niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Pomóżmy zbudować dom dla chorego Michała

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 sierpnia 2012, 17:21

Michał Kalinowski cierpi na rzadką chorobę (Jacek Świerczyński)
Michał Kalinowski cierpi na rzadką chorobę (Jacek Świerczyński)

Michał Kalinowski cierpi na rzadką chorobę. Potrzebuje nie tylko nowego szpiku, ale domu bez wilgoci i grzyba.

Michał cierpi na nocną napadową hemoglobinurię i aplazję szpiku. To rzadka forma białaczki, charakteryzująca się niekontrolowanym rozpadem komórek krwi i szpiku.

20-latek mieszka ze swoją rodziną w niewielkim domu w Kolczynie koło Józefowa nad Wisłą. – Dom jest stary, był prawdopodobnie zbudowany w czasie wojny – mówi Grażyna Kalinowska, mama Michała.

Tymczasem organizm Michała cały czas traci odporność. Dlatego musi żyć w sterylnych warunkach. Rodzice chcieli dobudować dla niego oddzielny pokój. To jednak nie najlepsze rozwiązanie.

– Od dawna wiemy, że w domu jest grzyb. Ale teraz okazało się, że preparatu, który może go usunąć, nie wolno stosować przy Michale ze względu na opary – mówi pani Grażyna.– Trzeba obok, od podstaw postawić nowy dom. To będzie kosztowało ok. 80 tys. zł – przyznaje mama Michała.

Oboje rodzice Michała nie pracują, są na rentach. Z obu tych świadczeń mają miesięcznie ok. 1400 zł plus 500 zł renty Michała. Dlatego państwu Kalinowskim potrzebna jest teraz każda pomoc.

– Pieniądze będą potrzebne cały czas, czy to na budowę, czy na leczenie i dojazdy do lekarza – mówi Grzegorz Kapica, wójt gminy Józefów nad Wisłą. – To, co rodzina dostaje od fundacji, czy od ośrodka pomocy społecznej, to wciąż za mało. Chyle czoła przed tymi, którzy zechcą im pomóc.

Rodzina chętne przyjmie też materiały na budowę domu. – Jak cement, cegła czy drzwi i okna. Nawet bym wolała dary rzeczowe niż pieniądze – mówi pani Grażyna.

Michał cały czas czeka na przeszczep szpiku. Jak dotąd nie udało się znaleźć dawcy.

Jak pomóc Michałowi

Pieniądze można wpłacać na specjalny rachunek bankowy, który utworzyła Fundacja "Za Bramą” w Kraśniku: Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku, ul. Ogrodowa 5, 23-200 Kraśnik. Nr konta: 90 8717 0009 2001 0005 5954 0002 koniecznie z dopiskiem "Dla Michała Kalinowskiego”. Jeśli chcesz przekazać materiały na budowę, napisz maila redakcja@dziennikwschodni.pl. Skontaktujemy Cię z rodziną Michała.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
:-?
Wpisz swoje imię
dul
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

:-?
:-? (19 sierpnia 2012 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dul' timestamp='1345306053' post='665508']
Kurczę smutna historia, chętnie bym dała coś, ale samej mi nie wystarcza od pierwszego do pierwszego... Strasznie to przykre jest.
[/quote]

ten co ma mało umiesię podzielić, ten co nie umie, to nie tyle, że nie ma co nie chce
Rozwiń
Wpisz swoje imię
Wpisz swoje imię (18 sierpnia 2012 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Izdebska. Nawet nie czytam. Zakop.
Rozwiń
dul
dul (18 sierpnia 2012 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurczę smutna historia, chętnie bym dała coś, ale samej mi nie wystarcza od pierwszego do pierwszego... Strasznie to przykre jest.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!