czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska podpisuje umowy z firmami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2013, 17:54
Autor: (mb)

Staże i praktyki dla studentów, wspólne ustalanie tematów prac dyplomowych i projekty naukowo-badawcze.

To główne cele porozumień, które Politechnika Lubelska podpisze dziś z firmą Toyota Auto Park Czarnik i S-ka oraz Fabryką Okien i Drzwi BAS Sp. z o.o.

– Współpraca będzie obejmowała również umożliwienie nauczycielom akademickim odbywania staży zawodowych w przedsiębiorstwach. A także prowadzenie wspólnych badań naukowych i prac rozwojowych ukierunkowanych na bezpośrednie zastosowanie w gospodarce, organizację wspólnych prezentacji, sympozjów, konferencji oraz tworzenie konsorcjów naukowo-przemysłowych – wylicza Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

– Zadaniem uczelni, szczególnie technicznej, jest kształcenie specjalistów w ścisłej współpracy z otoczeniem gospodarczym – podkreśla prof. Zbigniew Pater, dziekan Wydziału Mechanicznego, który podpisze dziś umowy w imieniu uczelni. – Porozumienia to kolejny krok do tego, aby te kontakty zacieśniać i rozwijać. Obie firmy oferują możliwość zdobywania praktycznych doświadczeń podczas staży i praktyk. Dodatkową korzyścią jest realizowanie prac dyplomowych studentów na konkretne zapotrzebowanie przemysłu.

– Poprzez współpracę z Politechniką Lubelską chcemy utworzyć bank kadr. Moglibyśmy korzystać z niego, aby zabezpieczyć wykwalifikowanych pracowników potrzebnych do rozwoju firmy – zapowiada Mieszko Mazurek, dyrektor Toyota Auto Park. – Ponad 50 proc. pracowników lubelskiej stacji Toyoty to absolwenci PL. Jako firma z regionu chcemy pomóc studentom politechniki w rozpoczęciu ścieżki zawodowej poprzez umożliwienie im odbycia praktyk i staży w dziale sprzedaży samochodów i autoryzowanej stacji serwisowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!