poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Politologia UMCS druga w Polsce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2015, 20:07
Autor: toma

Wydział Politologii UMCS jako drugi w Polsce otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych z nauki o mediach. Do tej pory jedyną uczelnią, która miała takie możliwości był Uniwersytet Warszawski.

- Wiążemy z tym spore nadzieje, bo dzięki tej decyzji od nowego roku akademickiego możemy utworzyć studia doktoranckie z medioznawstwa. Liczymy, że w ciągu trzech lat uda nam się uzyskać uprawnienia do nadawania tytułów doktora habilitowanego - zapowiada prof. dr hab. Iwona Hofman, prodziekan Wydziału Politologii i kierownik Zakładu Dziennikarstwa.

O możliwość nadawania tytułów doktora z zakresu nauki o mediach starało się w ostatnim czasie pięć polskich uczelni. Liczący 360 stron wniosek Wydziału Politologii UMCS był jedynym, który uzyskał akceptację Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

- Naszą mocną stroną był potencjał naukowy i dydaktyczny, wykorzystanie Inkubatora Artystyczno-Medialnego i współpraca z lokalnym i ogólnopolskim środowiskiem dziennikarskim - wylicza prof. Hofman.

Studia z zakresu nauki o mediach na UMCS prowadzone są od 1992 roku, na początku w ramach jednej ze specjalizacji, a od 2004 roku na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W tym czasie Wydział Politologii wykształcił w tej dziedzinie półtora tysiąca absolwentów. Studia doktoranckie z tej dziedziny w roku akademickim 2015/2016 będzie mogło rozpocząć 30 osób w trybie dziennym i 20 w trybie zaocznym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin edukacja studia UMCS
Gość
pracuś
Chart
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego Pracuś, jak ocenisz dokonania naszego lubelskiego potentata w dziedzinie kontaktów internetowych pana Przemysława Leniaka?

On opanował już chyba wszystkie media.
Rozwiń
pracuś
pracuś (23 lutego 2015 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znalezienie pracy po politologii jest rzeczywiście bardzo trudne w wyuczonym zawodzie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że prof. Iwona Hofman jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa, a w tym obszarze sytuacja się zmieniła i na rynku poszukiwani sa specjaliści od nowych mediów oraz public relations. Podobny profil kształcenia co UMCS ma także Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na social media. Przecież dzisiaj każda fima czy organziacja społeczna musi mieć swoją stronę www, konto na facebooku itp. Muszą to robić fachowcy, ale nie informatycy czy graficy, ale osoby wykształcone w obszarze komunikacji społecznej. Ja po studiach an WSPA jestem teraz szefem tzrech projektów w obszarze mediów internetowych i to, czego się nauczyłem bardzo mi się przydaje.

Rozwiń
Chart
Chart (10 lutego 2015 o 02:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Ta  - tfu pani - to chyba jakaś wredna Soonia była...?

Rozwiń
Przemek Leniak
Przemek Leniak (9 lutego 2015 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Rozwiń
politolog
politolog (9 lutego 2015 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Politologia, a co to takiego i gdzie można po tym dostać pracę?

Wszędzie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!