piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

"Ponury żniwiarz" z UMCS mobilizuje studentów. Na egzamin przyszedł z plastikową kosą

Dodano: 16 czerwca 2015, 20:56

Rozmowa z dr Mariuszem Kicią z Katedry Bankowości UMCS.

• Można powiedzieć, że stał się pan bohaterem internetu. Zdjęcie kartki z informacją, w której w nietypowy sposób zachęca pan studentów do nauki przed egzaminem z makroekonomii obiegło portale internetowe.

- Dostałem mailem zrzut ekranu z dyskusją na mój temat (patrz zdjęcie). Informacja mnie rozbawiła, nie mówiąc już o nadanym mi pseudonimie „Ponury żniwiarz”. Nie poczułem się dotknięty, pomyślałem natomiast, że to dobry sposób, żeby zmobilizować studentów i trochę ich rozbawić przed egzaminem. Przygotowałem kartkę, którą wywiesiłem na uczelni, wysłałem ją też mailem do grup, z którymi prowadzę zajęcia. To była informacja tylko do moich studentów, ale zaczęła żyć swoim życiem.

• Czy egzaminy z makroekonomii faktycznie kończą się „pogromem”?

- Wskaźnik zdawalności jest dużo wyższy niż 50 procent i nie jest prawdą, że potrafię oblać połowę studentów. Oczywiście nie jest też tak, że bardzo łatwo jest u mnie dostać ocenę bardzo dobrą. Makroekonomię zdają studenci pierwszego roku. Być może ktoś ze starszych kolegów chciał ich w ten sposób trochę nastraszyć. Egzamin był w poniedziałek. Dla żartu przyniosłem plastikową kosę pożyczoną od znajomego. Oceny są jeszcze nieoficjalne, ale studenci już wiedzą, kto zdał, a kto nie. Osób które nie zaliczyły nie było jednak wiele, ale nie jest to wynik ani gorszy, ani lepszy niż w ubiegłych latach.

To nie jest łatwy przedmiot, na zajęciach przekazuję dużo wiedzy. Jeśli ktoś odpuścił cały semestr, to przyswojenie całego materiału tuż przed egzaminem graniczy z cudem. Jak w przypadku każdego przedmiotu, trzeba uczyć się systematycznie. Nie wystarczy też tylko zapamiętywać, należy wykazać się logicznym myśleniem i umieć łączyć ze sobą pewne fakty.

(fot. Samorząd Studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS (RWSS WE) / Facebook)

Czytaj więcej o: studia UMCS Mariusz Kicia
gość
Gość
Gość
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (30 lipca 2016 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadza się na Wyspie jest o wiele wyższy poziom niż na państwowych uczelniach, wiem co mówie bo studiowałam na Wyspie i UMCS
Rozwiń
Gość
Gość (10 stycznia 2016 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy zobaczyłem ten screen, to myślałem, że jest kobietą, a Kicia to pseudonim. :D
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrawiam dr. Mariusza Kicię i byłych studentów WSPA w Lublinie. Uczelnię skończyłem dwa lata temu i potwierdzam, że zajęcia z doktorem były jednymi z najlepszych. Faktycznym problemem jest to, że na uczelniach publicznych nie ma wielu takich wykładowców jak on.
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałem zajęcia z dr. Kicią w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie i potwierdzam opinię poprzedniego "gościa". Pogromy są może na UMCS, ponieważ na Wyspie zajęcia stały na najwyższym poziomie, bez taryfy ulgowej, ale z jasno określonymi zasadami. Zdałem do ocenę dobrą i wszystko było ok. W ogóle polecam studiowanie na Wyspie, ponieważ prawda jest taka, że na niepublicznej uczelni jest dzisiaj o wiele wyższy poziom niż na UMCS czy KUL. Przede wszystkim bardzo dużo zajęć prowadzą praktycy i uczymy się rzeczy faktycznie potrzebnych w pracy, a nie teorii naukowych wyklepywanych na pamięć.
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2015 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepszy Nauczyciel z jakim miałem do czynienia na WSPA i UMCS. To samo potwierdzi praktycznie cały mój rocznik. Miałem z Panem dr Mariuszem Kicią zajęcia na pierwszym rok i na ostatnim (2009-2014), dla takich osób i tak uczących mógłbym studiować całe życie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!