wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Policjanci skontrolowali 347 samochodów. Prawie połowa kierowców ukarana

Dodano: 1 kwietnia 2017, 14:51

Policjanci skontrolowali w sumie ponad 347 pojazdów. Akcja „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” odbyła się w woj. lubelskim.

W działaniach, które zakończyły się w sobotę rano brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Akcja została przeprowadzona na terenie powiatu lubelskiego, bialskiego, radzyńskiego, kraśnickiego oraz janowskiego.

Łącznie policjanci skontrolowali ponad 347 pojazdów, z czego 294 stanowiły samochody osobowe. Ujawnili 162 wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W 49 przypadkach kierujący zostali zatrzymani za nieprawidłowe wyprzedzanie. Trzech z kolei  zostało ukaranych za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Łącznie podczas trwania działań policjanci zatrzymali 7 uprawnień do kierowania, zatrzymali też 8 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci wyjaśniają, że w całej akcji chodziło o poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzonych działań reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie obowiązku używania pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa. Podejmowali także interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia będące głównymi przyczynami zdarzeń drogowych (nieudzielanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe skręcanie), a także wykroczenia pieszych i kierujących wobec pieszych.

Policjanci drogówki kontrolowali również przewożone ładunki pod kątem prawidłowego ich umieszczenia i zabezpieczenia, a także sprawdzali stan techniczny pojazdów, a zwłaszcza pojazdów ciężarowych i autobusów.

Czytaj więcej o: policja prędkość
Użytkownik niezarejestrowany
gość
asd
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 kwietnia 2017 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" KILKUDZIESIĘCIU POLICJANTÓW "...przyjmijmy czterdziestu, skontrolowało 347 pojazdów. Przeciętna to około 8,5 pojazdów przypadło na jednego policjanta. Jak na akcję , to całkiem dobry wynik...
Rozwiń
gość
gość (3 kwietnia 2017 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać po komentarzach że pisali je sami polucjanci i osoby upośledzone które z zasady mówią co im każą. Ciekawe ile zarobili kasy na swoje utrzymanie. Dlaczego jadąc prawidłowo jestem narażony na nękanie przez funkcjonarjusza państwowego. czy to jest zgodne z Konstytucją. I później w sądzie wygrywam sprawę bo polucjancji mogą tylko kontrolować w określonych sytuacjach. Ale o tym prasa już nie pisze, ot typowe państwo policyjne.
Rozwiń
asd
asd (2 kwietnia 2017 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taki (komunistyczny) powiew historii na drodze . Jeszcze tylko kontoli O.R.M.O brak.
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polecam na YouTubie kanał "Stop chamstwu na drodze". Już sporo mandatów Policja wystawiła na ich podstawie. W komentarzach widać "szczęśliwców". Wysyłać tam filmiki, bo indywidualnie to was buraki drogowe mogą pozwać, a z profesjonalistami jedynie narażą się na koszta. Są skuteczni.
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pytalem ciebie kolego na co chorujesz. Niemniej współczuję tobie noszenia skarpet nie do pary. Widać istnieją Down'y, ktorym poklatkowo pokazuje się co dzieje się z ciałem człowieka bez zapiętych pasów, a jednak nadal twierdzą, że... "Ziemia jest płaska". Jak chcesz jeździć bez pasów, to kup sobie traktor albo wóz konny. Ewentualnie klada, to poczujesz się wyzwolony jak motocyklista... do czasu jak dostaniesz mandat za brak kasku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!