnastego każdego miesiąca muszą nam wypłacić zasiłek, więc teraz się spieszą. Boją się, że nie zdążą, więc wszystkich wysyłają jednego dnia.
– To nieprawda. Zawsze umawiamy podobną liczbę osób na jeden dzień – tłumaczy Artur Seroka, rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy. – Jeśli są jakieś przestoje, to wyłącznie z winy Banku Pekao SA. Podobno mieli dziś awarię systemu.
W banku nie chciano nam udzielić żadnych informacji na ten temat. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!