piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Ponad sto osób pisało dyktando (wyniki, wideo)

  Edytuj ten wpis

Dziennikarze, policjanci i licealiści - wszyscy wzięli dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Ortograficznym.

Dyktanda pisano dziś w 10 miastach. W Lublinie tekst dyktanda czytał aktor lubelskiego Teatru im. J. Osterwy Szymon Sędrowski. Teskt liczył 269 słów, można w nim było zrobić ponad 80 błędów.

- To jest mój pierwszy raz kiedy będę dyktował coś policji innego niż dane osobowe do mandatu - żartował na przed rozpoczęciem dyktanda lubelski aktor.

Zdaniem uczestników tekst nie był trudny. Każdy miał do napisania jeden akapit.

- Jak "chłonąć” piszemy przez "ch” to jest dobrze. Podejrzewam, że napisałam bezbłędnie łącznie z interpunkcją - ocenia Agnieszka Krawiec, dziennikarka Radia Lublin, która jako pierwsza z grupy radiowców stanęła przy tablicy. - Ten pierwszy akapit nie był trudny. Ale kolejnym współczuję .

Drugi akapit również okazał się łatwy.

- Obawiałam się, że będzie trudniej, ale było w porządku - ocenia Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która znalazła się w reprezentacji lubelskich funkcjonariuszy.


Pisali dyktando


Swoją znajomość zasad ortografii i interpunkcji w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie sprawdzało dziś około stu osób.

- Pierwsze dwa zdania były łatwe, ostatnie sprawiło mi nieco trudności. Nie jestem pewna, jak pisze się wyraz "żarłoczne” i gdzie powinnam postawić znaki interpunkcyjne - zastanawia się Marlena Gajdas, uczennica z Klementowa.
(aa)

Wyniki

Mistrzami Ortografii (lubelskiego etapu), zostali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sempołowoskiej z Lublina;

Anna Grądziel, Dorota Kruszyńska, Aleksandra Podgórska, Agnieszka Niemiec, Dorota Włosek, popełniając tylko jeden błąd w dyktandzie.

Laureaci drugiego miejsca, to grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej;

Joanna Gierska, Robert Maderek, Kamila Kruczyńska, Anna Kowalczyk, Patryk Budkowski.

Trzecie, finałowe miejsce zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnika; Aleksandra Nowak, Hanna Bąk, Anna Krajeńska, Ewelina Gęgała, Marta Trześniewska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!