środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Pomóż Markowi wygrać z nowotworem

Dodano: 5 maja 2015, 14:41
Autor: kp

Marek Gędek przez kilka lat pracował także w Dzienniku Wschodnim (fot. TVP Info)
Marek Gędek przez kilka lat pracował także w Dzienniku Wschodnim (fot. TVP Info)

Marek Gędek, dziennikarz i wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego od kilku lat walczy z bardzo rzadkim nowotworem. Przeszedł już dziesięć operacji i sześć cyklów chemioterapii. Wyczerpał też dawkę naświetlań.

Choroba jednak postępuje. Jest szansa, że zatrzyma ją nowy lek, który jest już dostępny na polskim rynku, ale bez refundacji. – Jego miesięczny koszt jest niewyobrażalny. To 25 tysięcy złotych. Na szczęście pierwszą dawkę zgodził się sfinansować producent – mówi Gędek. – Opinie o leku są bardzo pozytywne. W najlepszym wypadku może nawet cofnąć chorobę, a najgorszym – zablokować jej rozwój. Niestety muszę przyjmować go przez minimum pół roku, żeby sprawdzić, czy zadziała. Jeśli będzie efekt, procedury refundacji będą trochę inne i być może uda się uzyskać pieniądze z NFZ.

Choroba, na którą cierpi to dwa splecione ze sobą nowotwory – podstawnokomórkowy i płaskonabłonkowy. – U mnie dają one przerzuty na szyję, bark, ramię i płuca. Na samych płucach mam sześć przerzutów. Bez leku za kilka miesięcy zacznę się dusić – podkreśla. – Tak łatwo się jednak nie poddaję. Dzięki pracy mam dodatkową motywację. Pracuję nawet w szpitalu. Moi współpracownicy z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz studenci są wspaniali.

Zbiórkę na leczenie prowadzi Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia. Darowizny można wpłacać na subkonto Stowarzyszenia: 4912402496111100104483 1755 z dopiskiem „Dla Marka”.

Marek Gędek ma na swoim koncie imponujący dorobek dziennikarski i naukowy. Jest autorem blisko 30 książek i atlasów historycznych.

Czytaj więcej o: pomoc charytatywna Marek Gędek
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 maja 2015 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowenna Pompejańska - nie do odparcia to pomaga Z Panem Bogiem
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech zazywa olej RSO
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest rzeczą wysoce niemoralną, że ceny leków ratujących życie są poza zasięgiem chorych. Jest rzeczą wysoce niemoralną, że NFZ refunduje jedynie przestarzałe leki onkologiczne, a pacjenci nie mają dostępu do leków nowej generacji. Niezależnie od tego, kto może, niech pomaga! A Panu Markowi życzę z serca powrotu do zdrowia!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!