poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Połączą szpital Jana Bożego i kolejowy. Radni zdecydowali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2014, 00:01
Autor: (toma)

Radni sejmiku województwa przyjęli wczoraj uchwałę w sprawie połączenia lubelskich szpitali Jana Bożego i kolejowego. "Za głosowało 20 radnych, dziewięciu wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw.

- Na proces czynnego połączenia obu placówek mamy nie mniej niż trzy miesiące i nie więcej niż dziewięć. Optymalna byłaby data 1 stycznia 2015 roku - mówi Tomasz Pękalski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia.

Decyzję poprzedziły konsultacje z załogą. - Spodziewaliśmy się, że prędzej czy później do tego dojdzie. Jako pracownicy przede wszystkim oczekujemy od marszałka, że będzie monitorował wszystkie zmiany i zadba, żeby miały dobry wynik. Nie spodziewamy się zwolnień, uważamy wręcz, że jeśli będziemy się rozwijać - co obiecały władze województwa - to powstaną nowe miejsca pracy - mówi Marzena Siek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Jana Bożego.

Plan zakłada, że szpital ten przejmie szpital kolejowy. Co to oznacza dla pacjentów? Przy ul. Lubartowskiej zmian nie będzie. Ale z ul. Biernackiego na Kruczkowskiego przeniesiony zostanie oddział pulmonologiczny. W przyszłości na terenie obecnego szpitala kolejowego powstanie wojewódzkie centrum leczenia chorób płuc m.in. za ok. 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na ul. Kruczkowskiego znajdzie się także oddział internistyczny. Z kolei na ul. Biernackiego ma być skoncentrowana opieka długoterminowa. Dyrektorem placówki pozostanie Marzena Kowalczyk, która obecnie kieruje szpitalem Jana Bożego.

Radni zgodzili się też wczoraj na planowane wcześniej przejęcie przez Uniwersytet Medyczny przychodni stomatologicznej z ul. Lubartowskiej oraz przychodni akademickiej z ul. Langiewicza.
  Edytuj ten wpis
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2014 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest i on, "najlepszy" prezydent w historii Lublina, PiSowiec Andrzej Pruszkowski ciągnący z TBS 15 tysięcy miesięcznie choć od 3 lat TBS nic nie wybudował

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!