poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Polski Bus uruchamia nowe połączenia. Stowarzyszenie busiarzy będzie chciało odszkodowania?

  Edytuj ten wpis

Od czwartku PolskiBus.com uruchamia połączenia na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów. Firma informuje, że dostała zgodę z uwagi na "interes społeczny

Połączenie miało zostać uruchomione już 1 października. Jednak te plany pokrzyżowało odwołanie złożone przez stowarzyszenie Lexmid. Sprzeciw wyrażało także Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego Bus z siedzibą w Lublinie.

W środę PolskiBus.com na swojej stronie internetowej poinformował, że marszałek województwa mazowieckiego postanowił udzielić zgody na wykonywanie kursów na tej trasie mimo złożonego odwołania, tłumacząc, że jest to uzasadnione interesem społecznym.

Bilety można już kupować za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego. W środę wieczorem cena za kurs z Lublina do Rzeszowa wynosiła złotówkę. Miejsca można rezerwować na okres do 5 listopada.

- Otwarcie sprzedaży na tak krótki termin jest spowodowane możliwością ponownego zablokowania zezwolenia przez stowarzyszenia. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby temu zapobiec. Liczymy, że nasi Klienci w dalszym ciągu będą wspierać nas podpisując petycję, wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla uruchomienia linii oraz nowych, przyszłych połączeń - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Te "przyszłe połączenia” są związane z planami firmy, która w Lublinie chce utworzyć swoją bazę. Oznaczałoby to uruchomienie kolejnych kursów, także za granicę.

- Nasze plany są dość precyzyjne, ale napotykamy przeszkody, które uniemożliwiają nam ich realizację. To, kiedy powstanie baza w Lublinie, zależy od rozwoju sytuacji - mówił nam kilka dni temu Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający PolskiBus.com.

Uruchomienie połączenia na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów oznacza też zwiększenie liczby kursów z Lublina do stolicy kraju z pięciu do dziewięciu w ciągu dnia.

Stanisław Olszak, wiceprezes Stowarzyszenia Prywatnego Transportu Samochodowego Bus i właściciel firmy przewozowej ContBus mówi, że marszałek woj. mazowieckiego nie miał prawa nadać decyzji klauzuli natychmiastowej wykonalności.

Stwierdza jednak, że z działaniami wstrzyma się do czasu decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie. - Jeśli zezwolenie marszałka dla firmy PolskiBus zostanie uchylone, to podliczymy straty i będziemy domagać się odszkodowania.

Rozkład jazdy

• Lublin-Rzeszów: 9:00, 11:30, 15:00, 20:30, 21:20. • Rzeszów-Lublin: 5:20, 9:15, 12:45, 16:05, 18:40.
• Lublin-Warszawa: 5:00, 8:30, 10:50, 12:25, 14:00, 15:55, 17:15, 19:15, 21:50.
• Warszawa-Lublin: 6:00, 7:15, 8:30, 10:30, 12:00, 13:45, 17:30, 18:20, 21:25.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Warszawa rzeszów polski bus
Kasia
Mariusz
Krysia
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kasia
Kasia (14 listopada 2014 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A niby za co Olczak chce odszkodowanie??? Jak bezpardonowo niszczył PKS i swoich konkurentów - to było w porzadku??? A jak ludzie chcą wreszcie jechać do Warszawy w godnych warunkach a nie jak bydło to nalezy się Olszakowi odszkodowanie??? A słyszał może o normalnym wolnym rynku, gdzie wygrywa się jakością usług????

Rozwiń
Mariusz
Mariusz (30 października 2014 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby jeszcze późniejsze połączenie z Warszawy... Tak ok. 23-24... Wiele ludzi czeka i chce jechać. Niestety, od ok. 22 do rana nie ma nic! Jak wracasz z teatru czy koncertu, jeśli nie masz lub nie chcesz jechać swoim autem, zostajesz do rana!! Tragedia!

Rozwiń
Krysia
Krysia (28 października 2014 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No tak . A jak Stanisław Olszak i jego lizodupy kierowcy niszczyli konkurencje na trasie Lublin - W-wa to było wspaniale . Zastawiali całe zatoki na ul. Ruskiej , cofający nowy bus wywrucił latarnię i uciekł kierowca . Telewizja i prasa o tym donosiła , a pan uciekał przed mediami paląc głupa że to nie pana kierowcy tak się zachowują . Tak panie Stanisławie . Kto czym wojuje , ten od tego po du*** dostaje . Teraz zastawiajcie " Contbusiarze" Polski Bus , tylko niech wam pan Stanisław kupi duże autobusy . Oj , też żle . Większość z was bała by się prowadzić taki autobus , bo prawka robione były poprzez Urząd Pracy i dlatego jeżdzicie z takimi szybkościami jak się jeżdzi osobówką .

Rozwiń
Kierowca
Kierowca (27 października 2014 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta.Trzęsie się portkami byzmesmeny, co ? Skończy się sielanka i wolna amerykanka z drutowanymi busami ,cenami biletów.Trzeba się będzie wziąć porządnie do roboty, i kierowcy porządnie zapłacić i z tachem przestać kombinować nie mówię o zmianie taboru bo tym gradobiciem to dziwię się że ludzie chcą jeszcze jeździć.Gdyby ludzie tylko wiedzieli czym wy ich wozicie. Pozdrawiam Majów,Olszaków i innych Brewczaków.

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2014 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PKS i PKP rządzona była i jest przez osoby które jakby celowo zniszczyły te firmy .

Upadłości można doszukać się  również przez działanie min. busiarzy co to co lepsze kierunki przechwycili i nie sposób dojechać w inne miejsca i początkowo zaniżyli kursy.

Teraz podobnie robi Polski BUs tyle ze klient będzie jeździł taniej i autobusami .Nie widzę tu żadnego bezrobocia bo jak pojawia się nowi przewoźnicy to kierowcy znajda zatrudnienie na nowych i na pewno znacznie lepszych warunkach.

Dlaczego mam płacić za coś co nie do końca spełnia warunki zarówno bezpieczeństwa , komfortu jak i ceny.

Ktoś chciał się szybko dorobić nie  inwestując w zmianę busów na autobusy to teraz protesty .

Busiarze na niektórych trasach jeźdżą 5 minut przed PKSem i wcale nie przestrzegają rozkładu jazdy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!