wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Policja spisała sprawców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2003, 16:42
Autor: Tomasz Kolasa

W piątek po północy nasi funkcjonariusze legitymowali mężczyzn malujących na bruku przed Ratuszem znaki reklamowe napoju „Burn”. – twierdzi insp. Ryszard Pachuta, komendant miejski policji. – Było ich trzech. Sprawcy tłumaczyli się, że robią to na zlecenie Coca-Coli. Twierdzili, że używają łatwo zmywalnych farb wodnych. Mamy ich dane i jesteśmy gotowi sporządzić dokumentację dla sądu.

O co chodzi? W nocy z czwartku na piątek na pl. Litewskim i deptaku – m. in. tuż przed Ratuszem – agencja reklamowa z Lublina na zlecenie Coca-Coli wymalowała na bruku znaki reklamowe napoju „Burn”. Bez wiedzy i zgody miasta. Pisaliśmy o tej sprawie w sobotnim Dzienniku.
– Dziwię, że tak poważna firma robi takie rzeczy bez spytania o pozwolenie Urzędu Miasta. Początkowo myślałem, że to zwykły wandalizm, że zrobiła to jakaś organizacja – tak skomentował pojawienie się na deptaku reklam nowego napoju Coca-Coli Edward Szempruch, z-ca prezydenta Lublina, odpowiedzialny za bezpieczeństwo i porządek w mieście.
– Będziemy domagać się rekompensaty za poniesione koszty i zapłaty za nielegalne umieszczenie reklam oraz ewentualne zniszczenia – zapowiada Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. – W dalszym ciągu usuwamy te znaki. Na razie nie wiadomo, jakie koszty poniosło miasto z związku z tą sprawą. Najpierw trzeba to wszystko policzyć, a dopiero później podejmiemy odpowiednie kroki.
Jak mogło dojść do pomalowania bruku pod bokiem strażników miejskich, którzy całą dobę pilnują Ratusza?
– To dla mnie potwierdzenie, że strażnicy muszą zwracać większą uwagę na to, co się dzieje przed Ratuszem – stwierdza Szempruch. – Rozmawiałem już z nimi i uczuliłem ich na ten problem. Na pewno
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!