poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Pomóż studentom z naszego regionu spełnić marzenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2012, 21:39

O 4700 zł stypendium stara się Magda Szewczyk z Lublina. Za te pieniądze chce kupić materiały edukac
O 4700 zł stypendium stara się Magda Szewczyk z Lublina. Za te pieniądze chce kupić materiały edukac

Badanie nad osiołkiem katalońskim, zakup kowadła, wolontariat w Burkina Faso – to tylko kilka marzeń ponad 600 studentów i absolwentów z całej Polski, m.in. z naszego województwa. Walczą oni w III edycji programu Stypendium z Wyboru.

Do III edycji Stypendium z Wyboru zgłosiło się ponad 700 studentów i absolwentów. Po wnikliwej weryfikacji do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 600 osób, które mogą dostać nawet 5 tysięcy złotych na edukację bądź rozwój zawodowy. Do rozdania jest prawie 100 tysięcy złotych.

Uczestnicy programu wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością, zarówno w metodach tworzenia aplikacji, jak i celach, jakie chcą zrealizować za przyznane im pieniądze. Wśród prac aplikacyjnych znalazły się między innymi: filmy poklatkowe, komiksy, teledyski, filmiki, prezentacje czy też eseje.

– Po raz kolejny młodzi ludzie udowadniają, że nie brakuje im pomysłów na zaprezentowanie swojej osoby i celu. Metody na zdobycie sympatii internautów i mecenasów są różne. Niektórzy śpiewają, inni w żartobliwy sposób opowiadają o swoich marzeniach, a jeszcze inni tańczą czy też grają – opowiada Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl.

Zarówno grupy, jak i osoby indywidualne mogą dostać nawet 5 tysięcy złotych. Młodzi ludzie walczą o pieniądze, które chcą przeznaczyć m.in. na opłacenie studiów, kursów zawodowych, wyjazdy zagraniczne w celach naukowych, a także zakup sprzętu niezbędnego do dalszego rozwoju kariery zawodowej, m.in. laptopów, sprzętu muzycznego, aparatów, książek.

O 4700 zł stypendium stara się Magda Szewczyk z Lublina. Za te pieniądze chce kupić materiały edukacyjne do pracy z dziećmi m.in. :chusty klanzy, tunel animacyjny, bumpy ,materiały plastyczne, mikroport do prowadzenia animacji.

- Wasze głosy mogą uszczęśliwić nie tylko mnie, ale głównie dzieci te małe i te duże - zachęca do głosowania na swoją aplikację lublinianka.

Zobacz aplikację Magdy Szewczyk z Lublina

– W tej edycji zauważyliśmy, że dużo osób kładzie nacisk na znajomość języków obcych, dlatego aplikują o kursy językowe w Polsce i za granicą. Myślę, że to wynika z oczekiwań, jakie stawia obecnie rynek pracy – mówi Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl.

– Spora część osób aplikuje o wolontariat, praktyki za granicą. Uczestnicy III edycji Stypendium z Wyboru chcą wyjechać między innymi do Indii, Tajlandii, Meksyku, Burkina Faso, Barcelony, USA, Nepalu Chin, Rumunii, Macedonii, Szwajcarii, czy też Gruzji – dodaje Katarzyna Godlewska.

Nie brakuje też oryginalnych marzeń. Wśród nich są, m.in. zakup kowadła, sprzętu do tworzenia tortów, nagranie płyty, szkolenia lotnicze, zakup sprzętu do nurkowania, narzędzi do tworzenia bębnów afrykańskich oraz badania nad osiołkiem katalońskim, analiza odgłosów wilków w Wilczym Parku w stanie Indiana w USA czy też projektowanie strojów z kamizelek odblaskowych.


Tylko jeden głos

O tym, kto dostanie stypendia, zadecydują internauci i mecenasi w demokratycznym, otwartym głosowaniu. Stypendia zostaną przyznane w dwóch kategoriach: prace grupowe i indywidualne. Aplikacje można oceniać na portalu www.stypendiumzwyboru.pl. Na każdą osobę można oddać tylko jeden głos. Pod każdą z prac jest umieszczony przycisk "Oddaj głos”. Żeby zagłosować, należy być zalogowanym na Facebooku. Głosować można do 1 lipca do godziny 23.59. Dotychczas Fundacja Absolvent.pl spełniła 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!