Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2016 r.
14:12

POLIZEI w Lublinie. 33-latek jeździł własnym "radiowozem"

Autor: Zdjęcie autora jsz
2 97 A A
(fot. Policja)
(fot. Policja)

33-latek z Lublina jeździł po mieście samochodem, wyglądającym jak radiowóz niemieckiej policji. Miał również używać sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Poczynaniom mężczyzny przyjrzeli się prawdziwi policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę wieczorem patrol lubelskiej drogówki zatrzymał do kontroli volkswagena passata. Samochód przypominał radiowóz wykorzystywany przez niemieckich policjantów. Miał oznaczenia i napis „POLIZEI”.

– Dodatkowo do policjantów docierały sygnały, że już wcześniej samochód widywany był na ulicach, gdy jeździł na sygnałach, jakie używają pojazdy uprzywilejowane – mówi Kamil Gołębiowski, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – W związku z tymi informacjami funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan techniczny volkswagena.

Okazało się, że passat miał pod maską ukryte światła błyskowe i syreny. W kabinie był zaś układ sterujący. Kierowcą okazał się 33-latek z Lublina.

– Mężczyzna oświadczył, że pojazd pomalował w celach reklamowych – dodaje Kamil Gołębiowski. – Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz skierowali sprawę do sądu. Zabronili również dalszej jazdy.

Kierowca nie posłuchał. Po kilku godzinach znów trafił na mundurowych. Teraz musi się liczyć z dodatkowymi konsekwencjami.

(fot. Policja)
(fot. Policja)
Czytaj więcej o:

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 18:04
Po lubliniakach wszystkiego można się spodziewać ;) Szczególnie LUbiani są w wawie ;)
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 20:05
Jak chciał cwaniakowac to mógł pojechać do Niemiec. Tam Zoll-e szybko by go namierzyly. Daje mu 5km jazdy. Potem zarekwirowali by mu auto na poczet grzywny w sądzie. Pozdro ze Szczecina
Avatar
ss / 13 kwietnia 2016 o 17:38

Karać za domniemanie (nie złapali go na gorącym uczynku) tego, że używa świateł i syreny policyjnej. A ja myślałem, że w praworządnym kraju jest coś takiego jak domniemanie niewinności. Ciekawe kiedy masowe zatrzymania osób, które posiadają np nóż (może być to potencjalne narzędzie popełnienia przestępstwa). Albo zostańmy przy drogówce. Powinni zatrzymywać dowód wszystkim, których auta wyposażone są w zderzaki (jak sama nazwa wskazuje zderzaki służą do zderzania, czyli są narzędziem kolizji drogowej, a kolizje drogowe są karane) :)

domniemanie niewinnosci nie oznacza nic innego ze facet jest niewinny do chwili gdy sad mu winy nie udowodni.nie zmienia to sytuacji i mozliwosci zatrzymania dowodu rejestracyjnego czy podejmowania innych czynnosci zwiazanych z zabezpieczeniem dowodow w sprawie.

domniemanie niewinnosci nie oznacza nic innego ze facet jest niewinny do chwili gdy sad mu winy nie udowodni.nie zmienia to sytuacji i mozliwosci zatrzymania dowodu rejestracyjnego czy podejmowania innych czynnosci zwiazanych z zabezpieczeniem dowodow w sprawie.

rozwiń
Avatar
ss / 13 kwietnia 2016 o 17:28

Aha czyli nie można pomalować auta na srebrno-niebiesko z napisem POLIZEI (który w Polsce nie ma żadnej mocy prawnej bo nie jest znakiem zastrzeżonym) - zakaz dalszej jazdy z jakiego powodu ? Cała akcja zrobiona kompletnie bezpodstawnie - auto w idealnym stanie technicznym a dowód zabrany na podstawie czego ?? Panowie na służbie byli światkiem że jechał na "kogutach" i mają na to podstawę prawną aby takowy dowód zatrzymać na tej podstawie ?

to może antyradar tez mozesz miec w samochodzie,albo cbradio na policyjnych czestotliwosciach radiowych?

to może antyradar tez mozesz miec w samochodzie,albo cbradio na policyjnych czestotliwosciach radiowych?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:33
"W niemczech jezdza amerykanska wersia radiowozu i jakos nikt nie robi z tego problemu." - w Polsce też jeżdżą i nikt nie robi problemów ale według prawa unijnego auta policji niemieckiej i vice versa - polskiej mogą mieć prawo w pewnych sytuacjach wkroczyć na teren innego państwa UE - dlatego oklejenie auta w stylu jakiejkolwiek policji z UE jest nielegalne.
Avatar
Trick / 12 kwietnia 2016 o 21:42

Za to ty jesteś ktoś

hahaha co zabolał

Avatar
Gosc / 12 kwietnia 2016 o 21:37

W niemczech jezdza amerykanska wersia radiowozu i jakos nikt nie robi z tego problemu.

Bo Niemcy to wolny kraj a Polska nie...

Avatar
Ja / 12 kwietnia 2016 o 21:32

Gdzie ja mu źle życzyłem? W którym momencie swojej wypowiedzi?

Napisałem tylko, że gość się doigrał, bo za bardzo cwaniakował.

Dziecko, jak ja chodziłem do szkoły to gimnazja nie istniały. Gimbie. ;)

Nawet czytać nie umiesz własnych wypocin, oto cytat twojego dzieła ''Bardzo dobrze, że się doigrał.''  No comment !

Nawet czytać nie umiesz własnych wypocin, oto cytat twojego dzieła ''Bardzo dobrze, że się doigrał.''  No comment !

rozwiń
Avatar
nowy ;) / 12 kwietnia 2016 o 18:34

zwykly srebrny passat 1.9 tdi xD obklejony niebieska folia i poprzyklejane napisy polizei wiec nie wiem ile lat mozna robic taki projekt xD dla mnie to kilka godzin roboty xD i nie wiem czym taka fascynacja najpierw "rusz zad potem komentuj"  ;) bo nie masz zielonego pojęcia o tej pasji i ile tu jest pracy włożone i co włożone;) brawo 

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 18:24
czytając obelgi na ten samochód śmiać się chce typu" mózg pięciolatka " pięciolatek go tak nie wystylizował i pięciolatek raczej nie bardzo ma pojęcie o jeździe a co dopiero o samochodzie .. więc warto się zastanowić kto w tym momencie zachowuje się jak pięciolatek nic nie rozumiący ;)
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 18:04
Po lubliniakach wszystkiego można się spodziewać ;) Szczególnie LUbiani są w wawie ;)
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 20:05
Jak chciał cwaniakowac to mógł pojechać do Niemiec. Tam Zoll-e szybko by go namierzyly. Daje mu 5km jazdy. Potem zarekwirowali by mu auto na poczet grzywny w sądzie. Pozdro ze Szczecina
Avatar
ss / 13 kwietnia 2016 o 17:38

Karać za domniemanie (nie złapali go na gorącym uczynku) tego, że używa świateł i syreny policyjnej. A ja myślałem, że w praworządnym kraju jest coś takiego jak domniemanie niewinności. Ciekawe kiedy masowe zatrzymania osób, które posiadają np nóż (może być to potencjalne narzędzie popełnienia przestępstwa). Albo zostańmy przy drogówce. Powinni zatrzymywać dowód wszystkim, których auta wyposażone są w zderzaki (jak sama nazwa wskazuje zderzaki służą do zderzania, czyli są narzędziem kolizji drogowej, a kolizje drogowe są karane) :)

domniemanie niewinnosci nie oznacza nic innego ze facet jest niewinny do chwili gdy sad mu winy nie udowodni.nie zmienia to sytuacji i mozliwosci zatrzymania dowodu rejestracyjnego czy podejmowania innych czynnosci zwiazanych z zabezpieczeniem dowodow w sprawie.

domniemanie niewinnosci nie oznacza nic innego ze facet jest niewinny do chwili gdy sad mu winy nie udowodni.nie zmienia to sytuacji i mozliwosci zatrzymania dowodu rejestracyjnego czy podejmowania innych czynnosci zwiazanych z zabezpieczeniem dowodow w sprawie.

rozwiń
Avatar
ss / 13 kwietnia 2016 o 17:28

Aha czyli nie można pomalować auta na srebrno-niebiesko z napisem POLIZEI (który w Polsce nie ma żadnej mocy prawnej bo nie jest znakiem zastrzeżonym) - zakaz dalszej jazdy z jakiego powodu ? Cała akcja zrobiona kompletnie bezpodstawnie - auto w idealnym stanie technicznym a dowód zabrany na podstawie czego ?? Panowie na służbie byli światkiem że jechał na "kogutach" i mają na to podstawę prawną aby takowy dowód zatrzymać na tej podstawie ?

to może antyradar tez mozesz miec w samochodzie,albo cbradio na policyjnych czestotliwosciach radiowych?

to może antyradar tez mozesz miec w samochodzie,albo cbradio na policyjnych czestotliwosciach radiowych?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 12:33
"W niemczech jezdza amerykanska wersia radiowozu i jakos nikt nie robi z tego problemu." - w Polsce też jeżdżą i nikt nie robi problemów ale według prawa unijnego auta policji niemieckiej i vice versa - polskiej mogą mieć prawo w pewnych sytuacjach wkroczyć na teren innego państwa UE - dlatego oklejenie auta w stylu jakiejkolwiek policji z UE jest nielegalne.
Avatar
Trick / 12 kwietnia 2016 o 21:42

Za to ty jesteś ktoś

hahaha co zabolał

Avatar
Gosc / 12 kwietnia 2016 o 21:37

W niemczech jezdza amerykanska wersia radiowozu i jakos nikt nie robi z tego problemu.

Bo Niemcy to wolny kraj a Polska nie...

Avatar
Ja / 12 kwietnia 2016 o 21:32

Gdzie ja mu źle życzyłem? W którym momencie swojej wypowiedzi?

Napisałem tylko, że gość się doigrał, bo za bardzo cwaniakował.

Dziecko, jak ja chodziłem do szkoły to gimnazja nie istniały. Gimbie. ;)

Nawet czytać nie umiesz własnych wypocin, oto cytat twojego dzieła ''Bardzo dobrze, że się doigrał.''  No comment !

Nawet czytać nie umiesz własnych wypocin, oto cytat twojego dzieła ''Bardzo dobrze, że się doigrał.''  No comment !

rozwiń
Avatar
nowy ;) / 12 kwietnia 2016 o 18:34

zwykly srebrny passat 1.9 tdi xD obklejony niebieska folia i poprzyklejane napisy polizei wiec nie wiem ile lat mozna robic taki projekt xD dla mnie to kilka godzin roboty xD i nie wiem czym taka fascynacja najpierw "rusz zad potem komentuj"  ;) bo nie masz zielonego pojęcia o tej pasji i ile tu jest pracy włożone i co włożone;) brawo 

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 18:24
czytając obelgi na ten samochód śmiać się chce typu" mózg pięciolatka " pięciolatek go tak nie wystylizował i pięciolatek raczej nie bardzo ma pojęcie o jeździe a co dopiero o samochodzie .. więc warto się zastanowić kto w tym momencie zachowuje się jak pięciolatek nic nie rozumiący ;)
Zobacz wszystkie komentarze 97

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!