piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Policja radzi mieszkańcom: Wieczorem lepiej nie wychodźcie z domu

  Edytuj ten wpis

Przy ul. Narcyzowej w Lublinie latarni nawet ze świecą się nie znajdzie. Podobnie jak przy sąsiednich ulicach. Wieczorem ta część dzielnicy Rudnik ginie w mroku. Ponieważ władze są nierychliwe, funkcjonariusze, dają mieszkańcom dobrą radę...

– Nie czujemy się bezpiecznie. Ale nikt nie chce nam pomóc. Policja potrafi tylko radzić, żeby wieczorem... nie wychodzić z domu – skarży się, nasza Czytelniczka.

Mieszkańcy ul. Narcyzowej czekają na oświetlenie od ponad 10 lat. Na początku lat 90. skierowali do Urzędu Miejskiego pierwsze pismo w tej sprawie.

–Niestety, nie przyniosło żadnych rezultatów. Podobnie, jak kolejne. Miasto konsekwentnie ignoruje nasze prośby – denerwuje się pani Barbara. – Nie wiem, co jeszcze możemy zrobić.
Jak twierdzą mieszkańcy, w okolicy było już kilka napadów.

– Jednak, mimo wszystko, to jedna z najbezpieczniejszych ulic w naszym mieście. W tym roku nie było tam żadnych interwencji, dlatego nie ma powodów, żeby zwiększać liczbę patroli – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. – Niemniej jednak brak oświetlenia to poważny problem, bo sprzyja niebezpiecznym sytuacjom. Dlatego popieraliśmy każdą petycję mieszkańców do władz miejskich.

Tymczasem miasto w najbliższym czasie nie planuje tu żadnych inwestycji.

– Zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji są mieszkańcy tej ulicy. Niestety, sprawa oświetlenia wiąże się ściśle z inwestycjami drogowymi. A tego nie ma w budżecie na najbliższe dwa lata – tłumaczy Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów UM. – Dlatego w grę nie wchodzą też żadne środki zastępcze czy tymczasowe. Trzeba będzie poczekać na modernizację drogi.

Sprawę pogarsza fakt, że coraz więcej kierowców, przejeżdżając przez ul. Narcyzową, skraca sobie drogę.

– Wjeżdżając od al. Solidarności, można wyjechać od razu na ul. Koryznowej i ominąć spory kawałek miasta. Najgorsze jest to, że w ogóle nie przestrzegają przepisów, jeżdżą, jak im się podoba. Także samochody ciężarowe. A tu nawet progów zwalniających nie ma – opowiada pani Barbara. –Najgorzej jest w zimie, kiedy wcześnie robi się ciemno. Przecież tu tyle dzieci wraca piechotą ze szkoły; tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii...


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czytelnik
uy
Bux
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czytelnik
czytelnik (22 października 2009 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE TYLKO NA TYCH ULICACH W LUBLINIE BRAKUJE OŚWIETLENIA (LATARNI), ALE OCZYWIŚCIE MIASTO NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBI, POMIMO INTERWENCJI I PRÓŚB MIESZKAŃCÓW. DZIECI, STUDENCI I OSOBY STARSZE CODZIENNIE POKONUJĄ OKOŁO KILOMETRA OD PRZYSTANKU DO SWOICH DOMÓW MIJAJĄC BARDZO NIEBEZPIECZNY ODCINEK DROGI. ULICA JEST W DOLE, OBOK JEST OPUSZCZONY SAD I POLA, ŻADNYCH ZABUDOWAŃ NO I OŚWIETLENIA. DOPIERO JAK DOJDZIE DO POWAŻNEJ TRAGEDII TO BĘDZIE AFERA I SZYKANIE WINNYCH.
Rozwiń
uy
uy (22 października 2009 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak właśnie powstają plotki i psychoza strachu. Mieszkańcy mówią o napadach, tymczasem policja nie miała w tym miejscu żadnej interwencji. Skoro jest ciemno, to idźcie z tym problemem do maista a nie do policji!!!
Rozwiń
Bux
Bux (22 października 2009 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Życzę powodzenia autorowi artykułu by "Wjeżdżając od al. Solidarności,(przejeżdzając ul. Narcyzową) można wyjechać od razu na ul. Koryznowej i ominąć spory kawałek miasta." Zaciekawił mnie ten skrót, ale pytanie:po co on?
Rozwiń
czytelnik
czytelnik (22 października 2009 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem ,że aby pisać w gaziecie nie trzeba być bardzo inteligentnym, wystarczy doza złośliwości aby błyszczeć. Natomiast próba robienia z ludzi idiotów jest zjawiskiem, które już wykracza nawet poza bardzo szerokie ramy tolerancji. Konia z rządem temu kto w wypowiedzi rzecznika policji znajdzie stwierdzenie - " nie wychodzić z domu". Szanowni pismacy trochę szacunku - nie dla Policji - bo na to was nie stać - dla czytelników.
Rozwiń
Paweł
Paweł (22 października 2009 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kogo w ogóle to? Siedzieć w domu, jak wam policja radzi....!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!