Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2010 r.
20:34
Edytuj ten wpis

Politechnika Lubelska: Zaoczni chcą studiować i pracować

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 11 A A

Po to płacimy za studia zaoczne, abyśmy mogli pracować – napisali do nas studenci zaocznego zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Lubelskiej. Oburzeni, bo uczelnia przygotowała dla nich obowiązkowe zajęcia na piątki rano.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o plan zajęć na semestr, który zacznie się w weekend. – Mamy w piątek od godz. 8 rano obowiązkowe laboratoria. Dla wielu z nas to olbrzymi kłopot – napisał jeden ze studentów. – Nie jestem w stanie być co drugi piątek o 8 rano na zajęciach, ponieważ mój pracodawca mnie nie puści. Jeżeli zaś nie będzie mnie dwa razy na zajęciach, PL skreśli mnie z listy studentów.

O sprawie poinformowaliśmy władze Wydziału Mechanicznego, który prowadzi studia na tym kierunku razem z Wydziałem Zarządzania. – Będziemy się starali pomóc studentom i tak zmienić plan, żeby w piątki przed południem nie mieli w ogóle zajęć, a po południu zaczynali od wykładów – odpowiedział nam wczoraj w południe dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Henryk Komsta.

Godzinę później plan był już zmieniony. – Studenci zaczną zajęcia w najbliższy piątek o godz. 12.10 (od nieobowiązkowych wykładów – red.) – poinformował prof. Paweł Droździel, prodziekan Wydziału Mechanicznego.

To jednak nie koniec zmartwień studentów zaocznego zarządzania i inżynierii produkcji na PL. – Gdy decydowaliśmy się na te studia, politechnika proponowała cztery specjalizacje do wyboru po pierwszym semestrze, część na Wydziale Mechanicznym, a część na Wydziale Zarządzania – napisał nam jeden z nich.

– I nagle okazało się, że na niektóre specjalizacje jest zbyt mało chętnych, więc ich nie będzie – dodaje. – Dla mnie to skandal, ponieważ przydzielili mnie do grupy ze specjalnością, która w ogóle nie jest mi potrzebna.

Uczelnia broni się, że na specjalizację na Wydziale Zarządzania zgłosiło się… 3 studentów (z liczącego ok. 50 osób roku). – Tymczasem zgodnie z regulaminem studiów grupa laboratoryjna musi liczyć co najmniej 12 osób, a grupa ćwiczeniowa co najmniej 30 – wyjaśnia prof. Droździel. – Nie mogliśmy zrobić specjalizacji dla 3 osób.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2018 o 00:07
Ach jak sie cieszę że studiowałem w zupełnie innych czasach w czasach gdy władzami uczelni i samego mechanicznego byli ludzie z klasą, wspaniała kadra. Zakończę tak że nie chciałbym tam dzisiaj studiować przy obecnych władzach ta uczelnia nie ma szans w rankingach. Do politechnika warszawskiego to lata dzielą. Kiedys tak nie było a wiem że profesorowi z tamtego okresu o którym mówię maja podobne zdanie do mojego. Oczywiście nie mam na myśli Prof Rudawskiej bardzo inteligentna i ciekawa kobieta. Ta uczelnie to nie to samo co kiedyś szczególnie mechaniczny. A jak juz się dowiedziałem o tym kto jest w skadzie proektorów to powtórzę sie po raz kolejny jak sie cieszę ze studiowałem w innych czasach.
Ach jak sie cieszę że studiowałem w zupełnie innych czasach w czasach gdy władzami uczelni i samego mechanicznego byli ludzie z klasą, wspaniała kadra. Zakończę tak że nie chciałbym tam dzisiaj studiować przy obecnych władzach ta uczelnia nie ma szans w rankingach. Do politechnika warszawskiego to lata dzielą. Kiedys tak nie było a wiem że profesorowi z tamtego okresu o którym mówię maja podobne zdanie do mojego. Oczywiście nie mam na myśli Prof Rudawskiej bardzo inteligentna i ciekawa kobieta. Ta uczelnie to nie to samo co kiedyś szczególn... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 13:11
Gość napisał:
wsei to nie uczelnia (a fabryka dla niezdolnych, którzy niedostali sie na dzienne studia) , prosze nie nawiazywać nią do politechniki bo to niestosowne i niegrzeczne.

a wszystkich napinaczy odsyłam do artykułów we wproście lub polityce. Ile to są warte prywatne uczelnie i jaki poziom przedstawiają te fabryki dyplomów. dlaczego nie ma prywatnych uczelni medycznych lub politechnik ? bo to tego jest potrzebne zaplecze i technologie, a do produkowania dyplomow nie. dziekuje za uwage.


Sam sobie przeczysz.
A tak na uboczu studiowałem na WSEI dziennie i teraz na pl dziennie i nie widze żadnej różnicy w poziomie


Sam sobie przeczysz.
A tak na uboczu studiowałem na WSEI dziennie i teraz na pl dziennie i nie widze żadnej różnicy w poziomie rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 20:42
wsei to nie uczelnia (a fabryka dla niezdolnych, którzy niedostali sie na dzienne studia) , prosze nie nawiazywać nią do politechniki bo to niestosowne i niegrzeczne.

a wszystkich napinaczy odsyłam do artykułów we wproście lub polityce. Ile to są warte prywatne uczelnie i jaki poziom przedstawiają te fabryki dyplomów. dlaczego nie ma prywatnych uczelni medycznych lub politechnik ? bo to tego jest potrzebne zaplecze i technologie, a do produkowania dyplomow nie. dziekuje za uwage.
Avatar
marium / 23 lutego 2010 o 12:21
No to elegancko się będzie teraz studiowało na tym kierunku i roku może od razu wykupić abonament na artykuły, bo bez bata to juz raczej się nie obejdzie skoro Droździel się juz wypowiedział na ten temat to pewne jak w banku, że będzie to miało wpływ na dalszy komfort studiowania. A co do rozciągłości zajęć to tylko dlatego że jest zbyt dużo zaocznych kierunków i wykładowcy nie nadążają wszystkich "obrobić" a przecież nikogo z zewnątrz nie wpuszczą bo dobrze wiedzą że to chwilowe i z czasem się urwie więc lepiej nachapać sie puki można i opowiadać te same smuty od 8 do 20 przez 7 dni w tygodniu. A materiały do wykładu i tak przygotuje student w ramach zaliczenia.

Pozdrowienia dla zaocznego ziip'u.
No to elegancko się będzie teraz studiowało na tym kierunku i roku może od razu wykupić abonament na artykuły, bo bez bata to juz raczej się nie obejdzie skoro Droździel się juz wypowiedział na ten temat to pewne jak w banku, że będzie to miało wpływ na dalszy komfort studiowania. A co do rozciągłości zajęć to tylko dlatego że jest zbyt dużo zaocznych kierunków i wykładowcy nie nadążają wszystkich "obrobić" a przecież nikogo z zewnątrz nie wpuszczą bo dobrze wiedzą że to chwilowe i z czasem się urwie więc lepiej nachapać sie puki m... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 11:10
Wszędzie mają gdzieś czas ludzi i to że pracują, na UMCSie - informatyka, co prawda nie ma zajęć w piątki, ale za to są we wszystkie soboty i niedziele, W tym semestrze wolny weekend jest w tylko w Wielkanoc i 1 maja. Ktoś pomyśli że tyle jest zajęć, że trzeba tak plan napinać, nic bardziej błędnego, np w niedziele jest tylko jeden wykład, więc bez trudu można by spróbować tak plan ustawić aby przynajmniej jeden weekend w miesiącu zrobić wolny. Ale od początku jak poszedłem na tą uczelnie zauważyłem jedno, że student to ich tyle obchodzi aby tylko płacił i tyle. Wiec jak to mówią wszędzie dobrze .....
Wszędzie mają gdzieś czas ludzi i to że pracują, na UMCSie - informatyka, co prawda nie ma zajęć w piątki, ale za to są we wszystkie soboty i niedziele, W tym semestrze wolny weekend jest w tylko w Wielkanoc i 1 maja. Ktoś pomyśli że tyle jest zajęć, że trzeba tak plan napinać, nic bardziej błędnego, np w niedziele jest tylko jeden wykład, więc bez trudu można by spróbować tak plan ustawić aby przynajmniej jeden weekend w miesiącu zrobić wolny. Ale od początku jak poszedłem na tą uczelnie zauważyłem jedno, że student to ich tyle obchodzi a... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 09:12
na WSEI jest to samo - zajecia w piatki od 8 rano!!!!
Avatar
tomcio / 23 lutego 2010 o 09:05
niestety wiele uczelni ma takie praktyki. studia zaoczne a poprawki robia na tygodniu o 12 w poludnie. gdzie tu sens gdzie logika? bo wykladowcy tak "wygodnie" ale kase swoja wzial i podpisal ze bedzie przestrzegal statutu uczelni. jesli chodzi o specializacje to norma. zawsze powstaja te ktore albo jest masa chetnych studentow. albo poprostu jakas uczelniana persona zyczy sobie podtrzymania danej specializacji i wpycha sie tam reszte studentow. to ze na rekrutacji mydla oczy wieloma specializacjami to g warte bo tak naprawde zawsze sa te standardowe
Avatar
student / 23 lutego 2010 o 08:41
Z tymi specjalizacjami jest podobnie na dziennym zarzadzaniu. Studenci nie mogą studiować tego co by chcieli tylko muszą się męczyć z tym co dla nich wybrala uczelnia. Cała politechnika...
Avatar
marla / 23 lutego 2010 o 08:17
Zajęcia od 12.00 - nieobowiązkowe - to też dziwne rozwiązanie.
To oczywiste, że nikt na nie nie przyjdzie, a uczelnia przecież wzięła pieniądze także za te wykłady.
Avatar
ad / 23 lutego 2010 o 07:54
Gdyby pracownicy PL nie prowadzili w sobotę i niedziele zajęć na prywatnych uczelniach to mieli by czas, a tak planują rozkład zajęć jak im jest wygodnie. Student który płaci nie liczy się , nie potrafią myśleć zgodnie z obowiązującymi zasadami. Najważnieszy cel praca na innych uczelniach wbrew zasadzie o zakazie konkurencji
Avatar
Gość / 24 marca 2018 o 00:07
Ach jak sie cieszę że studiowałem w zupełnie innych czasach w czasach gdy władzami uczelni i samego mechanicznego byli ludzie z klasą, wspaniała kadra. Zakończę tak że nie chciałbym tam dzisiaj studiować przy obecnych władzach ta uczelnia nie ma szans w rankingach. Do politechnika warszawskiego to lata dzielą. Kiedys tak nie było a wiem że profesorowi z tamtego okresu o którym mówię maja podobne zdanie do mojego. Oczywiście nie mam na myśli Prof Rudawskiej bardzo inteligentna i ciekawa kobieta. Ta uczelnie to nie to samo co kiedyś szczególnie mechaniczny. A jak juz się dowiedziałem o tym kto jest w skadzie proektorów to powtórzę sie po raz kolejny jak sie cieszę ze studiowałem w innych czasach.
Ach jak sie cieszę że studiowałem w zupełnie innych czasach w czasach gdy władzami uczelni i samego mechanicznego byli ludzie z klasą, wspaniała kadra. Zakończę tak że nie chciałbym tam dzisiaj studiować przy obecnych władzach ta uczelnia nie ma szans w rankingach. Do politechnika warszawskiego to lata dzielą. Kiedys tak nie było a wiem że profesorowi z tamtego okresu o którym mówię maja podobne zdanie do mojego. Oczywiście nie mam na myśli Prof Rudawskiej bardzo inteligentna i ciekawa kobieta. Ta uczelnie to nie to samo co kiedyś szczególn... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 13:11
Gość napisał:
wsei to nie uczelnia (a fabryka dla niezdolnych, którzy niedostali sie na dzienne studia) , prosze nie nawiazywać nią do politechniki bo to niestosowne i niegrzeczne.

a wszystkich napinaczy odsyłam do artykułów we wproście lub polityce. Ile to są warte prywatne uczelnie i jaki poziom przedstawiają te fabryki dyplomów. dlaczego nie ma prywatnych uczelni medycznych lub politechnik ? bo to tego jest potrzebne zaplecze i technologie, a do produkowania dyplomow nie. dziekuje za uwage.


Sam sobie przeczysz.
A tak na uboczu studiowałem na WSEI dziennie i teraz na pl dziennie i nie widze żadnej różnicy w poziomie


Sam sobie przeczysz.
A tak na uboczu studiowałem na WSEI dziennie i teraz na pl dziennie i nie widze żadnej różnicy w poziomie rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 20:42
wsei to nie uczelnia (a fabryka dla niezdolnych, którzy niedostali sie na dzienne studia) , prosze nie nawiazywać nią do politechniki bo to niestosowne i niegrzeczne.

a wszystkich napinaczy odsyłam do artykułów we wproście lub polityce. Ile to są warte prywatne uczelnie i jaki poziom przedstawiają te fabryki dyplomów. dlaczego nie ma prywatnych uczelni medycznych lub politechnik ? bo to tego jest potrzebne zaplecze i technologie, a do produkowania dyplomow nie. dziekuje za uwage.
Avatar
marium / 23 lutego 2010 o 12:21
No to elegancko się będzie teraz studiowało na tym kierunku i roku może od razu wykupić abonament na artykuły, bo bez bata to juz raczej się nie obejdzie skoro Droździel się juz wypowiedział na ten temat to pewne jak w banku, że będzie to miało wpływ na dalszy komfort studiowania. A co do rozciągłości zajęć to tylko dlatego że jest zbyt dużo zaocznych kierunków i wykładowcy nie nadążają wszystkich "obrobić" a przecież nikogo z zewnątrz nie wpuszczą bo dobrze wiedzą że to chwilowe i z czasem się urwie więc lepiej nachapać sie puki można i opowiadać te same smuty od 8 do 20 przez 7 dni w tygodniu. A materiały do wykładu i tak przygotuje student w ramach zaliczenia.

Pozdrowienia dla zaocznego ziip'u.
No to elegancko się będzie teraz studiowało na tym kierunku i roku może od razu wykupić abonament na artykuły, bo bez bata to juz raczej się nie obejdzie skoro Droździel się juz wypowiedział na ten temat to pewne jak w banku, że będzie to miało wpływ na dalszy komfort studiowania. A co do rozciągłości zajęć to tylko dlatego że jest zbyt dużo zaocznych kierunków i wykładowcy nie nadążają wszystkich "obrobić" a przecież nikogo z zewnątrz nie wpuszczą bo dobrze wiedzą że to chwilowe i z czasem się urwie więc lepiej nachapać sie puki m... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 11:10
Wszędzie mają gdzieś czas ludzi i to że pracują, na UMCSie - informatyka, co prawda nie ma zajęć w piątki, ale za to są we wszystkie soboty i niedziele, W tym semestrze wolny weekend jest w tylko w Wielkanoc i 1 maja. Ktoś pomyśli że tyle jest zajęć, że trzeba tak plan napinać, nic bardziej błędnego, np w niedziele jest tylko jeden wykład, więc bez trudu można by spróbować tak plan ustawić aby przynajmniej jeden weekend w miesiącu zrobić wolny. Ale od początku jak poszedłem na tą uczelnie zauważyłem jedno, że student to ich tyle obchodzi aby tylko płacił i tyle. Wiec jak to mówią wszędzie dobrze .....
Wszędzie mają gdzieś czas ludzi i to że pracują, na UMCSie - informatyka, co prawda nie ma zajęć w piątki, ale za to są we wszystkie soboty i niedziele, W tym semestrze wolny weekend jest w tylko w Wielkanoc i 1 maja. Ktoś pomyśli że tyle jest zajęć, że trzeba tak plan napinać, nic bardziej błędnego, np w niedziele jest tylko jeden wykład, więc bez trudu można by spróbować tak plan ustawić aby przynajmniej jeden weekend w miesiącu zrobić wolny. Ale od początku jak poszedłem na tą uczelnie zauważyłem jedno, że student to ich tyle obchodzi a... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 09:12
na WSEI jest to samo - zajecia w piatki od 8 rano!!!!
Avatar
tomcio / 23 lutego 2010 o 09:05
niestety wiele uczelni ma takie praktyki. studia zaoczne a poprawki robia na tygodniu o 12 w poludnie. gdzie tu sens gdzie logika? bo wykladowcy tak "wygodnie" ale kase swoja wzial i podpisal ze bedzie przestrzegal statutu uczelni. jesli chodzi o specializacje to norma. zawsze powstaja te ktore albo jest masa chetnych studentow. albo poprostu jakas uczelniana persona zyczy sobie podtrzymania danej specializacji i wpycha sie tam reszte studentow. to ze na rekrutacji mydla oczy wieloma specializacjami to g warte bo tak naprawde zawsze sa te standardowe
Avatar
student / 23 lutego 2010 o 08:41
Z tymi specjalizacjami jest podobnie na dziennym zarzadzaniu. Studenci nie mogą studiować tego co by chcieli tylko muszą się męczyć z tym co dla nich wybrala uczelnia. Cała politechnika...
Avatar
marla / 23 lutego 2010 o 08:17
Zajęcia od 12.00 - nieobowiązkowe - to też dziwne rozwiązanie.
To oczywiste, że nikt na nie nie przyjdzie, a uczelnia przecież wzięła pieniądze także za te wykłady.
Avatar
ad / 23 lutego 2010 o 07:54
Gdyby pracownicy PL nie prowadzili w sobotę i niedziele zajęć na prywatnych uczelniach to mieli by czas, a tak planują rozkład zajęć jak im jest wygodnie. Student który płaci nie liczy się , nie potrafią myśleć zgodnie z obowiązującymi zasadami. Najważnieszy cel praca na innych uczelniach wbrew zasadzie o zakazie konkurencji
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 0 3

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 46 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 6 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.