Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2008 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Policjanci przeciw szefom

0 20 A A

O czystki kadrowe i wprowadzanie złej atmosfery pracy oskarżają swojego nowego komendanta, Ryszarda Szklarza policjanci z komisariatu przy ul. Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do naszej redakcji trafiło anonimowe pismo w tej sprawie. Jego autorzy twierdzą, że nowy szef "czwórki” usuwa podwładnych, którzy mu nie pasują. Policjanci informują, że miało dojść do odwołania szefa ogniwa patrolowo-interwencyjnego, Grzegorza Zarajczyka. Tylko protest załogi uratował go przed przenosinami na stanowisko dyżurnego w VII Komisariacie Policji.

Autorzy pisma biorą też w obronę odwołanego niedawno zastępcę komendanta IV Komisariatu, Dariusza Grudę.

- "Gołym okiem widać, że nie odpowiadał on Ryszardowi Szklarzowi (...) Zwalniani są ludzie, którzy są kompetentni i z którymi świetnie się pracuje” - czytamy w piśmie. - "Z dobrych źródeł wiemy, że to nie koniec i w dalszej kolejności ma zostać odwołany ze stanowiska naczelnik sekcji kryminalnej i kierownicy referatów dochodzeniowo-śledczych” - dodają policjanci i twierdzą, że czystki zaczęły się po tym, jak komisariat przeniósł się z ciasnych i odrapanych pomieszczeń przy ul. Lipowej do nowej siedziby w dzielnicy LSM.

- "Nowy budynek to łakomy kąsek dla oficerów. Na Lipową przez lata nikt nawet nie chciał spojrzeć, omijając go z daleka. Ale teraz do nowych, pięknie umeblowanych, pokoi każdy by chciał przyjść”.

- Musimy najpierw wyjaśnić sprawę - mówi Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

(drs)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....