czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska powołała konwent

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2009, 15:07
Autor: (MB)

Senat Politechniki Lubelskiej zdecydował o powołaniu konwentu. Ma być organem doradczym i opiniotwórczym, wzmacniającym prestiż uczelni w regionie.

W skład konwentu wejdzie 20 osób: przedstawicieli organów państwowych, organizacji samorządu terytorialnego, zawodowego i gospodarczego, instytucji i stowarzyszeń naukowych, zawodowych oraz twórczych, organizacji pracodawców, przedsiębiorców i instytucji finansowych.

- To osoby, które najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby naszego regionu - podkreśla Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

Konkretne nazwiska poznamy w kwietniu. - W tej chwili trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami - ucina Czajkowska-Deneka. Ich kadencja rozpocznie się w tym roku, a zakończy w roku 2012.

Do kompetencji konwentu będzie należało m.in. wyrażanie opinii w zakresie kierunków rozwoju i programów dydaktycznych uczelni, podejmowanie inicjatyw służących nawiązywaniu i pogłębianiu współpracy uczelni z podmiotami gospodarczymi oraz organami władzy państwowej i samorządu terytorialnego, a także wspieranie organizacyjne, logistyczne i finansowe uczelni w zakresie realizacji przedsięwzięć rozwojowych.

Konwent to najstarsza forma korporacji akademickiej, popularna głównie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, a także w Belgii i USA.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!