wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Policja apeluje: Uważajmy przed świętami

Dodano: 17 grudnia 2012, 12:50
Autor: (MB)

 (Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)
(Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)

Policjanci apelują o uwagę i ostrożność w gorączce świątecznych przygotowań. I radzą, jak nie stać się ofiarami złodziei i bezpiecznie dotrzeć do rodzin.

– Wybierając się po świąteczne zakupy pamiętajmy, by w centrach handlowych, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej zachować szczególną ostrożność – podkreśla kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

– Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie. Nie chowajmy gotówki w jednym miejscu, nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, żakietów czy kurtek.

Pamiętajmy też o zabezpieczeniu domów i mieszkań. – Nie zapominajmy o dokładnym zamknięciu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów, aby zwrócili uwagę na nasze domy, wyjmowali korespondencję ze skrzynki i zabierali spod drzwi reklamy – radzi Laszczka-Rusek.

Uwaga kierowcy! – Pamiętajmy, by podczas odpoczynku w podróży unikać odludnych parkingów i poboczy dróg – mówi kom. Laszczka-Rusek. – Korzystajmy z parkingów przy restauracjach, barach, motelach czy stacjach benzynowych. Opuszczając samochód należy pamiętać, aby nie zostawiać kluczyków w stacyjce, zamknąć okna i drzwi.

Policjanci apelują też do kierowców, żeby pamiętali o zasadzie "wolniej oznacza bezpieczniej”. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i o tym, że dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Warto też podkreślić, jak ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy.

– Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w organizmie wpływa na koncentrację i refleks – podkreśla kom. Laszczka-Rusek.

– W każdym przypadku, kiedy poczujemy się zagrożeni, kiedy będziemy świadkami przestępstwa czy wykroczenia, zgłośmy to na policję – dodaje. – Niepokojące sygnały można przekazywać dzwoniąc na nr 997 lub 112.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24