poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska: Studenci przenoszeni między wydziałami: "Uczelnia nas oszukała"

  Edytuj ten wpis

Obiecali nam ciekawy kierunek studiów i szansę na atrakcyjny zawód. Tymczasem czujemy się jak stołki przenoszone z jednego wydziału na drugi i upychane po kątach – żalą się studenci fizyki technicznej na Politechnice Lubelskiej.

Studenci I, II, III i IV roku fizyki technicznej o specjalności konwersja energii odnawialnej wysłali do nas dramatyczny apel o pomoc. – Zostaliśmy oszukani – piszą.

– Obiecywano nam ciekawy kierunek studiów. Mieliśmy nadzieje na zdobycie atrakcyjnego zawodu, a w przyszłości szansę na dobrą i pożyteczną pracę – tłumaczy jeden ze studentów.

Pierwsze lata wskazywały, że tak właśnie będzie. – Widzieliśmy zaangażowanie naszych nauczycieli. Mieliśmy dobre i ciekawe zajęcia, zdobywaliśmy umiejętności na niezwykle ciekawych praktykach zawodowych np. na Sardynii – przyznaje inny student. – Nic nie wskazywało na to, że po powrocie z wakacji sytuacja się zmieni.

Zmieniła się. Uczelnia zlikwidowała Instytut Fizyki, który prowadził studia z fizyki technicznej. – Pracowników porozrzucano po uczelni, a nasz kierunek został przeniesiony z Wydziału Podstaw Techniki (gdzie chcieliśmy studiować) na Wydział Inżynierii Środowiska – oburzają się studenci.

– To ma związek ze zmianami organizacyjnymi na Wydziale Podstaw Techniki – odpowiada prof. Stanisław Skowron, prorektor ds. studenckich PL. – Ich celem była poprawa efektywności wydziału, który na tle innych notował coraz większe finansowe straty. Nie bez znaczenia była również zła atmosfera w środowisku fizyków.

Zmieniły się też plany studiów. Wprowadzono przedmioty typowe dla inżynierii środowiska. – A my zostaliśmy dołączeni do I roku inżynierii środowiska i nie mamy w planie żadnych zajęć z fizyki – mówi student I roku.

Prof. Skowron uspokaja, że o żadnym włączeniu do innego kierunku nie ma mowy. – Studenci uczą się w dalszym ciągu na kierunku fizyka techniczna, a tylko część zajęć realizują wspólnie z inżynierią środowiska – wyjaśnia prorektor. – Standardy kształcenia określone dla kierunku fizyka techniczna zostaną spełnione, natomiast zmiany w programie kształcenia dotyczą części przedmiotów tzw. autorskich – dodaje prof. Skowron.

Prorektor przyznaje, że rzeczywiście "decyzje podjęte wobec studentów mogły ich zaskoczyć”. – Ale dotychczasowy stan rzeczy na Wydziale Podstaw Techniki nie mógł dłużej trwać – podkreśla prof. Skowron.

To studentów nie przekonuje. – Nie można tak przedmiotowo traktować studentów, my też jesteśmy członkami wspólnoty akademickiej – żalą się. I zapowiadają, że część z nich rozważa przenosiny na inną uczelnię. – Gdzie będziemy traktowani poważnie.

– Zmiany są dla każdego przykrym i trudnym stanem, ale w tym wypadku były konieczne – tłumaczy prorektor. – Prosimy studentów o cierpliwość.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ehm
maria
Benedykt
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ehm
ehm (20 stycznia 2011 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"studenci proszeni o cierpliwość" - w końcu to tylko 5 lat, zaledwie mała kropelka w historii uczelni! co do zajęć z inżynierii środowiska to niech zgadnę, ale pewnie któremuś profesorowi znów brakowało godzin dydaktycznych do pensum.
Rozwiń
maria
maria (3 listopada 2010 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Benedykt' timestamp='1288382402' post='370141']
Wydział WIŚ nie miał nic wspólnego z WPT po za tym,że graniczy budynkami.WPT powstał z podziału Wydziału
Zarządzania,który miał dość kłócących się i chodzących po sądach fizyków.Przeniesienie fizyki technicznej
zostało zadecydowane przez Rektora,który rozważał dwa wydziały elektryczny i właśnie WIS.
[/quote]
Rozwiń
Benedykt
Benedykt (29 października 2010 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydział WIŚ nie miał nic wspólnego z WPT po za tym,że graniczy budynkami.WPT powstał z podziału Wydziału
Zarządzania,który miał dość kłócących się i chodzących po sądach fizyków.Przeniesienie fizyki technicznej
zostało zadecydowane przez Rektora,który rozważał dwa wydziały elektryczny i właśnie WIS.
Rozwiń
Student:)
Student:) (26 października 2010 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='eco' date='22 październik 2010 - 16:18 ' timestamp='1287757090' post='366002']
do ~student~ Gratuluje poczucia humoru. W ocenie parametrycznej jednostek wydzialy UP na pozycjach od 3 do 4. Wyjasniam 1-najlepsze, 4-najgorsze. Dziadowska uczelnia z profesorami, ktorym sloma z butow wychodzi, bez zadnej wizji reformatorskiej. Jak dokladnie sie przyjrzycie, wszystkie kierunki roznia sie tylko nazwa, przedmioty te same, a kadra 5 minut madrzejsza od studenta.
[/quote]

Widać że nie umiesz zerkać nawet na ranking Jednostek. Dwa Wydziały mają kategorię 2, a cztery Wydziały kategorię 3. Jednen Wydział (z Zamościa) ma kategorie 4. Reasumijąc Uniwersytet Przyrodniczy ma 6 Wydziałów w kategori "B" i jeden w kategorii "C". Co do kadry to nie jest zła, a to że zajmiją się rolnictwem to i słoma jest spotykana na obówiu co świadczy tylko o tym że prowadzą badania z tego zakresu .
Rozwiń
77
77 (22 października 2010 o 22:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Bastiatan' date='21 październik 2010 - 10:54 ' timestamp='1287651284' post='365472']
Już dawno temu w okolicach dawnego Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki powstało kilka grup / koterii / klik* (niewłaściwe skreślić) organizujących sobie prawie-prywatne folwarki na gruncie PL. W ten sposób powstał Wydział Ochrony Środowiska, dlatego też rozpadł się WZiPT, a w końcu zginął śmiercią nieuniknioną Wydział Podstaw Techniki. Po prostu 'właściciele' okolicznych folwarków mieli silną pozycję i doprowadzili do rozbiorów. Wielka szkoda, że w ten sposób pozbyto się kierunków i ludzi, którzy mogli i chcieli robić naukę prawdziwie politechniczną na przyzwoitym poziomie. Studentom pozostaje droga sądowa. Długa, choć wygrana pewna. Tyle tylko, że co im po ew. odszkodowaniu? W Lublinie już raczej nie postudiują...
[/quote]

Burdel i ordynarne słownictwo to wyróżniki tej uczelenki genetyczno zdolnej . Rodzinne katedry i feudalnae stosuneczki. zatrudnia sie wsioków oby tylko byli wierni. Ciekawe dlaczego w tej uczelence nie ma zakazu wnoszenia akoholu i uczestniczenia na fleku w zajeciach ze studentami szczególniw wtedy gdy kadran naukowa ma imininy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!