Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Policjanci wyprowadzili ludzi z pożaru

0 15 A A

Posterunkowi Łukasz Kwiatkowski i Piotr Ziętek uratowali ponad 50 mieszkańców lubelskiej kamienicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzięki ich odwadze nikt poważnie nie ucierpiał. Jedynie kilka osób miało objawy lekkiego zaczadzenia.

Wczoraj o trzeciej nad ranem policyjny radiowóz przejeżdżał ulicą Zamojską w Lublinie. - Poczuliśmy dym - mówi starszy posterunkowy Łukasz Kwiatkowski. - Zatrzymaliśmy samochód. Spojrzałem na dachy, bo myślałem, że to z komina.
Wtedy do radiowozu podbiegł przechodzień. Wskazał na dach kamienicy nr 12, z którego wydobywał się dym. Policjanci zawiadomili straż pożarną. Potem wbiegli na klatkę schodową.
- Była już zadymiona, robiło się coraz bardziej gorąco - opowiada starszy posterunkowy Piotr Ziętek. - Im wyżej, tym dymu było więcej.
Policjanci zaczęli budzić mieszkańców. Stukali do drzwi. Ludzie wyrwani ze snu nie wiedzieli, co się dzieje. Bali się nocą otwierać.
- Obudziły mnie jakieś hałasy, bieganina i krzyki na klatce schodowej. Myślałam, że to chuligani, którzy często piją na poddaszu - wzdycha Józefa Filanowska z pierwszego piętra. - Nawet nie zwracałam uwagi na te krzyki, aż usłyszałam: "Policja, pali się!”.
Mieszkańcy zrywali się łóżek i uciekali z zagrożonych mieszkań. - Kiedy wyszliśmy na klatkę schodową, góra kamienicy paliła się żywym ogniem - opowiada Iwona Siennicka. - Zanim przyjechali strażacy, dwaj policjanci sprowadzili już część ludzi na dół.
Potem, już z pomocą strażaków, budzili kolejnych, dobijając się do ich drzwi. Pomagał im mężczyzna, który na samym początku pokazał dym. Potem powiedział, że jest strażakiem ochotnikiem.
Na najwyższej kondygnacji dym wdzierał się już do mieszkań. Ostatnich mieszkańców ewakuowano, gdy strażacy lali wodę na dach.
Mimo wielkiego niebezpieczeństwa nikt poważnie nie ucierpiał. Lekkie objawy podtrucia czadem miało siedem osób. Trzy z nich pojechały na obserwację do szpitala. Wśród nich pięciomiesięczna dziewczynka. - Na szczęście, nie było to nic poważnego - mówi Agnieszka Osińska, rzecznik Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Wszyscy zostali zwolnieni przez lekarzy do domów.
Mieszkańcy kamienicy podkreślają, że zdrowie i życie zawdzięczają bohaterskim policjantom. - Gdyby nie wszczęli alarmu, to byśmy się nie obudzili. Bo u nas w ogóle nie było czuć dymu - mówi Paweł Bielak vel Bielecki.
Ogień strawił 100 metrów kwadratowych dachu, ale nadzór budowlany orzekł, że kamienica nadaje się do użytku. Lokatorom pozwolono wrócić do swoich mieszkań. Wiele z nich zalała woda użyta w akcji gaśniczej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lila / 1 kwietnia 2008 o 12:56
Brawa dla wszystkich!!!Bardzo się cieszę,że nic się nie stało i że policja nie spała tylko działała!!!Wizerunek policji powoli się zmienia i bardzo dobrze:)
Avatar
bech / 16 stycznia 2008 o 16:27
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasiad, który jest pracownikiem mpk. Warto było by dodac, że w tym momencie nic nie jest zrobione;dach nadal nie jest zabiezpieczony i nie osłoniony (gdy by zaczał padac deszcz to po klatce schodowej lała by się woda). Jesteśmy bardzo wdzięczni pomocy dwóm mężczyznom jak i straży pożarnej, policij, pogotowiu i mpk. A zarazem ubolewamy, że administracja budynku nie interesuje się nami.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasi... rozwiń
Avatar
Strażak / 16 stycznia 2008 o 15:51
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to efekt uboczny ( na wojnie zawsze przy najlepszej taktyce zawsze ktoś zginie).
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 15:44
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty nie czekają bo każda sekunda jest cenna, więc bierz wszystko pod uwagę a że policja była w pobliżu pożaru to był tylko przypadek równie dobrze mogli być na krakowskim lub lubartowskiej i nic na pewno by nie zauważyli a wtedy mogło być gorzej.
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty ... rozwiń
Avatar
adam / 16 stycznia 2008 o 12:44
Troche niepokoja mnie zalania woda mieszkan jeżeli tak dobrze prowadzono akcje ratowniczą. Gdzie wasz sprzęt, samochody z pompami wysokociśnieniowymi , sprzęt oddymiający , czy użycie piany by ograniczyć straty a nie zalać mieszkań. Pochwała dla policji. Wiem że prowadzic akcje w tych warunkach jest trudno ale to wasz obowiązek jak lekarza robienie operacji, pielęgniarki podmycie zarobionego pacjenta. tak więc nie uzalajcie sie nad sobą . popieram całkowicie opinie Guta.
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:38
gut napisał:
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie rozwiń
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:32
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który ... rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:20
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika. rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:15
P. napisał:
...a także o tym przechodniu, który powiadomił policjantów i im później pomagał.
A przy okazji: ile osób uratował ten przechodzień? A ile strażacy? A może te 50 uratowanych osób, to wszyscy mieszkańcy i zasługi w ich uratowaniu mają nie tylko policjanci? Chyba, że uratowali przez to, że wezwali strażaków. Jeśli tak, to proszę o artykuł o każdym, który wezwał strażaków do pożaru budynków mieszkalnych. Autor artykułu chyba nieco przesadził wyróżniając tylko policjantów; pozostałe osoby biorące udział w akcji rtunlowej zlekceważył.
Niezależnie od tego, co napisałem powyżej uważam, że policjantom i przechodniowi należą się podziękowania.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 11:12
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba... rozwiń
Avatar
Lila / 1 kwietnia 2008 o 12:56
Brawa dla wszystkich!!!Bardzo się cieszę,że nic się nie stało i że policja nie spała tylko działała!!!Wizerunek policji powoli się zmienia i bardzo dobrze:)
Avatar
bech / 16 stycznia 2008 o 16:27
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasiad, który jest pracownikiem mpk. Warto było by dodac, że w tym momencie nic nie jest zrobione;dach nadal nie jest zabiezpieczony i nie osłoniony (gdy by zaczał padac deszcz to po klatce schodowej lała by się woda). Jesteśmy bardzo wdzięczni pomocy dwóm mężczyznom jak i straży pożarnej, policij, pogotowiu i mpk. A zarazem ubolewamy, że administracja budynku nie interesuje się nami.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasi... rozwiń
Avatar
Strażak / 16 stycznia 2008 o 15:51
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to efekt uboczny ( na wojnie zawsze przy najlepszej taktyce zawsze ktoś zginie).
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 15:44
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty nie czekają bo każda sekunda jest cenna, więc bierz wszystko pod uwagę a że policja była w pobliżu pożaru to był tylko przypadek równie dobrze mogli być na krakowskim lub lubartowskiej i nic na pewno by nie zauważyli a wtedy mogło być gorzej.
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty ... rozwiń
Avatar
adam / 16 stycznia 2008 o 12:44
Troche niepokoja mnie zalania woda mieszkan jeżeli tak dobrze prowadzono akcje ratowniczą. Gdzie wasz sprzęt, samochody z pompami wysokociśnieniowymi , sprzęt oddymiający , czy użycie piany by ograniczyć straty a nie zalać mieszkań. Pochwała dla policji. Wiem że prowadzic akcje w tych warunkach jest trudno ale to wasz obowiązek jak lekarza robienie operacji, pielęgniarki podmycie zarobionego pacjenta. tak więc nie uzalajcie sie nad sobą . popieram całkowicie opinie Guta.
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:38
gut napisał:
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie rozwiń
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:32
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który ... rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:20
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika. rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:15
P. napisał:
...a także o tym przechodniu, który powiadomił policjantów i im później pomagał.
A przy okazji: ile osób uratował ten przechodzień? A ile strażacy? A może te 50 uratowanych osób, to wszyscy mieszkańcy i zasługi w ich uratowaniu mają nie tylko policjanci? Chyba, że uratowali przez to, że wezwali strażaków. Jeśli tak, to proszę o artykuł o każdym, który wezwał strażaków do pożaru budynków mieszkalnych. Autor artykułu chyba nieco przesadził wyróżniając tylko policjantów; pozostałe osoby biorące udział w akcji rtunlowej zlekceważył.
Niezależnie od tego, co napisałem powyżej uważam, że policjantom i przechodniowi należą się podziękowania.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 11:12
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 30 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 41 35

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 11

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!