Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
15:23

Polska Unia Onkologii też apeluje do marszałka ws. prof. Starosławskiej

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 28 A A
Prof. Elżbieta Starosławska
Prof. Elżbieta Starosławska

Polska Unia Onkologii zaapelowała do marszałka woj. lubelskiego Sławomira Sosnowskiego o rozpatrzenie decyzji o odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Instytucja prosi też, by nie łączyć COZL z innym szpitalem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Protestujemy przeciwko destrukcji spójnego, strategicznego i kompleksowego systemu walki z rakiem opartego m.in. o COZL jako integralnej części sieci regionalnych centrów onkologii tworzącej razem optymalny model szeroko pojętej opieki onkologicznej w Polsce - napisał w oświadczeniu dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

Dr Meder podkreśla też zasługi Elżbiety Starosławskiej dla COZL, które według niego są nie do przecenienia i zawsze były wysoko oceniane były przez całe środowisko polskich onkologów.

Oświadczenie zostało też przesłane do premier Beaty Szydło i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Decyzję o pozbawieniu prof. Elżbiety Starosławskiej dyrektorskiego fotela w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej we wtorek podjęli jednogłośnie członkowie zarządu województwa.

W oświadczeniu zarządu województwa przesłanym w czwartek rano do mediów czytamy, że decyzję podjęto z powodu "naruszenia przez p. Elżbietę Starosławską dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe oraz rozpowszechniania publicznie nieprawdziwych pogłosek na temat działań, zaniechań i intencji samorządu województwa lubelskiego".

Cała treść oświadczenia Polskiej Unii Onkologii:

Szanowny Panie Marszałku,

Zarząd i Rada Naukowa Polskiej Unii Onkologii apeluje do Pana Marszałka o ponowne rozpatrzenie decyzji o odwołaniu  Pani Prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz o wstrzymanie działań zmierzających do zmiany statusu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej m.in. połączenie tej placówki z innym szpitalem.

Protestujemy przeciwko destrukcji spójnego, strategicznego i kompleksowego systemu walki z rakiem opartego m.in. o COZL jako integralnej części sieci regionalnych centrów onkologii tworzącej razem optymalny model szeroko pojętej opieki onkologicznej w Polsce.

System ten mozolnie i z determinacją wypracowywany i rozbudowywany w okresie ostatnich 70 lat z inicjatywy wybitnego polskiego onkologa - Profesora Tadeusza Koszarowskiego i jego współpracowników - stanowił wzorzec wyprzedzający o 7 lat zalecenia WHO. Wiele lat później skorzystała z niego większość krajów UE.

  Rolą Urzędu Marszałkowskiego jako organu założycielskiego COZL powinno być przede wszystkim działanie konsolidujące i nadzorujące prawidłowość funkcjonowania tej zasłużonej placówki naukowej, dydaktycznej, klinicznej i usługowej a nie prowadzenie działań, które mogą doprowadzić do jej destrukcji i upadku na szkodę setek tysięcy ludzi chorujących na raka w Państwa regionie.

Zasługi Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej w wieloletnim tworzeniu i kierowaniu COZL są nie do przecenienia i wszechstronna, aktywna działalność organizatorsko-naukowo-lecznicza Pani Dyrektor wraz z wykreowanym przez siebie Zespołem - zawsze wysoko oceniane były przez Zarząd i Radę Naukową PUO oraz przez całe środowisko polskich onkologów.

Pozostajemy z nadzieją wnikliwego przeanalizowanie przez Pana Marszałka powstałego problemu przed podjęciem ostatecznych decyzji.

 

Z poważaniem

Dr n. med. Janusz Meder
Prezes Polskiej Unii Onkologii

Uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę prof. Starosławskiej

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 09:57
Co ta Unia Onkologii chrzani?? Starosławska rujnowała finansowo szpital, zrobiła sobie prywatny folwark dla "krewnych i znajomych królika" i trzeba żeby szybko to ktoś ukrócił zanim do końca onkologię w Lublinie zniszczy. Odwołanie Starosławskiej nie oznacza zaprzestania leczenia raka w Lublinie. Nareszcie ludzie będą mogli pracować spokojnie zamiast marnować czas na akcje i "pielgrzymki" z panią dyrektor.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 22:26
brawo marszłki. w onkologi pracownicy sie cieszą.tylko oficjalnie zastraszeni występują zę będą za nią tęsknic
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:37
Zaraz , dlaczego taka nagonka medialna ? może to też polityczne zagrania , kolejna niepokojąca informacja to popierający i głoszący z ambony kler. To może zamiast kilku artykułów dziennika na jednej stronie lepiej zapytać jak traktowani są pacjencji , pracownicy i dopiero później wyrażać opinie co do zwolnienia z pracy tej osoby , być może decyzja była słuszna albo i krzywdząca bo jak się okazuje to miejsce zajmuje po pani profesor dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz , co ciekawe jego ojciec był dyrektorem przed Elżbietą Starosławską :) Naprawdę troszkę to zabawne , choć do śmiechu pacjentom na pewno nie będzie . Jak widać stanowisko lukratywne , bieganie z pretensjami do dziennikarzy i robienie szopki medialnej czy to konieczne pani profesor ? Jak widać to w Lublinie tylko znajomi urzędników i lekarzy mogą liczyć na dobrą prace , pozostali ( najniższy sort) choć doświadczenie i predyspozycje mają wyraźnie wyższe jak Lubelskich polityków to jednak czeka najniższa krajowa albo praca w Holandii , UK czy Norwegi co zresztą widać na ulicach Lublina . Marszałek zamiast panią profesor powinien odpowiadać przed pasażerami dlaczego zabrał jedyny środek lokomocji obsługujący Kraków , busami to co najwyżej do rodzimej wsi może dojechać i nie zmuszać pozostałych do jeżdżenia środkiem transportu który do tego się nie nadaje przez ponad 5 godzin . Oddać Polskiego Busa pasażerom i dla urzędasów podstawić busy z logo PSL :)
Zaraz , dlaczego taka nagonka medialna ? może to też polityczne zagrania , kolejna niepokojąca informacja to popierający i głoszący z ambony kler. To może zamiast kilku artykułów dziennika na jednej stronie lepiej zapytać jak traktowani są pacjencji , pracownicy i dopiero później wyrażać opinie co do zwolnienia z pracy tej osoby , być może decyzja była słuszna albo i krzywdząca bo jak się okazuje to miejsce zajmuje po pani profesor dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz , co ciekawe jego ojciec był dyrektorem przed Elżbietą Starosławską :) Naprawd... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 19:31
23 lata temu pani profesor z ogromną determinacją walczyła o moje życie. Nigdy Jej tego nie zapomnę. Nie wiem jakim była dyrektorem i prawdę powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi, ale wiem z całą pewnością, że jest znakomitym lekarzem i podcinanie Jej skrzydeł do niczego dobrego nie prowadzi. Z ogromną korzyścią dla chorych będzie , jeśli będzie leczyła nadal, a tym, którzy chcą Ją od tego odsunąć życzę, żeby nigdy nie byli w mojej sytuacji, kiedy człowiek szuka ratunku, a domu czekają małe dzieci. Niech Pani Bóg błogosławi.
Avatar
jurek / 11 lutego 2016 o 19:28
A dlaczego Biskup Ciało nie broni kierowników ARiMR zwolnionych jednego dnia. A broni emerytka?
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:55
Zamiana COZL na lodziarnię wydaje mi się najgorszym rozwiązaniem, a tylko do tego doprowadzą obecne decyzje. Sawicka wiecznie niewinna już dawno opisywała kręcenie lodów na placówkwch ochrony zdrowia, ale naiwni traktowali te proroctwa tylko za przenośnię POetycką.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:36
Himalaje hipokryzji PiS-u!!! Posłowie PiS bronią dyrektor onkologii a głosowali przeciwko dofinansowniu w kwocie 20 mln tej placówki!!!
Avatar
henryk / 11 lutego 2016 o 18:35
Jeżeli chodzi o zasługi to pani profesor Starosławska na pewno choćby wybudowanie takiego Szpitala to jest również wizytówka Lublina.Trudno mi krytykować czy bronić pani profesor.
Avatar
aa / 11 lutego 2016 o 18:30

Ja też nie wiem jakim człowiekiem jest prof,ale wg mnie ci ludzie na fotografii nie może podejmować tak ważnych decyzji ,bo tez jestem zdania ,że taczką na rżysko.

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:13
Najwyższa pora zrobić porządek z centrum onkologii i panią dyrektor! Dobra zmiana!
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 09:57
Co ta Unia Onkologii chrzani?? Starosławska rujnowała finansowo szpital, zrobiła sobie prywatny folwark dla "krewnych i znajomych królika" i trzeba żeby szybko to ktoś ukrócił zanim do końca onkologię w Lublinie zniszczy. Odwołanie Starosławskiej nie oznacza zaprzestania leczenia raka w Lublinie. Nareszcie ludzie będą mogli pracować spokojnie zamiast marnować czas na akcje i "pielgrzymki" z panią dyrektor.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 22:26
brawo marszłki. w onkologi pracownicy sie cieszą.tylko oficjalnie zastraszeni występują zę będą za nią tęsknic
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:37
Zaraz , dlaczego taka nagonka medialna ? może to też polityczne zagrania , kolejna niepokojąca informacja to popierający i głoszący z ambony kler. To może zamiast kilku artykułów dziennika na jednej stronie lepiej zapytać jak traktowani są pacjencji , pracownicy i dopiero później wyrażać opinie co do zwolnienia z pracy tej osoby , być może decyzja była słuszna albo i krzywdząca bo jak się okazuje to miejsce zajmuje po pani profesor dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz , co ciekawe jego ojciec był dyrektorem przed Elżbietą Starosławską :) Naprawdę troszkę to zabawne , choć do śmiechu pacjentom na pewno nie będzie . Jak widać stanowisko lukratywne , bieganie z pretensjami do dziennikarzy i robienie szopki medialnej czy to konieczne pani profesor ? Jak widać to w Lublinie tylko znajomi urzędników i lekarzy mogą liczyć na dobrą prace , pozostali ( najniższy sort) choć doświadczenie i predyspozycje mają wyraźnie wyższe jak Lubelskich polityków to jednak czeka najniższa krajowa albo praca w Holandii , UK czy Norwegi co zresztą widać na ulicach Lublina . Marszałek zamiast panią profesor powinien odpowiadać przed pasażerami dlaczego zabrał jedyny środek lokomocji obsługujący Kraków , busami to co najwyżej do rodzimej wsi może dojechać i nie zmuszać pozostałych do jeżdżenia środkiem transportu który do tego się nie nadaje przez ponad 5 godzin . Oddać Polskiego Busa pasażerom i dla urzędasów podstawić busy z logo PSL :)
Zaraz , dlaczego taka nagonka medialna ? może to też polityczne zagrania , kolejna niepokojąca informacja to popierający i głoszący z ambony kler. To może zamiast kilku artykułów dziennika na jednej stronie lepiej zapytać jak traktowani są pacjencji , pracownicy i dopiero później wyrażać opinie co do zwolnienia z pracy tej osoby , być może decyzja była słuszna albo i krzywdząca bo jak się okazuje to miejsce zajmuje po pani profesor dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz , co ciekawe jego ojciec był dyrektorem przed Elżbietą Starosławską :) Naprawd... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 19:31
23 lata temu pani profesor z ogromną determinacją walczyła o moje życie. Nigdy Jej tego nie zapomnę. Nie wiem jakim była dyrektorem i prawdę powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi, ale wiem z całą pewnością, że jest znakomitym lekarzem i podcinanie Jej skrzydeł do niczego dobrego nie prowadzi. Z ogromną korzyścią dla chorych będzie , jeśli będzie leczyła nadal, a tym, którzy chcą Ją od tego odsunąć życzę, żeby nigdy nie byli w mojej sytuacji, kiedy człowiek szuka ratunku, a domu czekają małe dzieci. Niech Pani Bóg błogosławi.
Avatar
jurek / 11 lutego 2016 o 19:28
A dlaczego Biskup Ciało nie broni kierowników ARiMR zwolnionych jednego dnia. A broni emerytka?
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:55
Zamiana COZL na lodziarnię wydaje mi się najgorszym rozwiązaniem, a tylko do tego doprowadzą obecne decyzje. Sawicka wiecznie niewinna już dawno opisywała kręcenie lodów na placówkwch ochrony zdrowia, ale naiwni traktowali te proroctwa tylko za przenośnię POetycką.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:36
Himalaje hipokryzji PiS-u!!! Posłowie PiS bronią dyrektor onkologii a głosowali przeciwko dofinansowniu w kwocie 20 mln tej placówki!!!
Avatar
henryk / 11 lutego 2016 o 18:35
Jeżeli chodzi o zasługi to pani profesor Starosławska na pewno choćby wybudowanie takiego Szpitala to jest również wizytówka Lublina.Trudno mi krytykować czy bronić pani profesor.
Avatar
aa / 11 lutego 2016 o 18:30

Ja też nie wiem jakim człowiekiem jest prof,ale wg mnie ci ludzie na fotografii nie może podejmować tak ważnych decyzji ,bo tez jestem zdania ,że taczką na rżysko.

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:13
Najwyższa pora zrobić porządek z centrum onkologii i panią dyrektor! Dobra zmiana!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 0 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 7 7

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 24 2

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 5 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 45 11

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 16 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.