czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Popływają trzy miesiące

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2003, 16:43

W czterech szkolnych basenach uczniowie będą mogli pływać tylko do końca listopada. Potem czeka ich przymusowa przerwa w zajęciach. Powód? Konieczność wymiany stropów oraz docieplenie budynków.

Chodzi o baseny w Szkole Podstawowej nr 30, gimnazjach nr 5 i 16 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. – Wszystkie mają wady konstrukcyjne, które powstały w wyniku niedbalstwa wykonawców – tłumaczy Tadeusz Dziuba, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta. – Stropy są zbyt ciężkie i podtrzymujące go dźwigary mogą nie wytrzymać obciążenia. Przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach, np. po obfitych opadach śniegu, sufit mógłby się po prostu oderwać. I zaraz zapewnia: – Ale w tej chwili nic nie zagraża bezpieczeństwu korzystających z basenów uczniów.
Remonty basenów mają ruszyć na przełomie listopada i grudnia. Do tego czasu baseny będą działać normalnie. – Z otwarciem czekamy tylko na potwierdzenie, że nic nie zagraża uczniom. Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze – mówi Barbara Warda, dyrektorka Gimnazjum nr 16.
Gdy wejdą wykonawcy, uczniów czeka dwumiesięczna przerwa w zajęciach na pływalniach. Dlaczego miasto nie pośpieszyło się i nie przeprowadziło remontów w czasie wakacji? – O problemie z basenami dowiedzieliśmy się dopiero wiosną – wyjaśnia Dziuba. – Z pracami nie mogliśmy wejść dopóki nie mieliśmy zagwarantowanych środków na wykonanie inwestycji. A pieniądze zdobyliśmy dopiero w lecie.
Co na to szkoły? – Trudno się obrażać kiedy ktoś daje pieniądze na gruntowny remont naszych obiektów – mówi Henryk Pyc, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5. – Zresztą roboty powinny wypaść w okolicach świąt, gdy i tak mamy przerwę w zajęciach.
– Damy sobie radę, mamy dobrą bazę sportową – zapewnia Elżbieta Satowska, dyrektorka SP nr 30. – Może dla uczniów zorganizujemy mistrzostwa w tenisie stołowym?
Przerwy w korzystaniu z basenu nie muszą obawiać się uczniowie SP nr 28. – Ten obiekt był budowany na podstawie innego projektu i nie ma żadnego problemu ze stropem– dodaje Dziuba.

Stropy i docieplenie

Kompleksowy remont basenów obejmie – obok remontu stropów – również docieplenie budynków oraz wymianę instalacji grzewczych. Pozwoli to miastu oszczędzić co roku ok. 1 mln zł na wydatkach za ciepło. Pochłoną ok. 14 mln zł, z czego w tym roku potrzeba połowę tej kwoty. Pieniądze będą pochodziły z dotacji uzyskanej z ministerstwa (1,2 mln zł) oraz pożyczki jaką zaciągnie miasto (5,8 mln zł).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!