Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2015 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Politologia UMCS druga w Polsce

Autor: Zdjęcie autora toma
5 14 A A

Wydział Politologii UMCS jako drugi w Polsce otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych z nauki o mediach. Do tej pory jedyną uczelnią, która miała takie możliwości był Uniwersytet Warszawski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wiążemy z tym spore nadzieje, bo dzięki tej decyzji od nowego roku akademickiego możemy utworzyć studia doktoranckie z medioznawstwa. Liczymy, że w ciągu trzech lat uda nam się uzyskać uprawnienia do nadawania tytułów doktora habilitowanego - zapowiada prof. dr hab. Iwona Hofman, prodziekan Wydziału Politologii i kierownik Zakładu Dziennikarstwa.

O możliwość nadawania tytułów doktora z zakresu nauki o mediach starało się w ostatnim czasie pięć polskich uczelni. Liczący 360 stron wniosek Wydziału Politologii UMCS był jedynym, który uzyskał akceptację Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

- Naszą mocną stroną był potencjał naukowy i dydaktyczny, wykorzystanie Inkubatora Artystyczno-Medialnego i współpraca z lokalnym i ogólnopolskim środowiskiem dziennikarskim - wylicza prof. Hofman.

Studia z zakresu nauki o mediach na UMCS prowadzone są od 1992 roku, na początku w ramach jednej ze specjalizacji, a od 2004 roku na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W tym czasie Wydział Politologii wykształcił w tej dziedzinie półtora tysiąca absolwentów. Studia doktoranckie z tej dziedziny w roku akademickim 2015/2016 będzie mogło rozpocząć 30 osób w trybie dziennym i 20 w trybie zaocznym.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 14:07
Kolego Pracuś, jak ocenisz dokonania naszego lubelskiego potentata w dziedzinie kontaktów internetowych pana Przemysława Leniaka?

On opanował już chyba wszystkie media.
Avatar
pracuś / 23 lutego 2015 o 13:04

Znalezienie pracy po politologii jest rzeczywiście bardzo trudne w wyuczonym zawodzie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że prof. Iwona Hofman jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa, a w tym obszarze sytuacja się zmieniła i na rynku poszukiwani sa specjaliści od nowych mediów oraz public relations. Podobny profil kształcenia co UMCS ma także Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na social media. Przecież dzisiaj każda fima czy organziacja społeczna musi mieć swoją stronę www, konto na facebooku itp. Muszą to robić fachowcy, ale nie informatycy czy graficy, ale osoby wykształcone w obszarze komunikacji społecznej. Ja po studiach an WSPA jestem teraz szefem tzrech projektów w obszarze mediów internetowych i to, czego się nauczyłem bardzo mi się przydaje.

Znalezienie pracy po politologii jest rzeczywiście bardzo trudne w wyuczonym zawodzie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że prof. Iwona Hofman jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa, a w tym obszarze sytuacja się zmieniła i na rynku poszukiwani sa specjaliści od nowych mediów oraz public relations. Podobny profil kształcenia co UMCS ma także Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na social media. Przecież dzisiaj każda fima czy organziacja społeczna musi mieć swoją stronę www, konto ... rozwiń

Avatar
Chart / 10 lutego 2015 o 02:15

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Ta  - tfu pani - to chyba jakaś wredna Soonia była...?

Avatar
Przemek Leniak / 9 lutego 2015 o 21:53

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Avatar
politolog / 9 lutego 2015 o 21:16

Politologia, a co to takiego i gdzie można po tym dostać pracę?

Wszędzie

Avatar
Marika / 6 lutego 2015 o 08:54

Produkcja bezrobotnych.

Avatar
Piotr / 5 lutego 2015 o 14:58

Pani nie znam,  bo jestem za stary. Znam natomiast pana profesora - gratuluję sukcesu i czekam na więcej ! Pan profesor nigdy nie spoczywał na  laurach i za to miał szczery szacunek swoich studentów !!!

Niestety, ale w ostatnim czasie pan profesor stracił u mnie szacunek, a ta pani nigdy go nie miała.

Avatar
Gajowy Ma Rucha / 5 lutego 2015 o 14:54

Uwaga! Szukają jeleni.

Musi być bardzo cienko z naborem na ten wydział, bo agituje aż dwoje spośród trójcy kolegium dziekańskiego. Prosty wniosek - trzymać się od nich z daleka...

Avatar
Magister Honoris Causa / 5 lutego 2015 o 14:46

Doktorów ci u nas zatrzęsienie ("jak mrówków" - lud prosty mówi). 20 lat temu było mniej magistrów niż teraz doktorów.
Będą mieli blisko do pracy. Po drugiej stronie Placu Litewskiego jest bar szybkiej obsługi.... To szansa na staż przed zmywakiem w Londynie, Berlinie lub Paryżu...
A tak naprawdę cały ten wydział cienko przędzie - coraz mniej studentów (produkcja bezrobotnych), więc "tonący brzytwy się chwyta", żeby jeszcze rok przetrwać symulując jakąś działalność.
Dla potencjalnych "studentów" rada: szkoda waszego czasu, wysiłku i pieniędzy. Po ukończeniu tych niby studiów będziecie w punkcie wyjścia bez szans na pracę w wyuczonym zawodzie - ubędzie w kieszeni a przybędzie lat...

Doktorów ci u nas zatrzęsienie ("jak mrówków" - lud prosty mówi). 20 lat temu było mniej magistrów niż teraz doktorów.
Będą mieli blisko do pracy. Po drugiej stronie Placu Litewskiego jest bar szybkiej obsługi.... To szansa na staż przed zmywakiem w Londynie, Berlinie lub Paryżu...
A tak naprawdę cały ten wydział cienko przędzie - coraz mniej studentów (produkcja bezrobotnych), więc "tonący brzytwy się chwyta", żeby jeszcze rok przetrwać symulując jakąś działalność.
Dla potencjalnych "studentów" rada: szkoda waszego czasu, wys... rozwiń

Avatar
Kacper / 5 lutego 2015 o 08:49

A może zamiast tej politologii otworzyć szkołą zawodową o specjalności; ślusarz, spawacz, murarz,itp.

Politologia nic nie przynosi gospodarce narodowej i nie ma się czym chwalić ten UMCS.

Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 14:07
Kolego Pracuś, jak ocenisz dokonania naszego lubelskiego potentata w dziedzinie kontaktów internetowych pana Przemysława Leniaka?

On opanował już chyba wszystkie media.
Avatar
pracuś / 23 lutego 2015 o 13:04

Znalezienie pracy po politologii jest rzeczywiście bardzo trudne w wyuczonym zawodzie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że prof. Iwona Hofman jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa, a w tym obszarze sytuacja się zmieniła i na rynku poszukiwani sa specjaliści od nowych mediów oraz public relations. Podobny profil kształcenia co UMCS ma także Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na social media. Przecież dzisiaj każda fima czy organziacja społeczna musi mieć swoją stronę www, konto na facebooku itp. Muszą to robić fachowcy, ale nie informatycy czy graficy, ale osoby wykształcone w obszarze komunikacji społecznej. Ja po studiach an WSPA jestem teraz szefem tzrech projektów w obszarze mediów internetowych i to, czego się nauczyłem bardzo mi się przydaje.

Znalezienie pracy po politologii jest rzeczywiście bardzo trudne w wyuczonym zawodzie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że prof. Iwona Hofman jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa, a w tym obszarze sytuacja się zmieniła i na rynku poszukiwani sa specjaliści od nowych mediów oraz public relations. Podobny profil kształcenia co UMCS ma także Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na social media. Przecież dzisiaj każda fima czy organziacja społeczna musi mieć swoją stronę www, konto ... rozwiń

Avatar
Chart / 10 lutego 2015 o 02:15

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Ta  - tfu pani - to chyba jakaś wredna Soonia była...?

Avatar
Przemek Leniak / 9 lutego 2015 o 21:53

hmm zdaje mi się że pani Hoffman to ta która na żądanie Bieleckiej-Hołdy odwołała zorganizowana przez studentów debatę...
ciekawy ten model współpracy - dyspozycyjność

Avatar
politolog / 9 lutego 2015 o 21:16

Politologia, a co to takiego i gdzie można po tym dostać pracę?

Wszędzie

Avatar
Marika / 6 lutego 2015 o 08:54

Produkcja bezrobotnych.

Avatar
Piotr / 5 lutego 2015 o 14:58

Pani nie znam,  bo jestem za stary. Znam natomiast pana profesora - gratuluję sukcesu i czekam na więcej ! Pan profesor nigdy nie spoczywał na  laurach i za to miał szczery szacunek swoich studentów !!!

Niestety, ale w ostatnim czasie pan profesor stracił u mnie szacunek, a ta pani nigdy go nie miała.

Avatar
Gajowy Ma Rucha / 5 lutego 2015 o 14:54

Uwaga! Szukają jeleni.

Musi być bardzo cienko z naborem na ten wydział, bo agituje aż dwoje spośród trójcy kolegium dziekańskiego. Prosty wniosek - trzymać się od nich z daleka...

Avatar
Magister Honoris Causa / 5 lutego 2015 o 14:46

Doktorów ci u nas zatrzęsienie ("jak mrówków" - lud prosty mówi). 20 lat temu było mniej magistrów niż teraz doktorów.
Będą mieli blisko do pracy. Po drugiej stronie Placu Litewskiego jest bar szybkiej obsługi.... To szansa na staż przed zmywakiem w Londynie, Berlinie lub Paryżu...
A tak naprawdę cały ten wydział cienko przędzie - coraz mniej studentów (produkcja bezrobotnych), więc "tonący brzytwy się chwyta", żeby jeszcze rok przetrwać symulując jakąś działalność.
Dla potencjalnych "studentów" rada: szkoda waszego czasu, wysiłku i pieniędzy. Po ukończeniu tych niby studiów będziecie w punkcie wyjścia bez szans na pracę w wyuczonym zawodzie - ubędzie w kieszeni a przybędzie lat...

Doktorów ci u nas zatrzęsienie ("jak mrówków" - lud prosty mówi). 20 lat temu było mniej magistrów niż teraz doktorów.
Będą mieli blisko do pracy. Po drugiej stronie Placu Litewskiego jest bar szybkiej obsługi.... To szansa na staż przed zmywakiem w Londynie, Berlinie lub Paryżu...
A tak naprawdę cały ten wydział cienko przędzie - coraz mniej studentów (produkcja bezrobotnych), więc "tonący brzytwy się chwyta", żeby jeszcze rok przetrwać symulując jakąś działalność.
Dla potencjalnych "studentów" rada: szkoda waszego czasu, wys... rozwiń

Avatar
Kacper / 5 lutego 2015 o 08:49

A może zamiast tej politologii otworzyć szkołą zawodową o specjalności; ślusarz, spawacz, murarz,itp.

Politologia nic nie przynosi gospodarce narodowej i nie ma się czym chwalić ten UMCS.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra