piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Policyjny pościg po osiedlu

Dodano: 30 września 2001, 21:19

Kilkadziesiąt osób zebrało się wczoraj wieczorem przy ulicy Gospodarczej w Lublinie. Byli oburzeni z powodu pościgu policyjnego poloneza za przestępcą poszukiwanym listem gończym za napady rabunkowe. Nikomu nic się nie stało. Przestępca uciekł.

Policyjny polonez na cywilnych numerach patrolował niedzielnym popołudniem Tatary. W pewnej chwili policjanci zauważyli poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Zaczęli pościg.
– Przyjdźcie natychmiast, zobaczycie, jakie rodeo policja wyprawia. Malinowy polonez o numerach LUB 959 P jeździ jak na żużlu. Przestraszone dzieci chowają się po klatkach schodowych – alarmowali.
Na miejscu zastaliśmy grupę kilkudziesięciu osób. – W ostatniej chwili udało mi się zabrać wózek z dzieckiem – żali się Daniel Bednarczyk, mieszkaniec.
– Czy osiedlowe uliczki służą do policyjnych pościgów? – pytali. – To skandal. Kierowca pewnie był pijany.
Policyjna kontrola wykazała, że kierowca poloneza był trzeźwy.
– Policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień – mówi kom. Wiesław Traczyk, komendant VI Komisariatu policji. – Byli to doświadczeni funkcjonariusze. Musieli jechać osiedlowymi uliczkami. To była wyższa konieczność. Nikt z mieszkańców nie chciał współpracować. Z całą stanowczością twierdzę, że między innymi dzięki nim przestępcy udało się zbiec.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24