sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

W Lublinie jest bezpieczniej. Tak wynika z najnowszego raportu naszej policji. Mundurowi podsumowali swoje wyniki za ubiegły rok. Jest nieźle. W większości kategorii przestępstw widać wyraźny spadek.

Największy postęp można zauważyć w zmniejszającej się liczbie kradzieży z włamaniem. W 2005 r. było ich o ponad 1000 mniej. Udało się również ograniczyć rozboje. Ich liczba spadła z 1367 (w 2004 r.) do 1224 (w 2005 r.) Mundurowi byli również skuteczniejsi w wykrywaniu sprawców rozbojów. Zatrzymali co drugiego.
Skrócił się także czas oczekiwania na radiowóz. W 2004 r. na podjęcie interwencji czekaliśmy w Lublinie średnio 11,5 min. w ubiegłym roku - 9 min. - W tej kategorii nie musimy mieć kompleksów w porównaniu z wieloma państwami Unii Europejskiej - mówi podinspektor Janusz Wójtowicz, rzecznik policji. - Na policję dłużej się czeka np. w niemieckiej Lubece albo w Aarnhem w Holandii. Radiowóz przyjeżdża po kwadransie.
Plusem dla naszej policji było też więcej zatrzymanych na gorącym uczynku. W ten sposób wpadło w ub. roku 5800 przestępców. To prawie dwa razy więcej niż przed dwoma laty.
Są jednak tez minusy. Zmorą lubelskich ulic są nadal kieszonkowcy, włamywacze do samochodów i tzw. "wyrwacze” np. torebek na ulicach. Tych przestępstw było w ub. roku ponad 5 tys. - więcej o 300 niż w 2004 r. W tej kategorii nieznacznie poprawiła się jedynie wykrywalność sprawców. Wynik 13,3 proc. nie jest powodem do dumy. Marnym pocieszeniem jest fakt, że w krajach Unii ta wykrywalność jest niewiele wyższa jak w Polsce.
Udało się nam również dotrzeć do danych dotyczących bezpieczeństwa w rejonie dworca PKP. Po zlikwidowaniu komisariatu przy ul. Piłsudskiego możemy się w tym rejonie czuć…bezpieczniej. Prawie we wszystkich kategoriach, spadła tam liczba przestępstw. Było mniej rozbojów, pobić i awantur.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!