środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska będzie współpracować z Siemensem

Dodano: 28 lutego 2016, 13:53
Autor: toma

Politechnika Lubelska nawiązuje współpracę z firmą Siemens. Jako pierwsza polska uczelnia wdroży innowacyjny program edukacyjny „Siemens Mechatronic Systems Certification Program”. Korzysta z niego 35 szkół wyższych z 12 krajów świata.

– Program dotyczy pewnej koncepcji przekazywania umiejętności i wiedzy w obszarze mechatroniki. Zdecydowanie różni się od tego, co robiono do tej pory – mówi Ewa Mikos, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Siemens.

Studenci podczas zajęć będą mieli do czynienia z pilotażowymi instalacjami – namiastką realnego przemysłu. Mają szansę stać się ekspertami na poziomie międzynarodowym, bo będą mieli możliwość wymiany wiedzy między poszczególnymi placówkami, które są w sieci.

Studenci, którzy zdecydują się na udział w programie, mogą uzyskać międzynarodowy certyfikat w zakresie układów mechatronicznych.

– Jest on uznawany na całym świecie i może zwiększyć szanse na znalezienie dobrej pracy – mówi prof. Waldemar Wójcik, dyrektor Instytutu Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Lubelskiej. – Ta współpraca będzie także z korzyścią dla naszych pracowników.

W najbliższym czasie trzech pracowników naukowych lubelskiej uczelni przejdzie szkolenia w Akademii Technicznej Siemensa w Berlinie.

mike
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mike
mike (2 marca 2016 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

za pl.wikipedia.org "Siemens AG zajmował istotną rolę w nazistowskim systemie państwowych monopoli stworzonych na potrzeby gospodarki wojennej Niemiec.

I jakie to ma niby dzisiaj znaczenie? Kogo (oprócz Ciebie) to ma obchodzić? Siemens jest najpotężniejszym koncernem inżynieryjnym w Europie i jest jednym z potentatów światowych w swoich branżach. Codziennie korzystasz z ich produktów czy wynalazków i nawet o tym nie wiesz.

Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za pl.wikipedia.org "Siemens AG zajmował istotną rolę w nazistowskim systemie państwowych monopoli stworzonych na potrzeby gospodarki wojennej Niemiec. W czasie II wojny światowej większość produkcji koncernu była kierowana na potrzeby armii. Siemens AG uczestniczył m.in. w produkcji pocisków V-1 i V-2. W 1941 kapitał akcyjny wzrósł do 400 mln reichsmarek, a sam koncern zaczął uczestniczyć w grabieży substancji przemysłowej krajów okupowanych (w tym Polski i ZSRR). Wykorzystywał także pracę wywiezionych do Niemiec robotników przymusowych, jeńców wojennych oraz więźniów obozów koncentracyjnych – m.in. pracowali oni w zakładach urządzeń silnoprądowych Siemens-Schuckertwerke GmbH, które znajdowały się w pobliżu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz w zakładach Siemens & Halske AG zlokalizowanych przy obozie koncentracyjnym Groß-Rosen. W 1943 koncern zatrudniał 250 000 ludzi (45% całkowitego zatrudnienia w całym przemyśle elektrotechnicznym)." Ciekawe tradycje ma ta firma. Nic, tylko współpracować.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Baczność! Rozumiem, że patenty będą wspólną właśnoscią RP i Alemanii? Cz nadal będziemy j...ać na rzecz innych narodowości?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!