Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Policja o graffiti na garażu: To nie swastyka

0 31 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Według śledczych, na drzwiach garażu ktoś namalował krzyż maltański, a nie swastykę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kilka tygodni temu zgłosiłam Straży Miejskiej, że na jednym z garaży przy ul. Spadochroniarzy ktoś wymalował swastykę – mówi nasza Czytelniczka, pani Barbara.

– Widnieje tam od dawna, jest wielka i widzi ją każdy, kto przejeżdża tamtędy samochodem. Mnie ten symbol razi. Pokazywanie go to chyba przestępstwo. Swastyka powinna zniknąć.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy 16 listopada i przekazaliśmy je do IV Komisariatu Policji – mówi Ryszarda Bańka z biura prasowego Straży Miejskiej w Lublinie.

– W niektórych przypadkach możemy nakazać właścicielowi budynku usunięcie obraźliwych napisów, ale rozpowszechnianie symboli nazistowskich jest już przestępstwem i takie zgłoszenia przekazujemy policji.

Ale nie każdy odczytuje ten symbol tak samo. Przynajmniej nie prokuratura, która zajmowała się tą sprawą już dwa lata temu.

– Postępowanie w tej sprawie zakończyło się w kwietniu 2011 r. Prokuratura umorzyła je ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Ten symbol może być podobny do swastyki, ale to krzyż maltański – mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Zapewnia, że dzielnicowy uda się na miejsce i będzie rozmawiał z właścicielem garażu. – Ale tylko od jego dobrej woli zależy, czy zamaluje ten symbol – dodaje pani komisarz.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tworca / 20 grudnia 2012 o 19:47
heheh juz dotarla parowo co sie nie chce podpisac tylko moga mi naskoczyc bo to nie swastyka hehehhe
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 o 22:18
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e...
[/quote]
...ale żeś błysnął !

[quote name='inspirodawca :)' timestamp='1355775621' post='710749']
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
[/quote]

Prawda jest taka, że ten temat celowo został założony, ba nawet celowo powstał ten artykuł.
Policja i prokuratura nie dają za wygraną i bardzo dobrze.
W artykule napisano kilka bzdur, a teraz różnego pokroju "narcyzy i esy" piszą na forum głupoty.
Wśród tych "narcyzów" jest sprawca tego "dzieła" i dzięki jego wpisom policja/prokuratura dotrze do tego cymbała już wkrótce.
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e..... rozwiń
Avatar
inspirodawca :) / 17 grudnia 2012 o 21:20
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
Avatar
Troll / 16 grudnia 2012 o 20:48
pozdrowienia dla Pani Komisarz , która najwyraźniej nie ma pojęcia jak wygląda krżyż maltański !!
osyłam do wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_malta%C5%84ski .
Wiadomość dla Pani Barbary : swastyka nie jest symbolem nazistowskim ( gdyz naziści użyli odwróconego krzyża swastycznego jako swojego symbolu) !!
Pozdrawiam
Avatar
dizel / 16 grudnia 2012 o 19:52
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[/quote]

moze ta osoba myslala wlasnie o tym co powiedziales i namalowala to by sprowokowac te cala awantur?
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało ... rozwiń
Avatar
Bolek / 16 grudnia 2012 o 19:25
Krystian! ładne masz drzwiczki:))
Avatar
Niepodległy Umysł / 14 grudnia 2012 o 09:21
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler"]Adolfem Hitlerem[/url] i [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm"]nazizmem[/url], natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności."[/font]
[/quote]

Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ado... rozwiń
Avatar
mosquito / 14 grudnia 2012 o 08:58
co by tu zrobić by nic nie zrobić !?
Avatar
bf / 14 grudnia 2012 o 08:49
proponuję wysłać tych nieuków na wycieczkę do Azji, będą mieli mnóstwo roboty z usuwaniem swastyk, niech wezmą pietrasiewiczów , foxmannów , grassów itp.
Avatar
Iwona / 14 grudnia 2012 o 08:04
to ani nie swastyka i ani krzyż maltański, tylko hinduski znak szczęścia
http://qffel.wordpress.com/tag/swastyka-hinduska/
Avatar
tworca / 20 grudnia 2012 o 19:47
heheh juz dotarla parowo co sie nie chce podpisac tylko moga mi naskoczyc bo to nie swastyka hehehhe
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 o 22:18
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e...
[/quote]
...ale żeś błysnął !

[quote name='inspirodawca :)' timestamp='1355775621' post='710749']
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
[/quote]

Prawda jest taka, że ten temat celowo został założony, ba nawet celowo powstał ten artykuł.
Policja i prokuratura nie dają za wygraną i bardzo dobrze.
W artykule napisano kilka bzdur, a teraz różnego pokroju "narcyzy i esy" piszą na forum głupoty.
Wśród tych "narcyzów" jest sprawca tego "dzieła" i dzięki jego wpisom policja/prokuratura dotrze do tego cymbała już wkrótce.
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e..... rozwiń
Avatar
inspirodawca :) / 17 grudnia 2012 o 21:20
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
Avatar
Troll / 16 grudnia 2012 o 20:48
pozdrowienia dla Pani Komisarz , która najwyraźniej nie ma pojęcia jak wygląda krżyż maltański !!
osyłam do wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_malta%C5%84ski .
Wiadomość dla Pani Barbary : swastyka nie jest symbolem nazistowskim ( gdyz naziści użyli odwróconego krzyża swastycznego jako swojego symbolu) !!
Pozdrawiam
Avatar
dizel / 16 grudnia 2012 o 19:52
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[/quote]

moze ta osoba myslala wlasnie o tym co powiedziales i namalowala to by sprowokowac te cala awantur?
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało ... rozwiń
Avatar
Bolek / 16 grudnia 2012 o 19:25
Krystian! ładne masz drzwiczki:))
Avatar
Niepodległy Umysł / 14 grudnia 2012 o 09:21
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler"]Adolfem Hitlerem[/url] i [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm"]nazizmem[/url], natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności."[/font]
[/quote]

Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ado... rozwiń
Avatar
mosquito / 14 grudnia 2012 o 08:58
co by tu zrobić by nic nie zrobić !?
Avatar
bf / 14 grudnia 2012 o 08:49
proponuję wysłać tych nieuków na wycieczkę do Azji, będą mieli mnóstwo roboty z usuwaniem swastyk, niech wezmą pietrasiewiczów , foxmannów , grassów itp.
Avatar
Iwona / 14 grudnia 2012 o 08:04
to ani nie swastyka i ani krzyż maltański, tylko hinduski znak szczęścia
http://qffel.wordpress.com/tag/swastyka-hinduska/