czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Połowa kadencji prezydenta. Krzysztof Żuk wystawia sobie czwórkę z plusem

Dodano: 9 listopada 2016, 21:05
Autor: Dominik Smaga

Radni wspierający prezydenta Żuka w jego sporze z CBA przyszli na konferencję z takimi plakietkami<br />
Radni wspierający prezydenta Żuka w jego sporze z CBA przyszli na konferencję z takimi plakietkami

Półmetek swej drugiej kadencji na stanowisku prezydenta Lublina podsumował w środę oficjalnie Krzysztof Żuk. Opozycja stwierdziła, że nie będzie go teraz oceniać

Dwa lata rządów prezydent podsumował na 12 stronach prezentacji (dostępnej na dziennikwschodni.pl), ale nie wskazał w niej niczego, co uważałby za swą porażkę, ani niczego, co uznaje za największe osiągnięcie.

– Oczywiście mogę powiedzieć, że najważniejsze są inwestycje tworzące dostępność komunikacyjną miasta i tworzące miejsca pracy, bo to jest prawda, ale dla wielu mieszkańców najważniejsze może być to, co jest w ich dzielnicach – mówi Krzysztof Żuk.

Z największych inwestycji Żuk chwali się np. zaawansowaną przebudową pl. Litewskiego, przebudową skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, czy budową nowego mostu na Bystrzycy. Przypomina, że miasto zdobyło dotację do budowy nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. Wspomina też o Systemie Zarządzania Ruchem na skrzyżowaniach.

Wśród zmian, które zaszły w Lublinie w ciągu ostatnich dwóch lat wskazuje m.in. utworzenie 385 miejsc w przedszkolach, budowę i odnowę 43 km dróg, oraz to, że Lublin stał się – obok Warszawy – miastem najczęściej wybieranym przez studentów z zagranicy, których jest już 6 tys. Wydają oni w Lublinie – jak podaje Żuk – około 8 mln zł miesięcznie.

Prezydent chwali się również tym, że podstrefa ekonomiczna na Felinie jest już w pełni zajęta. I podkreśla, że Lublin ma najniższą od czasów transformacji ustrojowej stopę bezrobocia, która w lipcu 2016 r. wyniosła 7,5 proc.

W swej prezentacji Żuk zwraca uwagę również na opracowanie przez Ratusz projektu kodeksu reklamowego mającego oczyścić śródmieście z billboardów, wybranie Lublina na jednego z gospodarzy przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej. A także to, że w lubelskich szkołach powstało 45 nowych klas sportowych, których łącznie jest już 136.

Opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli wczoraj oceniać prezydenta. Tłumaczyli, że najważniejszym tematem jest teraz złożony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wniosek o stwierdzenie, że Krzysztof Żuk przestał być prezydentem Lublina. O szczegółach tej sprawy obszernie piszemy w dzisiejszym Magazynie.

Czytaj więcej o: Lublin Krzysztof Żuk
Biznes po zydowsku
ibson
ekon
(82) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Biznes po zydowsku
Biznes po zydowsku (11 listopada 2016 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tw. dobra zmianę boli fakt nasze lotnisko sie rozwija dzięki Żukowi (...)
Nooo, trollu żukowy właśnie widać jak się rozwija... rodzinne wycieczki sponsorowane do Tel Aviv za 1,3 MLN zł, spotkania z Art-B, Lufthansa uciekła, inni przewoźnicy również, szkody majątkowe 800 000 Euro za umowy z rumuńskim przewoźnikiem. Itd, itp. Wymieniać można bez liku. A teraz jeszcze chcą sponsorować przyloty młodzików-żydów na obowiązkowe tournee po obozach?
Rozwiń
ibson
ibson (11 listopada 2016 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIESTETY dobra zmiana dopadła teraz Lublin Ludzie za MARNE 500+ nie zagłosują teraz na PIS za dużo juz tych PISowskich przekrętów, i porządnych ludzi teraz sie czepiają na prezydent Żuk , za za taką kwotę to dziecka nie utrzymasz i nie nakarmisz, a ile w podatkach PIS nam zabierze to sie dopiero okaże. Już spożywka ma drożeć i woda, w bankach już nas kroją na kasę
Rozwiń
ekon
ekon (11 listopada 2016 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tw. dobra zmianę boli fakt  nasze lotnisko sie rozwija dzięki Żukowi więc chca go odwołać przypominam Żuk wybrany w demokratycznych wyborach przez mieszkańców, a pis obiecywał słuchać mieszkańców i co?
Rozwiń
eo
eo (11 listopada 2016 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
UWAGA, nowy podatek PIS nam wprowadza od września Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej
Rozwiń
antek
antek (11 listopada 2016 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
f napisał:
supermen napisał:
Pamiętacie jak A.Pruszkowski prezydent pisiorów poleciał do Meksyku i chcial nam pamę przywieźć choć chyba się nie udało bo palmy w Lublinie nie ma szkoda byłby Meksyk na wschodzie
Lepsze    Pruszkowski z PISu zasłynął nawet tym, ze pojechał do Stanów Zjednoczonych, żeby podpisac umowę partnerską, która... była już podpisana. Jak wyliczały media ta podróż kosztowała podatników 17 tys. złotych.
f napisał:
To byly łote czasy podróżowania w Ratuszu za czasów Andrzeja Pruszkowskiego, który słynął z częstych wyjazdów. Jak wyliczyły gazety tylko podczas jednej czteroletniej kadencji na wyjazdach spędził pół..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (82)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!