Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2017 r.
16:10

Port Lotniczy Lublin nie musi zwracać unijnej dotacji

Autor: Zdjęcie autora toma
257 43 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin (fot. Maciej Kaczanowski)

Port Lotniczy Lublin i województwo lubelskie nie będą musiały zwracać części unijnej dotacji na budowę lotniska. Pozytywną dla spółki i samorządu decyzję wydała Komisja Europejska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Decyzja notyfikacyjna została zinterpretowana przez komisję i Ministerstwo Rozwoju tak, jak uzgodniliśmy w drodze negocjacji – informuje Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Dofinansowanie do prac związanych z powstaniem portu wyniosło 36,6 mln euro. Dwa lata temu okazało się, że może być konieczny zwrot części tej sumy. Początkowo mówiło się nawet o 40 mln zł. Według ostatnich wyliczeń w grę wchodziło 23,6 mln zł.

Chodziło przede wszystkim o zbyt małą liczbę pasażerów. Uwagi unijnych urzędników dotyczyły tez pasa startowego, który miał być za długi, jak na potrzeby regionalnego lotniska.

- W związku z problemami z flotą, jakie miały linie Ryanair, mieliśmy małe załamanie potoków pasażerskich. Ale od kiedy we wrześniu 2015 roku na naszym lotnisku została uruchomiona baza linii Wizz Air, liczba pasażerów zaczęła rosnąć. W tym czasie udało nam się przeprowadzić rozmowy z pracownikami Komisji Europejskiej i udowodnić, że jest to lotnisko rozwojowe – mówi Sosnowski.

W ubiegłym roku lotnisko w Świdniku obsłużyło 377 tys. podróżnych i był to najlepszy roczny wynik w czteroletniej historii portu.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 20:05
Co z karą dla CARPATAIR z Timisoary w Rumunii? Chodzi o 800 tys. euro
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:54
A ja umrę zanim doczekam się normalnej koleii do Warszawy i Rzeszowa To lotnisko służy wyłącznie do obsługi emigracji. Wiwat władze województwa na wychodzctwie.
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 20:23
To wszystko dzięki Panu Premierowi Donaldoi Tuskowi - BRAWO. Cała lubelszczyzna dziękuje.
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 17:26
Brawo Lublin ! :)
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 13:27
Kto i po co wcisnał tam pawlaka i kalionowskiego? Co oni qźwa wiedzą o zarządzaniu lotniskiem? W pole samolotem latali?
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:13
Jestem za ROZWOJE Lotniska i trzymam za nie kciuki - tylko proszę : wyrzućcie niektórych darmozjadów z lotniska np. tych od marketingu .
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:12
Co osiągnął PSL zasiadający w radzie nadzorczej lotniska? Brawo Ministerstwo Rozwoju za negocjacje w UE ! pod koniec 2015 i w 2016 r. uratowano z UE wiele miliardów
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:11
Brawo Ministerstwo Rozwoju za negocjacje w UE ! pod koniec 2015 i w 2016 r. uratowano z UE wiele miliardów
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:10
już obecnie liczba pasażerów to ok 65 % tego co ma Rzeszów - który istnieje od 1958 roku to dobry wynik ten dystans się zmniejsza, a niedługo za 3-4 lata wyrówna a potem może być lepiej
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 00:09
Panie Sosnowski czy Pan ma też problemy z pamięcią tak jak Waldus Pawlak? Jakim prawem pan tak bardzo nieogarnietego człowieka powołał do Rady Nadzorczej PLL?
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 20:05
Co z karą dla CARPATAIR z Timisoary w Rumunii? Chodzi o 800 tys. euro
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:54
A ja umrę zanim doczekam się normalnej koleii do Warszawy i Rzeszowa To lotnisko służy wyłącznie do obsługi emigracji. Wiwat władze województwa na wychodzctwie.
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 20:23
To wszystko dzięki Panu Premierowi Donaldoi Tuskowi - BRAWO. Cała lubelszczyzna dziękuje.
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 17:26
Brawo Lublin ! :)
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 13:27
Kto i po co wcisnał tam pawlaka i kalionowskiego? Co oni qźwa wiedzą o zarządzaniu lotniskiem? W pole samolotem latali?
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:13
Jestem za ROZWOJE Lotniska i trzymam za nie kciuki - tylko proszę : wyrzućcie niektórych darmozjadów z lotniska np. tych od marketingu .
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:12
Co osiągnął PSL zasiadający w radzie nadzorczej lotniska? Brawo Ministerstwo Rozwoju za negocjacje w UE ! pod koniec 2015 i w 2016 r. uratowano z UE wiele miliardów
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:11
Brawo Ministerstwo Rozwoju za negocjacje w UE ! pod koniec 2015 i w 2016 r. uratowano z UE wiele miliardów
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 03:10
już obecnie liczba pasażerów to ok 65 % tego co ma Rzeszów - który istnieje od 1958 roku to dobry wynik ten dystans się zmniejsza, a niedługo za 3-4 lata wyrówna a potem może być lepiej
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 00:09
Panie Sosnowski czy Pan ma też problemy z pamięcią tak jak Waldus Pawlak? Jakim prawem pan tak bardzo nieogarnietego człowieka powołał do Rady Nadzorczej PLL?
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!