Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2008 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Policja zlekceważyła świadka egzekucji

0 11 A A

Bandyta podniósł młot i z całej siły uderzył w głowę leżącego mężczyzny. Jest świadek, który to widział, ale policja nie spisała jego danych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj opublikowaliśmy apel policji o zgłaszanie się mieszkańców, którzy widzieli pobicie 29-letniego lublinianina. W poniedziałek ok. godz. 15 mężczyzna został skatowany w okolicach przystanku MPK przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Świadek zajścia zgłosił się wczoraj do naszej redakcji. - Wszystko widziałem, ale policjanci mnie zlekceważyli - mówi pan Piotr (dane do wiadomości redakcji). - Teraz nie mam zamiaru odpowiadać na ich apele.

Pan Piotr był w poniedziałek w wesołym miasteczku, które rozłożyło się przy al. Zygmuntowskich tuż obok miejsca, w którym doszło do brutalnego zajścia. - Usłyszałem głosy kobiet ubliżających dwóm mężczyznom, którzy bili się z trzecim - opowiada świadek. - Ten trzeci górował nad nimi posturą. Pewnie by sobie poradził, ale potknął się i upadł.

Jeden z przeciwników kopnął go w głowę. Drugi podniósł oburącz pokaźny młot i uderzył nim ofiarę w głowę. Potem oprawcy spokojnie podeszli do białego samochodu i ruszyli.

- Stanęli na czerwonym świetle - relacjonuje dalej pan Piotr. - Wtedy zobaczyłem, że z drugiej strony nadjeżdża radiowóz. Zacząłem dawać znaki kierowcy. Widziałem, że patrzy w moim kierunku, ale policyjny pojazd ruszył dalej.

Przy pobitym pojawili się tymczasem jego znajomi. Z ich rozmów wynikało, że znają napastników. Padali nawet jakiś pseudonim. Przyjechał inny radiowóz. Nasz świadek podał funkcjonariuszowi numery rejestracyjne auta, którym odjechali bandyci i zasłyszany pseudonim. - Policjant nic nie odpowiedział, nawet nie zapytał mnie o dane - mówi. - Wróciłem więc do domu.

Policjanci, którzy pierwsi byli na miejscu, pamiętają mężczyznę relacjonującego im, co się stało. - Zabezpieczali miejsce zajścia. Najpierw rozmawiali jednak z innym świadkiem. Kobieta powiedziała im, że wie, kim byli napastnicy, ale nie poda ich nazwisk - tłumaczy Magdalena Jędrzejek z lubelskiej policji. - Potem chcieli spisać dane mężczyzny, ale go już nie było. Chcielibyśmy, żeby się jednak do nas zgłosił.

Sprawców pobicia szuka teraz prokuratura. W izbie zatrzymań siedział wczoraj jeden z mężczyzn, którzy mógł brać udział w rozróbie. Śledczy dotarli do niego po numerze rejestracyjnym samochodu.

Wczoraj nie mieli jednak dowodów, aby postawić mu zarzut. Jeśli nic się nie zmieni, dziś rano wyjdzie. - Analizujemy zapis monitoringu z okolic miejsca, w którym doszło do pobicia oraz inne dowody - mówi Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ppczuby / 17 kwietnia 2008 o 12:40
Policja potrafi ścigać za okruszek marihuany ale w takich sprawach jak uprowadzonego Olewnika albo z ciężkich pobić nic sobie nie robi.
Avatar
maxi / 17 kwietnia 2008 o 11:46
Ten swiadek łaski nie robi musi podać swoje dane jest świadkiem przestepstwa komu chce nazłosc zrobic policji chyba wazniejsze jest zeby złapać przestepców. Co za znieczulica ludzka
Avatar
T44635Y7463 / 17 kwietnia 2008 o 10:12
ormo napisał:
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!!

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!! rozwiń
Avatar
KK / 17 kwietnia 2008 o 08:55
AMATORSZCZYZNA POLICJI PORAżA ,NAJEPIEJ NIC NIE ROBIć PENSYJKA LECI,JAK U NASZYCH URZęDNIKóW
Avatar
ormo / 17 kwietnia 2008 o 08:49
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2008 o 08:31
Tak to prawda, nie ma juz policjantów z powołania. Pokamuflować się, czyli poslizgać przez kilka latek, potem szybka emeryturka, taksóweczka i w butelkę. dla wydody. W Lublinie wszystko na p jak policja.
Avatar
ss / 17 kwietnia 2008 o 08:20
Coś to nie gra , jeszcze wczoraj czytałem że było ich 10 -15 , że dostał nożem w brzuch , a tu sie okazuje że było 2 , młotek ??? zamiast noża (skąd gość miał młotek?? co ś mi sie wydaje że to kolejny blef). W dodatku widać że to były zwykłe porachunki jakiś dresów między sobą. Nic sie kupy nie trzyma.
Avatar
zorra / 17 kwietnia 2008 o 07:41
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako społecznie naganną i godną potępienia, a nie w celu podżegania do głupawej dyskusji o funkcjonowaniu policji?
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako sp... rozwiń
Avatar
nieryba / 17 kwietnia 2008 o 07:12
A ja myślałem,że Karol Młot nie żyje,a on żyje diabeł i to w Lublinie
Avatar
anty smerf / 17 kwietnia 2008 o 06:36
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powiedzmy sobie jasno - OLEWANE. Policjant powinien odznaczać się wysoką inteligencją "dochodzeniową", mieć tzw. "nosa". Ale w większości Ci którzy jeżdżą w patrolach to cwaniaczki i półgłówki.
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powie... rozwiń
Avatar
ppczuby / 17 kwietnia 2008 o 12:40
Policja potrafi ścigać za okruszek marihuany ale w takich sprawach jak uprowadzonego Olewnika albo z ciężkich pobić nic sobie nie robi.
Avatar
maxi / 17 kwietnia 2008 o 11:46
Ten swiadek łaski nie robi musi podać swoje dane jest świadkiem przestepstwa komu chce nazłosc zrobic policji chyba wazniejsze jest zeby złapać przestepców. Co za znieczulica ludzka
Avatar
T44635Y7463 / 17 kwietnia 2008 o 10:12
ormo napisał:
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!!

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!! rozwiń
Avatar
KK / 17 kwietnia 2008 o 08:55
AMATORSZCZYZNA POLICJI PORAżA ,NAJEPIEJ NIC NIE ROBIć PENSYJKA LECI,JAK U NASZYCH URZęDNIKóW
Avatar
ormo / 17 kwietnia 2008 o 08:49
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2008 o 08:31
Tak to prawda, nie ma juz policjantów z powołania. Pokamuflować się, czyli poslizgać przez kilka latek, potem szybka emeryturka, taksóweczka i w butelkę. dla wydody. W Lublinie wszystko na p jak policja.
Avatar
ss / 17 kwietnia 2008 o 08:20
Coś to nie gra , jeszcze wczoraj czytałem że było ich 10 -15 , że dostał nożem w brzuch , a tu sie okazuje że było 2 , młotek ??? zamiast noża (skąd gość miał młotek?? co ś mi sie wydaje że to kolejny blef). W dodatku widać że to były zwykłe porachunki jakiś dresów między sobą. Nic sie kupy nie trzyma.
Avatar
zorra / 17 kwietnia 2008 o 07:41
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako społecznie naganną i godną potępienia, a nie w celu podżegania do głupawej dyskusji o funkcjonowaniu policji?
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako sp... rozwiń
Avatar
nieryba / 17 kwietnia 2008 o 07:12
A ja myślałem,że Karol Młot nie żyje,a on żyje diabeł i to w Lublinie
Avatar
anty smerf / 17 kwietnia 2008 o 06:36
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powiedzmy sobie jasno - OLEWANE. Policjant powinien odznaczać się wysoką inteligencją "dochodzeniową", mieć tzw. "nosa". Ale w większości Ci którzy jeżdżą w patrolach to cwaniaczki i półgłówki.
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powie... rozwiń