Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2017 r.
21:23

Policjant odszedł ze służby, bo nie radził sobie z agresją. Wcześniej bił i raził paralizatorem?

22 17 A A

Zakończył się proces odwoławczy przedsiębiorcy, oskarżonego o usiłowanie napaści na policjantów. Mężczyzna twierdzi, że sam był bity i rażony paralizatorem przez mundurowego. Policjant ten pożegnał się już ze służbą, bo nie radził sobie z agresją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie po raz pierwszy pisaliśmy w czerwcu. 54-letni pan Krzysztof* został wówczas skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sąd uznał, że obrażał i usiłował uderzyć policjanta. Chodzi o wydarzenia z kwietnia 2014r. Przedsiębiorca spędzał wtedy czas w bistro przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Był z kolegą.

– Kiedy zapłaciliśmy rachunek, kolega chciał jeszcze skorzystać z toalety, ale kelnerki mu zabroniły – wspomina pan Krzysztof. – Wtedy stanąłem przed wejściem do ogródka i informowałem przychodzące osoby, że nie będą mogły używać toalety.

Obsługa bistro wezwała policję. Na miejscu zjawił się Arkadiusz K. z towarzyszącą mu policjantką. Przewieźli pana Krzysztofa i jego kolegę do komisariatu przy ul. Okopowej.

– Kiedy szliśmy korytarzem, policjant kilka razy poraził mnie paralizatorem – mówi pan Krzysztof. – Weszliśmy do pokoju i od razu dostałem strzał pięścią w twarz. Byłem w kajdankach, więc padłem na podłogę.

Z późniejszej opinii lekarza wynikało, że 54-mógł zostać pobity. Mężczyzna zawiadomił prokuraturę, ale sprawę umorzono. Śledczy uznali, że skoro na wyposażeniu pierwszego komisariatu nie ma paralizatora, to Arkadiusz K. nie mógł użyć takiego sprzętu. Następnie śledczy oskarżyli przedsiębiorcę o znieważenie i usiłowanie napaści na policjanta. Miało do tego dojść m. in. przy Krakowskim Przedmieściu. Podczas śledztwa policjanci zgodnie zeznawali, jak przedsiębiorca się z nimi szarpał, obrażał i próbował uderzyć Arkadiusza K.

– Jedynym obiektywnym dowodem w sprawie są nagrania wideo. Widać na nich, że żaden policjant się z nami nie mocuje, nie zakłada żadnych chwytów – przekonywał w piątek w sądzie pan Krzysztof. – Policjanci tak zeznali, bo byli pewni, że nie ma nagrań. Dopiero po roku dotarłem do nich na własną rękę.

54-latek zwracał również uwagę na nadzwyczajną spójność zeznań policjantów z patrolu.

– Powstały metodą kopiuj – wklej, nawet błędy ortograficzne się powtarzają – wskazywał pan Andrzej. – Mundurowi mówili, co im ślina na język przyniesie. Policjantka przedstawiła siedem różnych wersji wydarzeń.

54-latek i jego kolega domagają się przed sądem uniewinnienia. Ich zdaniem zeznania policjantów są niewiarygodne. Wskazują też, że podczas feralnej interwencji Arkadiusz K. nie powinien już być w służbie. Policjant od lat leczył się w poradni zdrowia psychicznego. Lekarze stwierdzili, że jest wybuchowy, ma trudności z samokontrolą, cierpi na nagłe zmiany nastroju oraz ma „obniżoną tolerancję na stres i wszelkie obciążenia emocjonalne”. Jeszcze przed umorzeniem śledztwa Arkadiusz K. został uznany za niezdolnego do służby i pożegnał się z mundurem. Wyrok w sprawie przedsiębiorcy zostanie ogłoszony 13 grudnia.

>>>

Zobacz także: Policjanci na ławie oskarżonych. Przypalanie paralizatorem podczas interwencji

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mors / 11 grudnia 2017 o 08:43
A to prawda ! Też miałem paru fajnych kolesi...Gdy poszli do policji zmienili się nie do poznania ! Pijąc z nimi wódkę- czułem się jak na przesłuchaniu... Taką psią czujność cały czas czułem na sobie... Odpuściłem sobie te znajomości...
Avatar
lubelak / 11 grudnia 2017 o 03:22
qwerty napisał:
Za bandytami w mundurach stoją sądy ! To sądy właśnie chronią tych bandytów ! Ziobro robi właśnie z nimi porządek :-)
 Zanim Pan Ziobro zrobi z nimi porządek to trochę wody upłynie ale ja wraz z rodziną i znajomymi mamy swój sposób mianowicie nie wpuszczamy policjantów do domu - kiedyś jeden ze znajomych poszedł do policji i później chciał podtrzymywać kontakty to wszyscy go wypraszaliśmy grzecznie i dawaliśmy do zrozumienia że nie zadajemy się z takim elementem - po jakimś czasie zrozumiał i już nie przyjeżdżał dlatego żadnych grilli, żadnych imprez i innych w towarzystwie mundurowych i niech się leczą ze zoraną psychą na wcześniejszych emeryturach
 Zanim Pan Ziobro zrobi z nimi porządek to trochę wody upłynie ale ja wraz z rodziną i znajomymi mamy swój sposób mianowicie nie wpuszczamy policjantów do domu - kiedyś jeden ze znajomych poszedł do policji i później chciał podtrzymywać kontakty to wszyscy go wypraszaliśmy grzecznie i dawaliśmy do zrozumienia że nie zadajemy się z takim elementem - po jakimś czasie zrozumiał i już nie przyjeżdżał dlatego żadnych grilli, żadnych imprez i innych w towarzystwie mundurowych i niech się leczą ze zoraną psychą na wcześniejszych emer... rozwiń
Avatar
qwerty / 10 grudnia 2017 o 09:54
Za bandytami w mundurach stoją sądy ! To sądy właśnie chronią tych bandytów ! Ziobro robi właśnie z nimi porządek :-)
Avatar
Gość / 10 grudnia 2017 o 05:29
Jak to możliwe, że bandycki mdena w mundurze sobie spokojnie "odszedł ze służby", zamiast zostać dyscyplinarnie wypindolonym bez żadnych świadczeń i wtrąconym do aresztu z zarzutami tortur i usiłowania okaleczenia człowieka, a nawet morderstwa??? Jaka knaalia z lokalnych władz stoi za tym gindą?
Avatar
Floyd / 9 grudnia 2017 o 20:07
Ten policjant nie był zły. On był po prostu chory psychicznie.
Avatar
kapelusz / 9 grudnia 2017 o 14:18
Dokładnie Ile osob siedziało jak się okazywało po czasie niesłusznie dzięki tym psycholom Co niektorzy to maja jeszcze Zomowskie metody  Masakra
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:55
Sądy do tego doprowadziły, dając wiarę nawet najbardziej absurdalnym tłumaczeniom psów.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:27
KTO TAKICH DEBILI PRZYJMUJE DO POLICJI ?. GDZIE SĄ BADANIA PSYCHIATRYCZNE -PSYCHOLOGICZNE ?.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:24
Dobrze zrobił bo ma dużą chociaż rentę.Popieram.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:30
Po roku dotarł do nagrać? co za brednie, która firma trzyma tyle nagrania z kamer? jak są trzymane tydzień to jest dobrze, to samo z monitoringiem miejskim...
Avatar
Mors / 11 grudnia 2017 o 08:43
A to prawda ! Też miałem paru fajnych kolesi...Gdy poszli do policji zmienili się nie do poznania ! Pijąc z nimi wódkę- czułem się jak na przesłuchaniu... Taką psią czujność cały czas czułem na sobie... Odpuściłem sobie te znajomości...
Avatar
lubelak / 11 grudnia 2017 o 03:22
qwerty napisał:
Za bandytami w mundurach stoją sądy ! To sądy właśnie chronią tych bandytów ! Ziobro robi właśnie z nimi porządek :-)
 Zanim Pan Ziobro zrobi z nimi porządek to trochę wody upłynie ale ja wraz z rodziną i znajomymi mamy swój sposób mianowicie nie wpuszczamy policjantów do domu - kiedyś jeden ze znajomych poszedł do policji i później chciał podtrzymywać kontakty to wszyscy go wypraszaliśmy grzecznie i dawaliśmy do zrozumienia że nie zadajemy się z takim elementem - po jakimś czasie zrozumiał i już nie przyjeżdżał dlatego żadnych grilli, żadnych imprez i innych w towarzystwie mundurowych i niech się leczą ze zoraną psychą na wcześniejszych emeryturach
 Zanim Pan Ziobro zrobi z nimi porządek to trochę wody upłynie ale ja wraz z rodziną i znajomymi mamy swój sposób mianowicie nie wpuszczamy policjantów do domu - kiedyś jeden ze znajomych poszedł do policji i później chciał podtrzymywać kontakty to wszyscy go wypraszaliśmy grzecznie i dawaliśmy do zrozumienia że nie zadajemy się z takim elementem - po jakimś czasie zrozumiał i już nie przyjeżdżał dlatego żadnych grilli, żadnych imprez i innych w towarzystwie mundurowych i niech się leczą ze zoraną psychą na wcześniejszych emer... rozwiń
Avatar
qwerty / 10 grudnia 2017 o 09:54
Za bandytami w mundurach stoją sądy ! To sądy właśnie chronią tych bandytów ! Ziobro robi właśnie z nimi porządek :-)
Avatar
Gość / 10 grudnia 2017 o 05:29
Jak to możliwe, że bandycki mdena w mundurze sobie spokojnie "odszedł ze służby", zamiast zostać dyscyplinarnie wypindolonym bez żadnych świadczeń i wtrąconym do aresztu z zarzutami tortur i usiłowania okaleczenia człowieka, a nawet morderstwa??? Jaka knaalia z lokalnych władz stoi za tym gindą?
Avatar
Floyd / 9 grudnia 2017 o 20:07
Ten policjant nie był zły. On był po prostu chory psychicznie.
Avatar
kapelusz / 9 grudnia 2017 o 14:18
Dokładnie Ile osob siedziało jak się okazywało po czasie niesłusznie dzięki tym psycholom Co niektorzy to maja jeszcze Zomowskie metody  Masakra
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:55
Sądy do tego doprowadziły, dając wiarę nawet najbardziej absurdalnym tłumaczeniom psów.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:27
KTO TAKICH DEBILI PRZYJMUJE DO POLICJI ?. GDZIE SĄ BADANIA PSYCHIATRYCZNE -PSYCHOLOGICZNE ?.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 13:24
Dobrze zrobił bo ma dużą chociaż rentę.Popieram.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 10:30
Po roku dotarł do nagrać? co za brednie, która firma trzyma tyle nagrania z kamer? jak są trzymane tydzień to jest dobrze, to samo z monitoringiem miejskim...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 0

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie znika dotychczasowa scena i widownia. Z całego obiektu pozostaną jedynie zewnętrzne mury budynku zaplecza i stalowa konstrukcja zadaszenia sceny. Poza tym wszystko ma być nowe

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia)
galeria

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia) 2 0

Pożar w wieżowcu przy ulicy Lipińskiego 5 w Lublinie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor [NA ŻYWO]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor [NA ŻYWO] 8 0

O 16:15 lubelscy żużlowcy w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym Nice 1 Ligi Żużlowej zmierzą się ze Wybrzeżem Gdańsk

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku 0 0

Duży pech piłkarzy Tomasza Złomańczuka. Podlasie w końcówce prowadziło na wyjeździe z MKS Trzebinia, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie Mateusza Łakomego dało gospodarzom jeden punkt.

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc 0 3

Policjanci z lubelskiej drogówki przez kilkanaście kilometrów eskortowali dzisiaj samochód z małym dzieckiem. Maluch prawdopodobnie czymś się zakrztusił, a jego ojciec poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 4 1

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pokazy spektaklu opartego na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych - niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego - Diabeł i tabliczka czekolady.

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera
POLITYKA

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera 10 2

Niższy CIT i ZUS dla przedsiębiorców, fundusz budowy dróg lokalnych, 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia i zabezpieczenia emerytalne dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci - to niektóre z założeń "Piątki Morawieckiego". Zdaniem opozycji ma to na celu przykrycie zamieszania związanego z wysokimi nagrodami dla członków rządu. - Może chodzić o odbicie w sondażach - przyznaje politolog

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje 18 1

Do komendanta hrubieszowskiej policji wpłynął niecodzienny list. 58-letni mężczyzna w ten sposób podziękował miejscowym funkcjonariuszom za uratowanie mu życia.

Koncert charytatywny w Nałęczowie
21 kwietnia 2018, 15:00

Koncert charytatywny w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 21 kwietnia o godz. 15 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia)
galeria

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia) 19 6

Oficjalnie otwarty jest już Wielokran Browaru Zakładowego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. - Kolejka ciągnęła się długo poza drzwi wejściowe. Atmosfera była znakomita. Dzisiaj także spodziewamy się wielu gości - mówi jeden z pracowników.

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno 2 0

Ostatni mecz sezonu, to tradycyjnie szansa dla kibiców, żeby spotkać się z zawodnikami. Sympatycy TBV Startu będą mieli taką okazję w niedzielę po zakończeniu zawodów z Miastem Szkła Krosno.

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra 0 0

Opel astra po raz pierwszy jest dostępny również w wersji dwukolorowej — czarny lakier na dachu, bocznych lusterkach i obręczach kół z lekkiego stopu kontrastuje z resztą nadwozia.

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 12 7

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!