niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Połączenie COZL ze szpitalem Jana Bożego: Audyt za 72 tys. już gotowy

Dodano: 26 stycznia 2016, 16:59
Autor: kp

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Jest już gotowa koncepcja połączenia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze szpitalem Jana Bożego, którą przygotował Ernst&Young, międzynarodowy koncern świadczący usługi doradcze i audytorskie. Treść dokumentu poznamy w czwartek.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Dokument został już nam przekazany, ale o szczegółach będzie można rozmawiać dopiero po czwartkowej sesji sejmiku województwa, kiedy wszyscy radni zapoznają się z jego treścią – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka. – Urząd ma dwa tygodnie, żeby zgłosić uwagi do przedstawionej koncepcji.

– To dokument liczący 136 stron, zawierający skomplikowane informacje. Jest za wcześnie, żeby to komentować – mówi Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia.

Do konkursu na opracowanie koncepcji połączenia COZL ze szpitalem Jana Bożego stanęły trzy firmy. – Wygrał Ernst&Young, bo przedstawił najbardziej odpowiadający nam zakres analizy i najlepsze warunki finansowe – tłumaczyła w listopadzie ubiegłego roku Górka.

Za opracowanie dokumentu urząd marszałkowski zapłacił 72 tys. zł. Ernst&Young miał się skupić na trzech aspektach: merytorycznym, finansowym i prawnym. Chodzi m.in. o analizę kontraktów z NFZ, wskazanie mocnych i słabych stron nowopowstałej placówki w odniesieniu do innych lubelskich szpitali i określenie jej struktury organizacyjnej. Audytor miał też przeanalizować majątek obu szpitali, istniejących zadłużeń i wpływ połączenia na zaciąganie nowych zobowiązań.
Decyzja o połączeniu COZL ze szpitalem Jana Bożego zapadła w lipcu. Pojawiło się wówczas kilka kontrowersyjnych kwestii. Chodziło m.in. o umowy 330 nowych osób zatrudnionych w COZL.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"o dokument liczący 136 stron, zawierający skomplikowane informacje. Jest za wcześnie, żeby to komentować – mówi Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia." czytaj:jestem tak głupi,że nie wiem o co w tym dokumencie chodzi.Potrzebuję kogoś kto przeczyta i wyjaśni mi co oni tam piszą.

W końcu zielony badyl a w dodatku tylko kowal.

Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do czego jest Urząd Marszałkowski ? czy nikt z jego urzędników nie jest w stanie takiej analizy zrobić w ramach normalnych obowiązków ?
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tzn. mówiąc prościej - dokumentu nie dano radnym, a "zapoznanie się" ze 136-stronnicowym dokumentem odbędzie się w trakcie sesji, trwającej przeciętnie od 40 minut do gór 3 godzin? Ktoś jest w żartobliwym nastroju...
Rozwiń
santiago
santiago (26 stycznia 2016 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znam E&Y robili audyty u nas w firmie, wiarygodność 200% znają się na mydle i powidle czyli wszystkim, duża część pracowników tych szpitali może szukać  nowej pracy lub pójdą do outsourcingu.

Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czyli za jedną stronę zapłacono ponad 500zł. A ni można było zamówić tylko jednej strony za te 500, zawierającej jeden wyraz: TAK lub NIE (za połączeniem)?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!