środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska rozpoczyna rok akademicki z nowym Centrum Sportowym

Autor: Daniel Drob

We wtorek na Politechnice Lubelskiej oficjalnie rozpoczął się rok akademicki. W tym roku indeksy uczelni otrzyma niemal 2,5 tys. osób.

– Wybrałem mechatronikę. To połączenie wielu zróżnicowanych dziedzin i bardzo przyszłościowy kierunek. Ponadto łączy się to z moimi pasjami. Bardzo mi zależało, żeby to była ta uczelnia, ponieważ pnie się we wszystkich rankingach i jest numerem jeden pod względem innowacji – mówi Michał Daniluk. Jego kolega Hubert Hryciuk rozpoczął właśnie naukę na inżynierii produkcji. – Zdecydowałem się na ten kierunek z myślą o pracy. Mam nadzieję, że po tych studiach nie będę miał problemów z jej znalezieniem. Obaj przyjechali z Międzyrzeca Podlaskiego.

Politechnice przybyło we wtorek ok. 2,5 tys. studentów. W sumie nowy rok akademicki na PL rozpoczęło ponad 10 tys. studiujących oraz ponad 500 nauczycieli akademickich.

Tuż po inauguracji roku akademickiego władze uczelni zaprezentowały Centrum Sportowe. – W nowym roku akademickim chcemy zakończyć prace inwestycyjne na kampusie. Modernizacja Centrum Sportowego to pierwszy etap rozbudowy naszych zewnętrznych obiektów sportowych. Chciałbym, aby obszar 15 hektarów kampusu był spójny i dobrze zagospodarowany, tworząc przy tym przyjazną przestrzeń do pracy i studiowania  mówi prof. Piotr Kacejko, rektor PL.

Historia budynku sięga lat 80. ubiegłego wieku. Wówczas znajdowały się w nim hala do gry zespołowej, sale do ćwiczeń gimnastycznych oraz zaplecze sanitarne i administracyjne. – Z upływem czasu budynek zaczął wymagać pilnej przebudowy. Dlatego w 2015 r. rozpoczęliśmy kompleksową modernizację budynku – mówi Wiesław Sikora, kanclerz Politechniki Lubelskiej.

Za ponad 7 milionów zł wykonano remont hali sportowej oraz pomieszczeń sanitarno-szatniowych, jest aparatura i sprzęt niezbędny do zajęć dydaktycznych oraz sekcji sportowych, tablica wyników, nagłośnienie, trybuny dla 100 osób. Nadbudowano też część parterową. 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
ayo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2016 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piwo będzie?
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dziw że PL przoduje w innowacjach. Jak się ma geniuszy co robią benzynę z Nałęczowianki i prąd z wodoru a wodór z prądu /prof.Nazimek, Wendeker/ to normalka.
Rozwiń
ayo
ayo (5 października 2016 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tylu sukienkowych pasibrzuchów też i prawosławnych jeszcze nie widziałem na pokropnym... i nie mam tu na myśli tych w togach... Widać nowe standardy bezpieczeństwa: jedno pokropienie nie wystarczy...  brakuje "dalej"..lamy, hare kryszny, rabina itp pasożytów od czary mary... A mi się wydawało że żyjemy w cywilizowanym świecie...
żal ci doopę ściska?? co ty wiesz o cywilizacji dzieciaku...
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze tylko brakuje, aby zwiększyć poziom nauczania, uwalać 1/3 roku i zacząć czegoś wymagać od studentów i PL zaczęłaby przodować we wszystkich rankingach. Póki co jest jak jest...
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylu sukienkowych pasibrzuchów też i prawosławnych jeszcze nie widziałem na pokropnym... i nie mam tu na myśli tych w togach... Widać nowe standardy bezpieczeństwa: jedno pokropienie nie wystarczy... brakuje "dalej"..lamy, hare kryszny, rabina itp pasożytów od czary mary... A mi się wydawało że żyjemy w cywilizowanym świecie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!