sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Pole golfowe z opóźnieniem. Urzędnicy: "Już nam się nie spieszy. Naliczymy karę"

  Edytuj ten wpis

 (Archiwum)
(Archiwum)

Skoro nie udało się zbudować pola golfowego na wakacje, to teraz już nam się nie spieszy – mówią lubelscy urzędnicy. I skrupulatnie liczą karę, którą zapłaci wykonawca.

– To już teraz nie nasze zmartwienie, tylko wykonawcy – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – My do końca roku mamy rozliczyć się z dotacji z Unii Europejskiej. Ten termin jest niezagrożony.

Zgodnie z umową wykonawca – Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Technus z Poznania – miał skończyć budowę pola nad Zalewem Zemborzyckim do końca czerwca. – Szkoda, że nie udało się to przed wakacjami – mówi Szczepańska.

– Teraz już się nam nie spieszy – dodaje. – Mamy drugą połowę października, więc spóźnienie przekroczyło 100 dni. Za każdy dzień zwłoki naliczymy karę – ok. 1,3 tys. zł. W ten sposób wynagrodzenie wykonawcy (miasto ma mu zapłacić jeszcze ok. 400 tys. zł – red.) zostanie pomniejszone. A pieniądze pozostaną w kasie miasta.

Ile? To zależy od tego, kiedy poznaniacy ostatecznie uporają się z budową. Miesiąc temu słyszeliśmy o połowie października. Ale prace nadal trwają. – Obiecali, że zakończą inwestycję w październiku – mówi Szczepańska. – Byłam niedawno na miejscu. Widać postęp prac. Czekamy niecierpliwie.

Perturbacje z firmą z Poznania trwają od początku inwestycji. Przedsiębiorstwo Technus wiosną ub. roku wygrało przetarg na zaprojektowanie, zbudowanie i wyposażenie centrum golfowego u zbiegu ul. Żeglarskiej i Osmolickiej. Pieniądze na inwestycję były zaklepane – Urząd Marszałkowski przyznał 678 tys. zł dotacji, resztę – 512 tys. zł – miało dołożyć miasto.

Sprawa zaczęła się komplikować na etapie przygotowywania dokumentacji. Budowę udało się wreszcie rozpocząć wiosną tego roku. Poznaniacy wzięli się za porządkowanie terenu. Postawili też główne obiekty Akademii Golfa i… zeszli z placu budowy. Wrócili w sierpniu, dopiero na kolejne wezwanie lubelskich urzędników. Jedno jest pewne. W golfa zagramy wiosną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gwidon
S Y L W ES T E R
iya
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gwidon
gwidon (26 października 2012 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sylwester! Ciebie chyba Bóg opuścił!
Rozwiń
S Y L W ES T E R
S Y L W ES T E R (25 października 2012 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Władze miasta Lublina z Prezydentem Zukiem na czele albo...tylko Prezydent Zuk, upodobał sobie in westycje milionowe z DOTACJI"UE" które nie przynoszą żadnych korzyści Miastu tylko Prezydentowi i Jego "Spółkom" !. Są MILIONOWE DOTACJE "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie Zalewu Zemborzyck iego i Dąbrowy . Był już organizowany Konkurs na ten Projekt i wygrała go Firma z Poznania . Zamiast oczyszczać Zalew to Ratusz się wziął za "organizacje" "Spółek" w Ratuszu które drenują milionowe DOTAC JE (sic?). Wykombinowali "DZIERŻAWY" terenów na które są milionowe DOTACJE. Czyli co ? "przekren ty" i tylko CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne) może wreszcie uratować milionowe dotacje dla Lublina !. Dla niewtajemniczonych , baseny na tzw."Słonecznym Wrotkowie" nie należą do kompleksu akwent wodne go Zalew Zemborzycki gdyż to jest prywatny biznes za który pobierane są pieniądze !. Następny przekręt Pola Golfowe na całym świecie budowane są poza miastem NIGDY na terenach rekreacyjno-wypoczynko wych !. Ale pan Prezydent Zuk nie zważa na wypoczywających Lublinian tylko buduje Pola Golfowe właś nie na terenach rekreacji i wypoczynku przy... Zalewie (sic?). Aby jeszcze na tym przekęcie zarobić, wyko mbinował jeszcze w tym samym miejscu...Akademie Golfową (sic?). Obserwować musimy DOTACJE "UE" dla Lublina gdyż zachodzi podejrzenie, że Prezydent samowładczo "realizuje" wydawanie milionów tych DO TACJI na cele nie związane z oczekiwaniami Mieszkańców Lublina !. Jak Prezydent chce Pola Golfowe to jest tyle dogodnych miejsc poza Lublinem a nie w miejscu wypoczynku Lublinian . Kto to Prezydentowi wy persfaduje ? Radni miejscy "PIS" mogą to uczynić ? . Jeżeli nie (?) to należy wezwać "CBA".
Rozwiń
iya
iya (25 października 2012 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to że urzędnikom się nie spieszy i nigdy nie spieszyło wie każdy w tym mieście. Szkoda nawet wypisywać listę rozgrzebanych inwestycji które nie wiadomo kiedy się zakończą bo w lubelskim ratuszu nikomu się do niczego nie spieszy - no chyba że do premii i wypłaty. No ale to jedyny priorytet !
Rozwiń
abc
abc (25 października 2012 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
było już kilka artykułów poświęconych temu "polu golfowemu" ale w żadnym nie ma informacji odnośnie obszaru jaki zamuje, orientacyjnie jest to około 200m x 250m. A moje pytanie brzmi czy przypakiem nie jest to za mały obszar do uprawiania tego sportu????
Rozwiń
lol
lol (25 października 2012 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaprawdę piękna to idea aby ludziom biednym, głodnym i obdartym dać szansę nauki gry w golfa - jak sumuje Ojciec Jan Klimiec.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!