niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Polsat odcina widzów od świata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2003, 17:27

Kupiłem dekoder Polsatu, aby płacić za to, co chcę oglądać. Tymczasem od ponad miesiąca nie mam czterech programów telewizji publicznej – denerwuje się Piotr D. – Zapłaciłem abonament za rok z góry.

W podobnej sytuacji jest spora liczba osób, które nie tylko zakupiły dekoder Polsatu ale opłaciły abonament za rok z góry (528 zł) i od 9 maja nie oglądają wszystkich programów telewizji publicznej (1, 2, 3 i Polonii). Powodem jest brak porozumienia pomiędzy Cyfrowym Polsatem i TVP o prawo do emisji programów.
– To nie moja sprawa, że Polsat nie dogadał się z TVP. Skoro płacę za programy, których emisja była przewidziana w umowie, to chciałbym je oglądać – mówi Artur T.
Podobnych skarg jest wiele. Większość z nich trafia do firm zajmujących się dystrybucją dekoderów Cyfrowego Polsatu.
– Odpowiadamy jedynie za dystrybucję urządzenia – mówi Maria Hunek z firmy Arcon. – Wszystkich odsyłamy do Polsatu.
W Cyfrowym Polsacie poinformowano nas, że brak sygnałów wspomnianych programów zależy od telewizji publicznej. A ta nie daje zgody na ich włączenie do pakietu programowego.
– Jest nam przykro, że nasz abonent nie może oglądać tych kanałów na naszej platformie – mówi Katarzyna Wyszomirska, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu i jednocześnie zapewnia, że podjęte zostały wszelkie działania, w tym negocjacje z TVP. – A ponieważ są to rozmowy handlowe, ich treści nie możemy ujawnić – dodaje.
To, że takie negocjacje trwają potwierdza Andrzej Siwek, z zespołu prasowego, TVP SA. – Nie mamy żadnego wpływu na to, że widzowie nie mogą oglądać programów telewizji publicznej za pośrednictwem platformy cyfrowej Polsatu. Aby to było możliwe Polsat musi zawrzeć z nami stosowną umowę. Wcześniej programy telewizji publicznej były dostępne na platformie cyfrowej Polsatu na podstawie wstępnych uzgodnień, jednak do podpisania umowy nie doszło.
A. Siwek dodaje, że opłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego nie ma bezpośredniego związku z możliwością oglądania programów telewizji publicznej. – To obowiązkowa opłata za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych a nie, jak wiele osób uważa, za możliwość oglądania telewizji publicznej.

Ile to kosztuje

Dekoder – 852, 78 zł, miesięczny abonament – 29, 90 (528 zł za cały rok), kaucja i aktywacja – 99 zł, miesięczna opłata z tytułu udostępnienia dekodera – 14,10 zł (jeśli urządzenie nie jest naszą własnością)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!