poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Połączą uczelnie z biznesem. Pierwszy edCAMP w Lublinie

Dodano: 26 maja 2017, 08:28
Autor: ask

W sobotę w Lublinie rozpocznie się pierwszy edCAMP, wydarzenie organizowane przez eduLAB, akcelerator działający w obszarze edukacji. To rewolucyjna oferta mająca pomóc w funkcjonowaniu uczelni wyższych, wesprzeć przedsiębiorców i dać pracę młodym i zdolnym.

– Akcelerator eduLAB to przede wszystkim szansa dla uczelni. Już dziś spotykamy się z przedstawicielami dziewięciu lubelskich uczelni, żeby rozpocząć dyskusję o potrzebach i wyzwaniach, jakie stoją przed lubelskimi uczelniami – mówi Piotr Pietras z eduLAB. – Być może niektóre z nich mają doskonały sprzęt czy obiekty, z których nie korzystają w pełni i chciałyby to zmienić i zacząć na tym zarabiać. Być może zastanawiają się, w jaki sposób wykorzystać technologię, by dać niepełnosprawnym studentom możliwość jak najbardziej realistycznej obecności na wykładach. A może potrzebują dobrej platformy do komunikowania się studentów między sobą i wykładowcami.

Wszystkie potrzeby zostaną spisane i trafią na stronę www.edulab.io, gdzie będą czekać na zgłoszenia osób mających pomysł na rozwiązanie problemów. Mogą to być zarówno pozycje poszczególnych osób, jak i całych zespołów.

– Zapoznamy się z nimi, ocenimy ich potencjał i szansę na ich realizację – tłumaczy Anna Piwko. – W najciekawsze zaczniemy inwestować. Przez pierwsze trzy miesiące będziemy inwestować w pomysłodawców, doradzając im, co muszą zrobić, by rozpocząć realizację pomysłu. Przez kolejnych osiem miesięcy trwać będzie praca nad stworzeniem technologicznych rozwiązań uszytych na miarę konkretnych uczelni, ale mogących być także wykorzystywanych przez uniwersytety w całym kraju oraz w innych obszarach rynku.

Przez cały czas pracy nad rozwiązaniem członkowie zespołów będą otrzymywali pensje. Zapewnione zostanie im także potrzebne wsparcie technologiczne, dostęp do niezbędnego sprzętu i oprogramowania, ale także infrastruktury i wiedzy. Mówimy o dofinansowaniu sięgającego nawet miliona złotych.

– Dzięki temu nie będą musieli myśleć o zdobywaniu gotówki, tylko w całości poświęcić się realizacji swojego pomysłu – dodaje Pietras. – Liczymy, na to, że przez trzy lata działalności uda nam się doprowadzić do założenia z zespołów biorących udział w naszym przedsięwzięciu co najmniej sześć spółek, które będą sprawnie funkcjonować także po zakończeniu projektu.

Pierwszy edCAMP zaplanowano na najbliższą sobotę. W 12-godzinnych warsztatach weźmie udział ok. 15 zespołów. Najlepszy z nich ma szansę na pomoc w realizowaniu swojego pomysłu i stworzenia własnego biznesu.

Patronami i partnerami eduLAB zostali m.in. Ministerstwo Cyfryzacji, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina, Urząd Miasta Lublina i Lubelska Wyżyna IT

Czytaj więcej o: edukacja edCAMP eduLAB Paweł Pietras
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 01:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co z tego, jak osoby odpowiedzialne za Wyżynę IT nie robią updatów po polsku i angielsku. Liczą, ze teksty same się napiszą?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!