niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Poprawka do budżetu: Wyremontują ulice w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2011, 18:25
Autor: Dominik Smaga

Ul. Podzamcze ma być wyremontowana od Lwowskiej do Unickiej. Prezydent chce na to wydać 1,3 mln zł.
Ul. Podzamcze ma być wyremontowana od Lwowskiej do Unickiej. Prezydent chce na to wydać 1,3 mln zł.

Znamy już poprawkę do planu tegorocznych wydatków miasta. Prezydent znalazł pieniądze na remonty kilku ważnych arterii i wielu mniejszych ulic.

– Budżet jest kompromisem pomiędzy potrzebami i możliwościami – stwierdza Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta.

– Staraliśmy się gospodarować pieniędzmi w taki sposób, aby możliwe było rozpoczęcie lub kontynuowanie inwestycji takich jak budowa stadionu, szkoły na Sławinie, czy liczne remonty lub przebudowy dróg – dodaje.

Zrobią duże ulice

Latem jazda po mieście może być ciężka.

A to dlatego, że ruszyć mają remonty wielu ulic przelotowych dopisane przez prezydenta do projektu budżetu. Drogowcy pojawią się na * al. Kraśnickiej od Jana Pawła II do granic miasta (3,5 mln zł) * Kompozytorów Polskich od Koncertowej do Smorawińskiego (2 mln) * Smorawińskiego od Spółdzielczości Pracy do Chodźki (3 mln) * Koryznowej od Niepodległości do Andersa (2 mln) * Podzamcze od Lwowskiej do Unickiej (1,3 mln) * Lwowska od Tysiąclecia do Podzamcza (700 tys.).

W autopoprawce do projektu budżetu jest też milion zł na rozpoczęcie budowy wyczekiwanej przez os. Botanik ul. Zelwerowicza, która połączy Poligonową z Koncertową odciążając ul. Ducha. Dodatkowe 500 tys. zł trafi na przedłużenie Związkowej do Walecznych, są też 2 mln zł na budowę chodnika i oświetlenia al. Warszawskiej do Zbożowej do granic miasta.

O 600 tys. zł zwiększona została też pula na bieżące łatanie dziur w jezdniach.

Także mniejsze ulice

Do projektu udało się dopisać także szereg mniejszych inwestycji drogowych. Będą pieniądze na * budowę chodnika przy Cienistej * chodnika wraz z oświetleniem przy Krężnickiej od Cienistej do Pasiecznej, przebudowę chodników przy * Ułanów od Zwycięskiej do Dragonów po stronie KUL * Urzędowskiej * Zagłoby * Harnasie od bloku 3 do Koncertowej * Karkonoskiej * Koryznowej * Rycerskiej * Czwartek.

Miasto planuje też przebudowę * nawierzchni ulic Guliwera, Cyda i Beatrycze * jezdni i chodnika ul. Wajdeloty, gdzie powstaną też nowe miejsca parkingowe. Są też pieniądze na budowę * ul. Przyjacielskiej i Skromnej * Przelot i Sportowej, dokończona ma być * ścieżka rowerowa wzdłuż Kiepury.

Odetchną też kierowcy jadący ul. Domeyki – miasto zbuduje solidnie fragment od Diamentowej do Wapowskiego. Kosztem miliona zł zbudowana ma być też ul. Granatowa.

Będą też dodatkowe fundusze na projekt przebudowy ul. Zagłoby i budowy drugiego wyjazdu w os. Rudnik od Szeligowskiego do Milenijnej.

Dostała też oświata

W poprawionym projekcie budżetu jest pół miliona złotych na * rozpoczęcie budowy szkoły na Sławinie * przebudowę boiska podstawówki nr 38 i wykonanie w niej instalacji ciepłej wody *modernizację boiska SP 32 * sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 oraz * rozpoczęcie budowy basenu dla szkół przy Roztoczu. * Do listy Orlików dopisane zostanie boisko przy szkołach chemicznych w Al. Racławickich.

Będą też pieniądze na * modernizację budynku Szkoły Muzycznej i * projekt przebudowy basenu w Gimnazjum nr 5, dokończone zostanie też * boisko wielofunkcyjne SP 47.

W żłobku przy Nałkowskich od września powstanie nowa grupa wiekowa.

I inne ważne

Magistrat oświetlić ma też przejście prowadzące od ul. Samsonowicza do przystanku przy Romera, przejście podziemne pod Orkana. Uratowana od rozsypki ma być ulica Zamkowa (od Bramy Grodzkiej do Zamku).

O 200 tys. zł wzrośnie pula na budowę Parku Czuby, 2 mln zł prezydent dołożył do sprzątania miasta. Kosztem 300 tys. zł zbudowany ma zostać szalet w rejonie pl. Zamkowego. W projekcie budżetu prezydent ujął również budowę placu zabaw przy ul. Koryznowej.
Głosowanie nad projektem – 27 stycznia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ksiondz
iks
ziomus
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ksiondz
ksiondz (16 stycznia 2011 o 01:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='liiipa' timestamp='1295088243' post='423171']
Po co budować ulice Skromna, Przelot i Sportowa jak tam raptem 3 domy przy nich stoją??? W projeklcie jest ponad milion zł na te ulice. To już nie ma nic pilniejszego??? No chyba, że chodzi o dojazd do kościoła przy tych ulicach ale wydaje mi się, że remont ulic Łęczyńskiej czy np. Głuskiej jest o wiele ważniejszy i korzysta z nich na codzień mnóstwo osób, a nie tylko wierni w niedzielę iświęta.
[/quote]

zrobia przelot i sportowa bo powstala tam swiatynia boza
teraz nie ma tam asfaltu, jedynie zuzel

amen
Rozwiń
iks
iks (15 stycznia 2011 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panie prezydencie żuk(zauważcie że zarówno słowo prezydent jak i nazwisko żuk)piszę z małych liter,bo jaki prezydent taki szacunek!!!!! a więc panie prezydencie zapraszam na spacer przez płuca Lublina wzdłóż ul.Głuskiej. a swoja droga zgadnijcie od ilu lat obiecują remont ul.Głuskiej? Nagroda to trzy sekundowa pochwała wzrokowa.podpowiedż-cała kadencja pożal sie BOŻE wasilewskiego i jeszcze wczesniej. Hmmmmm a co robią radni z Głuska bo przecież są takowi prawda-sie dostało do żłoba i ma się wszystko w d....ie? aż nie ładnie panie stanisławie.
Rozwiń
ziomus
ziomus (15 stycznia 2011 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a te remonty to łatanie dziur czy nowa nawierzchnia?
Rozwiń
no nie!
no nie! (15 stycznia 2011 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fakt, budowa Przelot i Sportowej gdzieś na zadu..u na Ponikwodzie gdzie dziennie przechodzi 5 osób i przjeżdza tyle samo samochodów jest totalnym nieporoumieniem i pachnie prywatą jakiegoś radnego, pewnie wysoko postawionego skoro prezydent mu uległ. Zwłaszcza w sytuacji gdy zabiera się na tą budowę pieniądze z remontu ulicy Łęczyńskiej i przebudowy ulicy Głuskiej. Stąd właśnie "znalazły się" pieniądze na drogi - z jednych dróg tych potrzebnych zabrano na drugie te niepotrzebne ale mające plecy.

Dotychczasowa wersja budżetu na 2011 rok zakładała 2 mln zł na remont Łęczyńskiej i 1 mln na przebudowę Głuskiej (link do uchwały budżetowej: http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=137825)

Po autopoprawce prezydenta na Łęczyńską w 2011 roku zostało 0,5 mln zł, a Głuska wypadła w ogóle. Za to są Przelot, Sportowa, Skromna (link do autopoprawki: http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=210&id=140815)

Świetnie, znowu zaczynają ustępstwa na rzecz radnych pis, kosztem mieszkańców lublina, a pisiory jak zawsze forsują prywatę.
Rozwiń
liiipa
liiipa (15 stycznia 2011 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co budować ulice Skromna, Przelot i Sportowa jak tam raptem 3 domy przy nich stoją??? W projeklcie jest ponad milion zł na te ulice. To już nie ma nic pilniejszego??? No chyba, że chodzi o dojazd do kościoła przy tych ulicach ale wydaje mi się, że remont ulic Łęczyńskiej czy np. Głuskiej jest o wiele ważniejszy i korzysta z nich na codzień mnóstwo osób, a nie tylko wierni w niedzielę iświęta.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!