sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Policjanci spekulują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2002, 22:13

Kto będzie szefem lubelskiej policji? W tym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Nowego komendanta poznamy prawdopodobnie za miesiąc.

Inspektor Zbigniew Głowacki, były komendant wojewódzki policji w Lublinie, do listopada pozostanie do dyspozycji komendanta głównego policji w Warszawie. Po czwartkowej dymisji komendanta Głowackiego wśród policjantów trwają gorące dyskusje nad przyszłością lubelskiej komendy. Żaden z naszych rozmówców nie chciał jednak oficjalnie wypowiedzieć się o byłym komendancie.
– Jako policjant był niewątpliwie fachowcem – mówią. – Jako przełożony natomiast nie sprawdził się. Był niedostępny dla policjantów. Nie wszystkich traktował równo. Za to go winimy.
Funkcjonariusze, którzy blisko współpracowali z inspektorem Głowackim mają pretensje, że były komendant nie spełnił kilku obietnic, które deklarował zostając komendantem wojewódzkim. – Nie pozbył się pewnych osób, które powinny swoją pracę w policji zakończyć na czytaniu „Kapitana Żbika” – ironizuje jeden z pracowników KWP.
Wiele osób związanych z byłym komendantem uważa, że Z. Głowacki zbytnio ufał niektórym swoim podwładnym. To się obróciło przeciwko niemu. – Jako szef miał pod sobą ponad 5 tys. osób – twierdzi jeden z oficerów. – To największy zakład pracy w Lublinie. W świetle prawa jest odpowiedzialny za cały garnizon. Czy można go jednak winić za to, że jakiś policjant w Wólce spowodował wypadek po pijanemu?
Najwięcej spekulacji wśród policjantów dotyczy konkursu na nowego komendanta. Nieoficjalnie mówi się, że szefostwo KWP będzie oparte na „ludziach z zewnątrz”. Jako jednym z „pewnych” kandydatów miał być insp. Janusz Tkaczyk, komendant wojewódzki policji w Olsztynie. Zaprzecza temu rzecznik prasowy. – Komendant jest szefem policji w Olsztynie, osiąga bardzo dobre wyniki i Olsztyn mu się podoba – twierdzi Bożena Przyborowska. Nie potwierdzają się także spekulacje o nowym komendancie z Krakowa. Do czasu powołania nowego komendanta funkcję tę będzie pełnić podinsp. Adam Mularz.

Kto na szefa?

Kandydat na komendanta wojewódzkiego musi mieć wyższe wykształcenie, co najmniej 7-letni okres pracy w policji, z czego pięć lat na kierowniczym stanowisku. Konkurs organizuje Komenda Główna Policji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!