niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Policjanci awanturnicy pracują jakby nigdy nic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2013, 19:37

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Co najmniej kilka tygodni upłynie zanim okaże się, czy policjanci, którzy narozrabiali w centrum Lublina, zostaną ukarani. Mężczyzn z Janowa Podlaskiego za podobną zadymę kara spotka znacznie szybciej.

W piątek w nocy trzech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie próbowało wejść do jednego z lokali przy Krakowskim Przedmieściu. Byli pijani, więc ochroniarze nie chcieli ich wpuścić do środka. Ci jednak nie zamierzali zrezygnować.

– Krzyczeli, że oni przecież wchodzą wszędzie. Wymachiwali policyjnymi blachami – opowiada nam jeden ze świadków zdarzenia.

Mężczyźni byli tak agresywni, że w końcu ktoś wezwał policję. – Wtedy awanturnicy skierowali swoją agresję w kierunku interweniujących policjantów – opowiada Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP w Lublinie. – Jednego z nich musiało obezwładniać aż trzech policjantów – dodaje nasz świadek.

Cała trójka została przewieziona na I komisariat. Tam okazało się, że mieli po ponad 1,5 promila alkoholu. Ale "na dołku” nie spędzili wiele czasu. 32-latek (6 lat służby), 38-latek (8 lat służby) oraz 41-latek (14 lat służby) po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich rodzin. Tak zdecydował prokurator.

– W związku z zachowaniem funkcjonariuszy oraz powagą tego zdarzenia, zapadła decyzja o przeprowadzeniu wobec nich postępowania dyscyplinarnego, konsekwencją którego może być nawet zwolnienie ze służby – poinformował media w niedzielę po południu rzecznik lubelskiej policji.

Tymczasem dwaj z nich wrócili do pracy już wczoraj. Trzeci jest na krótkim zwolnieniu lekarskim.
W postępowaniu dyscyplinarnym o naruszenie zasad etyki nie bez znaczenia będzie to, jak zachowanie policjantów oceni prokuratura. A to potrwa.

– Nasza jednostka odbierze tylko zawiadomienie od funkcjonariuszy, którzy brali udział w tej interwencji. Potem wystąpi o przekazanie sprawy gdzie indziej, bo na co dzień współpracujemy z trzema policjantami, którzy trafili do komisariatu – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Do podobnej awantury doszło w sobotnią noc przed lokalem w Janowie Podlaskim. Tam awanturowało się sześciu pijanych mężczyzn. Również byli agresywni wobec policjantów, którzy przyjechali na interwencję.

Wszyscy trafili do izby zatrzymań, a wczoraj zostały im postawione zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. W tej sprawie zebranie dowodów zajęło śledczym tylko dwa dni. am
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
ANDY
prawo
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (29 stycznia 2013 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
------------------------ CORAZ BARDZIEJ SZANUJE "DZIENNIK WSCHODNI"-------------------------------------- Tak właśnie powinna wyglądać praca Dziennikarza za którą przecież, kupując gazetę, płacimy . Dzięku jemy za pilotowanie dochodzenia w sprawie policyjnych awanturników z Krak Przedmieścia w Lublinie. Nie jesteśmy mściwi ani nie jesteśmy wrogami gliniarzy . Pragniemy tylko aby Wszyscy Lublinianie traktowani Byli wobec PRAWA na równi i sprawiedliwie . Gliniarze awanturujący się w publicznym miejscu byli świ adomi czynu gdyż Ochronie Lokalu wymachiwali legitymacjami policyjnymi i żądali odrębnego od ogółu traktowania (sic?). Mało tego , pijani, awanturujący się gliniarze nawet zaatakowali Patroli gliniarzy przy bywający na interwencje 911 !. Prosimy Redakcje "DZW" o pilotowanie Dochodzenia w sprawie śledztwa gdyż Funkcjonariusze Porządku Prawa, sami muszą te prawo RESPEKTOWAĆ !. Już ten incydent wyzwolił przekonanie społeczeństwa, że 1,5 alkoholu we krwi czyni, że policja oddaje osobnika Rodzinie. A jeżeli po takiej awanturze z policją, awanturujący się policjanci nie będą przykładnie ukarani i pozostaną w mundurach policyjnych (?) to znaczy, że i Innym wolno się szarpać z policją, bo za to nic nie grozi (?). A wtedy gliniarze miejcie się na baczności !. Policjanci chuligani i pijoki muszą być wydaleni z policji i być skazani za naruszalność policyjnego munduru który po chuligańsku zbeszcześcili !. Jeżeli w Ja nowie Podlaskim skazuje się pobitych ,skopanych i zagazowanych przez policje to znaczy, że Lublin mu si dać przykład jak powinno respektować się prawo i sprawiedliwość !.
Rozwiń
ANDY
ANDY (29 stycznia 2013 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DWAJ WRÓCILI DO SŁUŻBY JUŻ WCZORAJ A TRZECI JEST NA KRÓTKIM ZWOLNIENIU LEKARSKIM!???
A NIE POWINNI BYĆ ZAWIESZENI W CZYNNOŚCIACH SŁUŻBOWYCH DO CZASU WYJAŚNIENIA SPRAWY!!
A TAK SPRAWA UCICHNIE I DALEJ BEDA PRACOWAC!!!!
gdzie sprawiedliwość!!!
ZWOLNIC DYSCYPLINARNIE I PO SPRAWIE!!!
ZA WINY TRZEBA SŁONO ZAPŁACIĆ!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
prawo
prawo (29 stycznia 2013 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marek' timestamp='1359438657' post='726751']
Ludzie dajcie na luz glina też człowiek !! Czy jeśli ktoś jest policjantem i jest po słuzbie to już nie wolno mu się upić lub poawanturoać ??? Czy coś zniszczyli komuś krzywdę zrobili poza tym że sobie pokrzyczeli ??? Przestańcie robić z siebie świętych myśłał by kto że wam się nigdy nie zdarzyło upić czy brać udział w jakiejś kłotni!!
[/quote]

kolega chyba pracuje w policji , dlatego ich broni
Rozwiń
Prawo
Prawo (29 stycznia 2013 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni zostać zwolnieni ze służby , ciekawe co wtedy by powiedzieli .
To że pracują w policji nie znaczy że mogą nadużywać swojej władzy .
To jest nasze prawo które nie obowiązuje funkcjonariuszy , nawet jeśli są po służbie
Mają służy prawu a nie go nadużywać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
wili
wili (29 stycznia 2013 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
k...rwa k...rwie łba nie urwie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!