niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę zbieramy i pomagamy

Dodano: 25 listopada 2015, 21:34
Autor: reda

Wolontariusze akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (fot. Dorota Awiorko)
Wolontariusze akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (fot. Dorota Awiorko)

W środę kilkaset osób odebrało identyfikatory i to właśnie ich spotkamy w niedzielę w czasie Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, która jest najważniejszym momentem akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

29 listopada między godz. 10 a 15 w 75 punktach w Lublinie wolontariusze będą czekali na dary rzeczowe – zabawki, książki, słodycze, odzież, żywność długoterminową, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości. Wszystko, co jest potrzebne dzieciom i może sprawić im radość. Charytatywna akcja będzie się odbywała po raz 23. Nie tylko w Lublinie będzie można w niej brać udział, bo przedsięwzięcie jest ogólnopolskim programem pomocy dzieciom w okresie przedświątecznym. Praktycznie każdy ma w swojej okolicy sztab i może wesprzeć potrzebujących.

Zasady są niezmienne – każdy wolontariusz ma identyfikator ze zdjęciem i nikt w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę nie przyjmuje pieniędzy.

My w niedzielę zapraszamy do budynku przy ul. Żelazowej Woli 1 w Lublinie („Stokrotka”), gdzie ponownie wolontariuszami będą dziennikarze Dziennika Wschodniego.

– Wszystkich zmarzniętych wolontariuszy i darczyńców zapraszamy w niedzielę od godz. 13 do Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju) na koncert. Każdy, kto przyniesie dary jest mile widziany – zaprasza na wydarzenie Ewa Dados z Radia Lublin, inicjatorka akcji PDPZ. Dodaje, że koncert jest formą podziękowania osobom pracującym przy organizacji. – Na scenie też mają się pojawić osoby, które będą zbierały dary. Obecność obiecali Krzysztof Cugowski, Jan Kondrak, Marek Andrzejewski czy Piotr Selim. Koncert potrwa do godz. 17. 

• Gdzie szukać miejsca zbiórki i imprez wspierających PDPZ – sprawdź na http://pdpz.pl

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 listopada 2015 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak nie pomóz dzieciom przetrwać zimę to szlachetna paczka, z kolei od nowego roku dostaną po 500 zł, do tego opieka, społeczna, ksiądz itp. dodatkowe instytucje, no i po co pracować za 1200 zł , jak inni dadzą za darmo i to więcej jak za prace, 

Rozwiń
Gość
Gość (26 listopada 2015 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby towarzyszka Augustyniak zbierała dary dla byłego marszałka ?
Rozwiń
Gość
Gość (26 listopada 2015 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie tylko w niedzielę będzie prowadzona zbiórka. Dary będzie można przynieść np. już w piątek na Pl. Litewski o godz. 18.00 na rowerową Masę Krytyczną, czy też w sobotę od godz. 10.30 na imprezę biegową Lublin City Trail Nad Zalewem Zemborzyckim - parking Dąbrowa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!