piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

PolskiBus częściej z Lublina do Warszawy i znów do Rzeszowa. Wygrali w SKO, ale...

Dodano: 9 marca 2016, 12:45

PolskiBus (fot. Maciej Kaczanowski)
PolskiBus (fot. Maciej Kaczanowski)

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie odrzuciło skargę stowarzyszenia Lexmid, któremu nie spodobało się zwiększenie liczby kursów autobusów PolskiBus z Lublina do Warszawy. Przewoźnik dostał też z SKO zgodę na przywrócenie rejsów na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów. Do finalizacji tych planów jednak jeszcze daleka droga.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Postępowanie w sprawie zwiększenia liczby kursów z Lublina do stolicy (z pięciu do ośmiu dziennie) prowadzi Urząd Marszałkowski z Mazowsza. 22 grudnia pozytywną opinię w tej sprawie wydał marszałek województwa lubelskiego. Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego zaskarżyło ją jednak stowarzyszenie Lexmid, które wcześniej urzędnicy z Lublina dopuścili do udziału w postępowaniu jako stronę. W ubiegły poniedziałek decyzja została utrzymana w mocy.

– Uznaliśmy, że jest zgodna z prawem i nie ma podstaw do jej uchylenia. Stowarzyszeniu przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego – mówi Maciej Gapski, wiceprezes lubelskiego SKO.

Urzędnicy z Lublina przesłali już dokumenty do Warszawy i to tam zapadnie ostateczna decyzja. Ale po ewentualnym wydaniu zgody przez marszałka z Mazowsza Lexmid znów będzie mógł ją zaskarżyć.

– W tej sytuacji będziemy mogli wnioskować o nadanie decyzji trybu natychmiastowej wykonalności. Oznaczałoby to, że mimo protestu od razu moglibyśmy realizować nowe kursy – mówi Piotr Pogonowski, dyrektor marketingu i komunikacji w firmie PolskiBus.

W lutym przewoźnik otrzymał także pozwolenie na wznowienie kursów na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów. Zostały one zlikwidowane w ubiegłym roku, także wskutek działań Lexmidu. Tu jednak sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana.

– W ciągu dwóch tygodni od uprawomocnienia się decyzji stowarzyszenie znów będzie mogło ją zaskarżyć. To takie błędne koło – przyznaje Pogonowski.

W statucie stowarzyszenia Lexmid zapisane są m.in. ochrona praw konsumentów, walka z nieuczciwą konkurencją i działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego przedstawiciele są dla mediów nieuchwytni. Do samego SKO w Warszawie wpłynęło do tej pory kilkanaście skarg Lexmidu na działalność firmy PolskiBus.

Gość
Gość
Gość
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 marca 2016 o 07:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A busiarze żyją ...... :D

Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2016 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Najlepiej było by, aby do Lublina mogły wjeżdżać tylko drezyny - to byłby klimat :P

Myślę ze jest to możliwe jako że marszałek , stowarzyszenie busiarzy  lexmid i busiarze są z bliższych lub dalszych okolic Lublina znaczy się z okolicznych wsi i pojazdy takie jak furmanka czy przyczepa traktora wydaje się im bliższa od Polskiego Busa .

Najgorsze że z tym Polskim Busem trzeba ciągle walczyć i jeszcze do ręki nie daje koperty to panoszy się autobusami , a nie lepiej furą czy w ostateczności znajomkiem z zaprzyjaźnionej wsi dojechać z rozklekotanym śmierdzącym woziłem zwanym marszrutką :)

Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2016 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście że należy zawiesić wszystkie kursy Polskiego Busa w Lublinie, ja jako pasażer byłam zdegustowana tymi autokarami z toaletą i internetem, i te ceny takie niskie - okropność. Dużo lepiej jeździ się śmierdzącym busem, w którym nie można rozprostować nóg, a opryskliwy kierowca przez pół drogi gada przez telefon, kierując jedną ręką - to są dopiero emocje. Najlepiej było by, aby do Lublina mogły wjeżdżać tylko drezyny - to byłby klimat :P
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2016 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znów reklamują szkockiego busa. :D

Reklamują ? busiarzy też reklamują chociażby Contbus jak nie zabrał niewidomej pasażerki z psem przewodnikiem i przegrał sprawę sądową . Polski bus jako jedyny spełnia warunki przewozu pasażerów bo żadna inna firma tego nie robi przynajmniej nie w Lublinie

Jakbyś nie wiedział to dla takich jak ty niedowiarków albo też busiarzy Polski Bus wystosował oficjalne pismo mówiące o tym że podatki odprowadza w Polsce , zatrudnia polaków i przewozi klientów w sposób bezpieczny , kulturalny i komfortowy .

Natomiast busiarze jeżdżą bardzo niebezpiecznie ,  wytłuczonymi , ciasnymi busami gdzie zero komfortu i poziom kultury kierowców wszystkim co jeździli znany.

Tak naprawdę to pasażer wsiądzie do szkockiego Polskiego Busa który przewozi tylko autobusami za niska cenę jak do drogiego ciasnego i wytłuczonego busa z drogimi biletami .

Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2016 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znów reklamują szkockiego busa. :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!