niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Polska Unia Onkologii też apeluje do marszałka ws. prof. Starosławskiej

Dodano: 11 lutego 2016, 15:23
Autor: opr. łm

Prof. Elżbieta Starosławska
Prof. Elżbieta Starosławska

Polska Unia Onkologii zaapelowała do marszałka woj. lubelskiego Sławomira Sosnowskiego o rozpatrzenie decyzji o odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Instytucja prosi też, by nie łączyć COZL z innym szpitalem

- Protestujemy przeciwko destrukcji spójnego, strategicznego i kompleksowego systemu walki z rakiem opartego m.in. o COZL jako integralnej części sieci regionalnych centrów onkologii tworzącej razem optymalny model szeroko pojętej opieki onkologicznej w Polsce - napisał w oświadczeniu dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

Dr Meder podkreśla też zasługi Elżbiety Starosławskiej dla COZL, które według niego są nie do przecenienia i zawsze były wysoko oceniane były przez całe środowisko polskich onkologów.

Oświadczenie zostało też przesłane do premier Beaty Szydło i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Decyzję o pozbawieniu prof. Elżbiety Starosławskiej dyrektorskiego fotela w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej we wtorek podjęli jednogłośnie członkowie zarządu województwa.

W oświadczeniu zarządu województwa przesłanym w czwartek rano do mediów czytamy, że decyzję podjęto z powodu "naruszenia przez p. Elżbietę Starosławską dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe oraz rozpowszechniania publicznie nieprawdziwych pogłosek na temat działań, zaniechań i intencji samorządu województwa lubelskiego".

Cała treść oświadczenia Polskiej Unii Onkologii:

Szanowny Panie Marszałku,

Zarząd i Rada Naukowa Polskiej Unii Onkologii apeluje do Pana Marszałka o ponowne rozpatrzenie decyzji o odwołaniu  Pani Prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz o wstrzymanie działań zmierzających do zmiany statusu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej m.in. połączenie tej placówki z innym szpitalem.

Protestujemy przeciwko destrukcji spójnego, strategicznego i kompleksowego systemu walki z rakiem opartego m.in. o COZL jako integralnej części sieci regionalnych centrów onkologii tworzącej razem optymalny model szeroko pojętej opieki onkologicznej w Polsce.

System ten mozolnie i z determinacją wypracowywany i rozbudowywany w okresie ostatnich 70 lat z inicjatywy wybitnego polskiego onkologa - Profesora Tadeusza Koszarowskiego i jego współpracowników - stanowił wzorzec wyprzedzający o 7 lat zalecenia WHO. Wiele lat później skorzystała z niego większość krajów UE.

  Rolą Urzędu Marszałkowskiego jako organu założycielskiego COZL powinno być przede wszystkim działanie konsolidujące i nadzorujące prawidłowość funkcjonowania tej zasłużonej placówki naukowej, dydaktycznej, klinicznej i usługowej a nie prowadzenie działań, które mogą doprowadzić do jej destrukcji i upadku na szkodę setek tysięcy ludzi chorujących na raka w Państwa regionie.

Zasługi Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej w wieloletnim tworzeniu i kierowaniu COZL są nie do przecenienia i wszechstronna, aktywna działalność organizatorsko-naukowo-lecznicza Pani Dyrektor wraz z wykreowanym przez siebie Zespołem - zawsze wysoko oceniane były przez Zarząd i Radę Naukową PUO oraz przez całe środowisko polskich onkologów.

Pozostajemy z nadzieją wnikliwego przeanalizowanie przez Pana Marszałka powstałego problemu przed podjęciem ostatecznych decyzji.

 

Z poważaniem

Dr n. med. Janusz Meder
Prezes Polskiej Unii Onkologii

Uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę prof. Starosławskiej

Gość
Gość
Gość
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2016 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ta Unia Onkologii chrzani?? Starosławska rujnowała finansowo szpital, zrobiła sobie prywatny folwark dla "krewnych i znajomych królika" i trzeba żeby szybko to ktoś ukrócił zanim do końca onkologię w Lublinie zniszczy. Odwołanie Starosławskiej nie oznacza zaprzestania leczenia raka w Lublinie. Nareszcie ludzie będą mogli pracować spokojnie zamiast marnować czas na akcje i "pielgrzymki" z panią dyrektor.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brawo marszłki. w onkologi pracownicy sie cieszą.tylko oficjalnie zastraszeni występują zę będą za nią tęsknic
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaraz , dlaczego taka nagonka medialna ? może to też polityczne zagrania , kolejna niepokojąca informacja to popierający i głoszący z ambony kler. To może zamiast kilku artykułów dziennika na jednej stronie lepiej zapytać jak traktowani są pacjencji , pracownicy i dopiero później wyrażać opinie co do zwolnienia z pracy tej osoby , być może decyzja była słuszna albo i krzywdząca bo jak się okazuje to miejsce zajmuje po pani profesor dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz , co ciekawe jego ojciec był dyrektorem przed Elżbietą Starosławską :) Naprawdę troszkę to zabawne , choć do śmiechu pacjentom na pewno nie będzie . Jak widać stanowisko lukratywne , bieganie z pretensjami do dziennikarzy i robienie szopki medialnej czy to konieczne pani profesor ? Jak widać to w Lublinie tylko znajomi urzędników i lekarzy mogą liczyć na dobrą prace , pozostali ( najniższy sort) choć doświadczenie i predyspozycje mają wyraźnie wyższe jak Lubelskich polityków to jednak czeka najniższa krajowa albo praca w Holandii , UK czy Norwegi co zresztą widać na ulicach Lublina . Marszałek zamiast panią profesor powinien odpowiadać przed pasażerami dlaczego zabrał jedyny środek lokomocji obsługujący Kraków , busami to co najwyżej do rodzimej wsi może dojechać i nie zmuszać pozostałych do jeżdżenia środkiem transportu który do tego się nie nadaje przez ponad 5 godzin . Oddać Polskiego Busa pasażerom i dla urzędasów podstawić busy z logo PSL :)
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
23 lata temu pani profesor z ogromną determinacją walczyła o moje życie. Nigdy Jej tego nie zapomnę. Nie wiem jakim była dyrektorem i prawdę powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi, ale wiem z całą pewnością, że jest znakomitym lekarzem i podcinanie Jej skrzydeł do niczego dobrego nie prowadzi. Z ogromną korzyścią dla chorych będzie , jeśli będzie leczyła nadal, a tym, którzy chcą Ją od tego odsunąć życzę, żeby nigdy nie byli w mojej sytuacji, kiedy człowiek szuka ratunku, a domu czekają małe dzieci. Niech Pani Bóg błogosławi.
Rozwiń
jurek
jurek (11 lutego 2016 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego Biskup Ciało nie broni kierowników ARiMR zwolnionych jednego dnia. A broni emerytka?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!