czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Politechnika XXI-go wieku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2008, 15:00

Prawie 10 milionów zł wyda Politechnika Lubelska, żeby zostać nowoczesną uczelnią. Pieniądze pójdą na nowe kierunki, szkolenia dla pracowników i stypendia dla studentów.

- W listopadzie startujemy ze szkoleniami dla studentów: najpierw dla pierwszych 60 osób, a potem jeszcze dla połowy tysiąca - mówi Anna Mazur z Biura Karier PL.

- Nasi studenci za darmo nauczą się m.in. zarządzania własną karierą, autoprezentacji i umiejętności współpracy z pracodawcami. Mówiąc krótko: dowiedzą się, jakie mają atuty, jak powinni je wyeksponować, a potem: jak wykorzystać.

- Przez pięć lat uczymy się bardzo konkretnych, technicznych rzeczy, a potem nie bardzo wiemy, jak się tym pochwalić przy szukaniu pracy - wyjaśnia Dariusz Bidacha, student PL. - Takie kurs to dobra sprawa. Zgłoszę się w przyszłym roku.

Za to jeszcze w tym roku zaczną się szkolenia dla wykładowców i pracowników administracyjnych politechniki.

- Będą tu darmowe kursy z języka angielskiego, zakończone certyfikatami. Wszystko po to, żeby mogli prowadzić zajęcia po angielsku tłumaczy Karolina Sępioł, jedna z koordynatorek projektu "Nowoczesna edukacja - rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Lubelskiej”.

Politechnika jest jedyną uczelnią w regionie i jedną z 32 w całym kraju, która dostanie pieniądze na to, żeby stać się uczelnią XXI-go wieku. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. I są niebagatelne: tylko w tym roku PL otrzyma 830 tys. zł, a w sumie, do 2013 r. 9,5 mln zł.

Oprócz szkoleń dla studentów i kursów językowych dla pracowników, za te pieniądze uczelnia zorganizuje także zajęcia wyrównawcze dla pierwszoroczniaków (pierwsze rozpoczęły się już w październiku), a także warsztaty dla wykładowców: m.in. z emisji głosu i odpowiedniego przygotowywania się do zajęć.

W planach są także specjalne stypendia dla studentów. Tzw. "stypendium stażowe” będzie wynosić ok. 1 tysiąca zł. Otrzyma je 200 studentów, którzy zdecydują się odbyć staż w którejś z firm. Pierwsi chętni będą mogli skorzystać w przyszłym roku.

Na kolejne lata uczelnia planuje też stypendia doktoranckie, staże krajowe i zagraniczne dla doktorantów, a także nowe studia, m.in. uzupełniającą magisterską inżynierię materiałową, studia po angielsku i nowe kierunki podyplomowe.

A najbliższym wydarzeniem w ramach "Nowoczesnej edukacji” są środowe targi pracy na politechnice. Ze swoją ofertą przyjedzie tam blisko 50 firm i instytucji z Lubelszczyzny i nie tylko. Do wzięcia będzie kilkaset ofert pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!