Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Policjanci "pompowali" statystyki. Odpowiedzą za fałszywe wpisy w dokumentach

238 26 A A

Kolejni policjanci z lubelskiej komendy miejskiej staną przed sądem. Trzej mundurowi odpowiedzą za fałszowanie statystyk. Grozi im za to do 5 lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledztwo w sprawie trzech policjantów z komendy miejskiej prowadziła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P., Michałowi W. i Mariuszowi S. właśnie trafił do sądu.

Śledczy zarzucają mundurowym fałszowanie wpisów w służbowych notatnikach. Mieli to robić w 2013 roku dla poprawienia statystyk. Wpisywali do służbowych notatników informacje o wylegitymowaniu osób, których w rzeczywistości nigdy nie prosili o dokumenty. Z akt sprawy wynika, że w policyjnych dokumentach znalazło się kilkanaście fałszywych wpisów. Piotr P. miał "legitymować” sześć osób. Michał W. i Mariusz S. usłyszeli podobne zarzuty, ale na mniejszą skalę.

Policjanci nie przyznali się do winy. Piotr P. i Mariusz S. wyjaśnili tylko, że nie pamiętają wszystkich legitymowanych. Całej trójce grozi nawet do 5 lat więzienia. Po usłyszeniu zarzutów policjanci zostali zawieszeni. Szybko jednak wrócili do codziennych obowiązków.

- Obecnie służą w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie - przyznaje Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego lubelskiej policji. - Z dalszymi krokami czekamy do zakończenia postępowania sądowego. Jeśli zapadną wyroki skazujące, policjanci zostaną wydaleni ze służby.

Oskarżenie Piotra P. i jego kompanów to finał większego śledztwa. Z akt sprawy wynika, że policjanci dostali dane "legitymowanych” osób od Michała B. On również miał je wykorzystywać do fałszowania statystyk. Wraz z Albertem W., kolegą z komendy, zasiądzie niebawem na ławie oskarżonych. Śledczy ustali, że byli już policjanci pomogli znajomym z półświatka w przechwyceniu transportu nielegalnych papierosów. Mieli za to zainkasować 7500 zł.

Na tym nie koniec zarzutów. Papierosy bez akcyzy, rekwirowane choćby przed halą Nova, zamiast na komendę wozili do domu. Lubili też dobre trunki. Według prokuratury, Michał B. zaopatrywał się w alkohol u spotkanego na siłowni złodzieja. Ten miał mu dostarczać wódkę i whisky kradzioną ze sklepów sieci Lidl. Butelka markowego alkoholu kosztowała u niego jedyne 20-25 zł. Policjanci nie gardzili też środkami psychotropowymi. Mieli handlować między sobą mefedronem i tabletkami ecstasy.

Michał B. i Albert W. zostali już wyrzuceni ze służby. Nie przyznali się do winy. Grozi im do 15 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 1 stycznia 2015 o 11:35

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

W dzikim kraju,w dzikim Benek,w kraju Qurwy POlitycznej,żyda,złodzieja,aferzysty,komucha i konfidenta,nie rozwijamy się,a staczamy !!!!  POwolna agonia i degrengolada.

Avatar
benek / 1 stycznia 2015 o 11:06

sadło sie doigrał, niekompetentny czlowiek na niewlasciwym stanowisku, czynnosci słuzbowe jakie wykonywał podczas "rutynowego" spisywania, oraz przypadkowe przeszukania na ulicy czy w parkach przypadkowych osob, w tym mojej osoby kiedy to raz uslyszalem, ze 'zachodzi podejrzenie ze moge posiadac niebezpieczne przedmioty'. Nie wiem na jakiej podstawie to bylo stwierdzone bo raczej wygladam jak przecietny czlowiek, ale wlasnie w taki sposob nabijaja sobie statystyki. Sam nic nie znalazl a jego zachowanie i kultura mialy wiele do rzeczenia(wulgarne slownictwo, agresywe szarpanie itp) . Po tej kontroli zostalem puszczony 'ze moge sobe isc dalej', stracilem na to 20 minut przez co spoznilem sie na egzamin na uczelni i nie zostalem z tego wzgledu do niego dopuszczony. Skonczylo sie stanie ponad prawem pseudopsy.

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

rozwiń
Avatar
ziom / 31 grudnia 2014 o 10:46

POŁY to POŁY, jeden umie czytać,drugi pisać i dlatego chodzą parami.

Avatar
mik / 31 grudnia 2014 o 00:25

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.


wrzuciłeś wpis z innego forum    a mnie interesuje treść tego wyroku, bo dużo często słyszę o tym "wyroku widmo" ale nie mam możliwości potwierdzenia. Coś, co istotnie potwierdzałoby, że notatnik służbowy nie jest dokumentem, bo wiem, że w sądach czasem kserokopie  notatników służbowych stanowią dowód w sprawach.

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.


Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani... rozwiń

Avatar
WTF / 30 grudnia 2014 o 20:28

Zintensyfikować legitymowania... bez pięciu nie macie co wracać. A jak spyta sie jak mam legitymować bez podstawy to komendancik mówi normalnie ... jego nie ukarają za namowę do przekraczania uprawnień,

Avatar
Belzebub / 30 grudnia 2014 o 18:56

HAHAHAHA Spisywanie danych przez policjantów to praktyka znana od lat .... wystarczy podjechac noca na boczną  męczenników majdanka przy starej strzelnicy ..., na mełgiewską  , na tysiąclecia przy działkach za galeria zamek itd.... .. stoją tam w nocy i spia albo spisuja dane z notatników między soba .... Też mi przestepstwo . hahaha . Jakby za to wywalali to zapewne nikogo by nie bylo w Policji.

Avatar
puławiak / 30 grudnia 2014 o 16:39

TO O CZYM TU PISZĄ TO TYLKO DROBNE NIEDOCIĄGNIĘCIA. ZAPRASZAM DO ARTYKUŁU I JEGO KOMENTARZY NA STRONIE NASZE MIASTO PULAWY  "Wojciech Czapla zostanie odwołany ze stanowiska". Dowiecie się jak w KPP Puławy rządzi grupa trzymająca władzę.

Avatar
jacek / 30 grudnia 2014 o 15:37

6 osób przez ile lat? kilka ?no to faktycznie tak napompowali statystykę ze cala policja upadnie jak sie okaze że im sie cyferki nie zgadzaja

Avatar
ss / 30 grudnia 2014 o 15:30

do "ss" stwierdzenie, że notatnik służbowy nie jest dokumentem, zdaje się być obiegową opinią, która jednak nie ma potwierdzenia. Czy może jest np. jakieś postanowienie sądu o którym nie wiem a które by to potwierdzało? Wiadomo Tobie, lub komukolwiek innemu o potwierdzeniu tezy, jakoby notatnik służbowy nie był dokumentem?

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe,... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2014 o 14:54

Wszystko wiedzący dziennikarze od kiedy stanął pisze się staną!!! Jaki wstyd...więcej wiedzy i do szkoły chyba czas wrócić :)

Avatar
Henio / 1 stycznia 2015 o 11:35

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

W dzikim kraju,w dzikim Benek,w kraju Qurwy POlitycznej,żyda,złodzieja,aferzysty,komucha i konfidenta,nie rozwijamy się,a staczamy !!!!  POwolna agonia i degrengolada.

Avatar
benek / 1 stycznia 2015 o 11:06

sadło sie doigrał, niekompetentny czlowiek na niewlasciwym stanowisku, czynnosci słuzbowe jakie wykonywał podczas "rutynowego" spisywania, oraz przypadkowe przeszukania na ulicy czy w parkach przypadkowych osob, w tym mojej osoby kiedy to raz uslyszalem, ze 'zachodzi podejrzenie ze moge posiadac niebezpieczne przedmioty'. Nie wiem na jakiej podstawie to bylo stwierdzone bo raczej wygladam jak przecietny czlowiek, ale wlasnie w taki sposob nabijaja sobie statystyki. Sam nic nie znalazl a jego zachowanie i kultura mialy wiele do rzeczenia(wulgarne slownictwo, agresywe szarpanie itp) . Po tej kontroli zostalem puszczony 'ze moge sobe isc dalej', stracilem na to 20 minut przez co spoznilem sie na egzamin na uczelni i nie zostalem z tego wzgledu do niego dopuszczony. Skonczylo sie stanie ponad prawem pseudopsy.

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

ja piernikam w jakim kraju my zyjemy?

rozwiń
Avatar
ziom / 31 grudnia 2014 o 10:46

POŁY to POŁY, jeden umie czytać,drugi pisać i dlatego chodzą parami.

Avatar
mik / 31 grudnia 2014 o 00:25

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.


wrzuciłeś wpis z innego forum    a mnie interesuje treść tego wyroku, bo dużo często słyszę o tym "wyroku widmo" ale nie mam możliwości potwierdzenia. Coś, co istotnie potwierdzałoby, że notatnik służbowy nie jest dokumentem, bo wiem, że w sądach czasem kserokopie  notatników służbowych stanowią dowód w sprawach.

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.


Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani... rozwiń

Avatar
WTF / 30 grudnia 2014 o 20:28

Zintensyfikować legitymowania... bez pięciu nie macie co wracać. A jak spyta sie jak mam legitymować bez podstawy to komendancik mówi normalnie ... jego nie ukarają za namowę do przekraczania uprawnień,

Avatar
Belzebub / 30 grudnia 2014 o 18:56

HAHAHAHA Spisywanie danych przez policjantów to praktyka znana od lat .... wystarczy podjechac noca na boczną  męczenników majdanka przy starej strzelnicy ..., na mełgiewską  , na tysiąclecia przy działkach za galeria zamek itd.... .. stoją tam w nocy i spia albo spisuja dane z notatników między soba .... Też mi przestepstwo . hahaha . Jakby za to wywalali to zapewne nikogo by nie bylo w Policji.

Avatar
puławiak / 30 grudnia 2014 o 16:39

TO O CZYM TU PISZĄ TO TYLKO DROBNE NIEDOCIĄGNIĘCIA. ZAPRASZAM DO ARTYKUŁU I JEGO KOMENTARZY NA STRONIE NASZE MIASTO PULAWY  "Wojciech Czapla zostanie odwołany ze stanowiska". Dowiecie się jak w KPP Puławy rządzi grupa trzymająca władzę.

Avatar
jacek / 30 grudnia 2014 o 15:37

6 osób przez ile lat? kilka ?no to faktycznie tak napompowali statystykę ze cala policja upadnie jak sie okaze że im sie cyferki nie zgadzaja

Avatar
ss / 30 grudnia 2014 o 15:30

do "ss" stwierdzenie, że notatnik służbowy nie jest dokumentem, zdaje się być obiegową opinią, która jednak nie ma potwierdzenia. Czy może jest np. jakieś postanowienie sądu o którym nie wiem a które by to potwierdzało? Wiadomo Tobie, lub komukolwiek innemu o potwierdzeniu tezy, jakoby notatnik służbowy nie był dokumentem?

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe, ani dokumenty regulujące zobowiązania między osobami fizycznymi i prawnymi, np. umowy, oświadczenia itp. Nawet jeżeli zostanie to użyte dla celów przestępczych to nie zmienia ich charakteru. Sprawca nie odpowie za przestępstwo z art. 271 kk, ale odpowiadać może za przestępstwo, w którym uczestniczy w granicach swego zamiaru.

Wyrok S.A. w Krakowie, II AKA 173/99 stoi na stanowisku, że poświadczeniu z art. 271 kk są tylko dokumenty wystawione na użytek publiczny, przeznaczone do dowodzenia okoliczności w nich poświadczonych innymi dokumentami, korzystających z domniemania prawdziwości. A więc tylko dokumenty wystawiane na użytek publiczny. Nie należą do tego zakresu dokumenty sporządzane przez funkcjonariuszy publicznych dla celów wewnętrznych urzędu, np. notatki służbowe,... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2014 o 14:54

Wszystko wiedzący dziennikarze od kiedy stanął pisze się staną!!! Jaki wstyd...więcej wiedzy i do szkoły chyba czas wrócić :)

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach
galeria

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach 0 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 2 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich