Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
18:09
Edytuj ten wpis

Policja odkupiła parking przed komendą

Autor: Zdjęcie autora er
0 6 A A

Sprzed Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Narutowicza znikną szlabany z napisem "Teren prywatny”. Wczoraj policja odkupiła plac, który należał do prywatnego właściciela.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
700 metrowa działka przez wiele lat była częścią policyjnego parkingu. Do początku lat 50. teren był własnością mieszkańca Lublina. W 1952 roku ówczesne władze wywłaszczyły go. Po latach o utraconą działkę upomnieli się spadkobiercy. W 1991 roku Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że wywłaszczenie było bezprawne. Plac wrócił w prywatne ręce.

W ubiegłym roku policja na kilka miesięcy wydzierżawiła działkę. Potem nie przedłużyła umowy. Właściciele postawili szlabany z zakazem wstępu na plac. Policyjne samochody musiały się zmieścić na pozostałej części parkingu.

Od tamtej pory trwały negocjacje dotyczące sprzedaży placu. Akt notarialny został podpisany wczoraj. Właściciele zdecydowali się sprzedać działkę za 410 tys. zł., to jest o kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej niż wyceniał ją biegły rzeczoznawca.

– Moi klienci wzięli pod uwagę interes publiczny i zdecydowali się na zawarcie ugody z policją – mówi adwokat Maria Maleska, która reprezentowała właścicieli działki.

Policyjne samochody będą mogły parkować na placu już od jutra. Policja ma zapłacić za nieruchomość do połowy grudnia.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gala / 21 grudnia 2009 o 06:28
Sąsiek napisał:
Jaki interes publiczny?Policja by sobie bez niej jakoś poradziła.Tylko z tej działki właściciele nic by nie mieli,bo na nic by nie dostali pozwolenia.Nawet marchewka by im spalinami śmierdziała.I niech się cieszą że nie musieli dopłacać.

Jasne Sąsiek, najlepiej wróćmy do dawnych cudownych czasów i niech znowu zniknie poszanowanie cudzej własności. Tym ludziom odebrano ich działkę na kilkadziesiąt lat a teraz mają się cieszyć , że nie musieli dopłacać?
Avatar
crx / 10 grudnia 2009 o 13:35
Proszę jak pięknie można się porozumieć.Przykład dla zwaśnionych stron z dzielnicy Czuby.No- ale tutaj ludzie mają mózgi! Brawo!
Avatar
.... / 10 grudnia 2009 o 12:18
Jacy to obrońcy policji się znaleźli,
Avatar
Sąsiek / 10 grudnia 2009 o 10:38
Jaki interes publiczny?Policja by sobie bez niej jakoś poradziła.Tylko z tej działki właściciele nic by nie mieli,bo na nic by nie dostali pozwolenia.Nawet marchewka by im spalinami śmierdziała.I niech się cieszą że nie musieli dopłacać.
Avatar
belfrzyca / 10 grudnia 2009 o 10:25
walczący z dziennikarzynam napisał:
ZNIKNĄ ?!!?? Co to za słowo!!!!!????


Normalne. Trzecia osoba, liczba mnoga, czas przyszły od słowa "znikać". Jak Twoim zdaniem inaczej miałoby to być wyrażone?
Avatar
walczący z dziennikarzynam / 10 grudnia 2009 o 10:06
ZNIKNĄ ?!!?? Co to za słowo!!!!!????
Avatar
gala / 21 grudnia 2009 o 06:28
Sąsiek napisał:
Jaki interes publiczny?Policja by sobie bez niej jakoś poradziła.Tylko z tej działki właściciele nic by nie mieli,bo na nic by nie dostali pozwolenia.Nawet marchewka by im spalinami śmierdziała.I niech się cieszą że nie musieli dopłacać.

Jasne Sąsiek, najlepiej wróćmy do dawnych cudownych czasów i niech znowu zniknie poszanowanie cudzej własności. Tym ludziom odebrano ich działkę na kilkadziesiąt lat a teraz mają się cieszyć , że nie musieli dopłacać?
Avatar
crx / 10 grudnia 2009 o 13:35
Proszę jak pięknie można się porozumieć.Przykład dla zwaśnionych stron z dzielnicy Czuby.No- ale tutaj ludzie mają mózgi! Brawo!
Avatar
.... / 10 grudnia 2009 o 12:18
Jacy to obrońcy policji się znaleźli,
Avatar
Sąsiek / 10 grudnia 2009 o 10:38
Jaki interes publiczny?Policja by sobie bez niej jakoś poradziła.Tylko z tej działki właściciele nic by nie mieli,bo na nic by nie dostali pozwolenia.Nawet marchewka by im spalinami śmierdziała.I niech się cieszą że nie musieli dopłacać.
Avatar
belfrzyca / 10 grudnia 2009 o 10:25
walczący z dziennikarzynam napisał:
ZNIKNĄ ?!!?? Co to za słowo!!!!!????


Normalne. Trzecia osoba, liczba mnoga, czas przyszły od słowa "znikać". Jak Twoim zdaniem inaczej miałoby to być wyrażone?
Avatar
walczący z dziennikarzynam / 10 grudnia 2009 o 10:06
ZNIKNĄ ?!!?? Co to za słowo!!!!!????
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 0 0

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!