poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska ma nową halę sportową. Kosztowała 7,5 mln zł

Dodano: 16 sierpnia 2016, 12:33

Hala PL została wybudowana praktycznie od nowa, wyremontowane zostały też pomieszczenia szatni oraz sale do aerobiku, tenisa stołowego i sportów walki. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Hala PL została wybudowana praktycznie od nowa, wyremontowane zostały też pomieszczenia szatni oraz sale do aerobiku, tenisa stołowego i sportów walki. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Trwają odbiory techniczne zmodernizowanej hali sportowej Politechniki Lubelskiej. We wrześniu treningi rozpoczną w niej drugoligowi siatkarze, a od nowego roku akademickiego obiekt będzie do dyspozycji studentów

Remont wysłużonego, wybudowanego na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku obiektu rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku. Prace kosztowały 7,5 miliona złotych i w większości zostały sfinansowane ze środków własnych uczelni. 1,5 mln dołożyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a 1 mln przekazało Ministerstwo Sportu.

Hala została praktycznie wybudowana od nowa, wyremontowane zostały też pomieszczenia szatni oraz sale do aerobiku, tenisa stołowego i sportów walki.

– W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy procedury odbiorów. Wykonawca dokonuje jeszcze ostatnich poprawek, ale obiekt jest już gotowy – mówi Wiesław Sikora, kanclerz Politechniki Lubelskiej.
W hali zostały już zamontowane bramki, kosze i słupki do siatkówki. Wyposażenie w salach do trenowania innych dyscyplin pojawi się do połowy września. Dopiero na przełomie 2016 i 2017 roku gotowa będzie siłownia. – Pomieszczenie jest już przygotowane, ale w obecnej chwili nie mamy pieniędzy na zakup sprzętu – przyznaje kanclerz.

Niezależnie od tego już na początku września treningi rozpoczną siatkarze drugoligowej drużyny LKPS Politechnika Lubelska Lublin, którzy w hali na terenie kampusu przy ul. Nadbystrzyckiej będą rozgrywać ligowe mecze.

Od początku października w obiekcie będą odbywać się zajęcia wychowania fizycznego. W wyremontowanym budynku nie odbędzie się natomiast zapowiadana wcześniej inauguracja nowego roku akademickiego. – Z prostego powodu. Trochę szkoda nam parkietu, który mógłby zostać porysowany krzesełkami. Po oficjalnej uroczystości goście przejdą na halę, gdzie będzie miało miejsce przecięcie wstęgi – wyjaśnia Wiesław Sikora.

Politechnika Lubelska to nie jedyna uczelnia z Lublina, która w ostatnim czasie inwestuje w obiekty sportowe. Z wysłużoną halą przy ul. Chodźki chce się pożegnać Uniwersytet Medyczny, który w jej sąsiedztwie chce wybudować centrum sportowo-rehabilitacyjne z prawdziwego zdarzenia. Projekt już jest, ale trwają poszukiwania pieniędzy na realizację inwestycji. Potrzeba ok. 25 mln zł.

W przyszłym roku powinna natomiast być gotowa nowa baza sportowa w kampusie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Poczekajce. Obok oddanej do użytku w 2002 roku hali powstaną korty tenisowe, boksy do squasha i zadaszone boisko wielofunkcyjne. Prace budowlane powinny ruszyć jesienią.

 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy Polibudo Lublin dostanie swój serowiec dziurkowiec, budynek-pomnik must see?
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obok hali sportowej KUL na Poczekajce korty tenisowe istnieją już od dawna, ale od kilku lat zarastają trawą, bo nikt o nie nie dba i są zamknięte na kłódkę co jest skandaliczne. Może Redakcja zapyta władze KUL dlaczego tak się dzieje.
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super że Polibuda bedzie miala swoja druzyne siatkowki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!