Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Port Lotniczy Lublin podsumowuje rok i zapowiada nowe połączenie

61 53 A A

W drugim roku działalności lubelskiego lotniska także nie udało się obsłużyć zapowiadanych 200 tysięcy pasażerów. - W 2015 r. przekroczymy tę liczbę - zapowiadają władze Portu Lotniczego Lublin. Obiecują też nowe połączenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponad 187 tysięcy - tylu pasażerów obsłużyło w 2014 roku lotnisko w Świdniku. - Blisko 50 tys. pasażerów straciliśmy wskutek zawieszenia przez Ryanair lotów do Dublina i Liverpoolu - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin. - W przyszłym roku chcemy mieć więcej pasażerów. A w tym mogą nam pomóc tylko tanie linie - dodaje.

Władze lotniska liczą głównie na wzrost aktywności linii lotniczych Wizz Air. Węgierski przewoźnik w 2015 r. zamierza latać do Londynu pięć razy w tygodniu, a do Oslo trzy razy. A od maja z Lublina polecimy też do Sztokholmu, także trzy razy w tygodniu.

- Powinno to przynieść ok. 150 tys. dodatkowych pasażerów. Dlatego zakładamy, że w 2015 r. obsłużymy znacznie ponad 200 tys. osób. Dokładna liczba zależy od planów innych przewoźników, a tych jeszcze nie znamy - mówi Wójtowicz.

W tym roku udało się uruchomić połączenia do Frankfurtu, Mediolanu, Rzymu, Wrocławia i Warszawy. Jednak loty do stolicy Dolnego Śląska Eurolot zlikwidował już po trzech miesiącach. A na zimę loty do Rzymu zawiesił rumuński Carpatair.

W 2014 r. udało się także podwoić liczbę pasażerów lotów czarterowych. - Nasza współpraca z biurami podróży układa się coraz bardziej obiecująco - przekonuje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy PLL.
W przyszłym roku na wakacje z Lublina będzie można polecieć do Hurghady i Sharm El Sheikh w Egipcie, Antalyi i Bodrum w Turcji, Enfidhii w Tunezji i Chanii na greckiej Krecie. Trwają też rozmowy w sprawie lotów do Bułgarii.

Z lotniska w Świdniku korzysta też coraz więcej osób zza wschodniej granicy. - Mamy pasażerów zarówno z Ukrainy, jak i Białorusi. Rozmawialiśmy z firmą zainteresowaną uruchomieniem połączeń autobusowych na nasze lotnisko z Brześcia. Naszą ofertą interesują się też Litwini - mówi Dylczyk.

Według redaktora naczelnego branżowego portalu Pasazer.com, drugi rok działalności lubelskiego lotniska wypada dobrze. - Mało kto przewidywał, że tak szybko uda się skomunikować Lublin z dużymi portami przesiadkowymi we Frankfurcie i Warszawie - mówi Paweł Cybulak. - Bo ważniejsze od liczby pasażerów jest budowanie siatki połączeń. W tym przypadku lubelskie lotnisko małymi krokami idzie w dobrym kierunku.

Władze portu zapowiadają, że wkrótce jeden z przewoźników poinformuje o uruchomieniu nowego połączenia z Lublina. Nieoficjalnie mówi się o krajach Beneluksu, w grę wchodzi także kierunek wschodni.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skosnooki ziomek / 14 września 2015 o 20:26

A kiedy doczekam się połączenia z Ułan Bator do Lublina?

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:05
A kiedy doczekam sie polaczennia z Malmö do Lublina?
Avatar
Harry / 11 lutego 2015 o 22:08

Podsumowanie roku, a nic o kosztach. Nie latam samolotami i chciałbym wiedzieć ile pieniędzy w tym roku m.in. z moich podatków zostanie utopione w lotnisko ? 

Avatar
Kasia / 21 stycznia 2015 o 16:25

Szanowne Panie kraje Beneluxu to Belgia, Holandia i Luxemburg :)

Avatar
Dominika / 21 stycznia 2015 o 11:50

A kiedy Belgia lub Holandia??  Tylu tu Lublinian ze na bank kierunek opłacalny!!

Avatar
Monia / 15 stycznia 2015 o 15:18

Belgia i Holandia!!!

Avatar
M / 13 stycznia 2015 o 12:45

Wielka szkoda,ze z Dublina moglismy latac jedynie przez rok!

Avatar
Kanar z Radomia / 10 stycznia 2015 o 20:33
Kiedy będą loty do Radomia ?
Avatar
wiesiek / 8 stycznia 2015 o 22:33

powinni zrobić do budapesztu pragi i wiednia a nie do sztokholmu czy oslo

Avatar
Gość / 6 stycznia 2015 o 20:14

A kiedy będą loty do Zamościa i Rejowca/;)))

Avatar
skosnooki ziomek / 14 września 2015 o 20:26

A kiedy doczekam się połączenia z Ułan Bator do Lublina?

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:05
A kiedy doczekam sie polaczennia z Malmö do Lublina?
Avatar
Harry / 11 lutego 2015 o 22:08

Podsumowanie roku, a nic o kosztach. Nie latam samolotami i chciałbym wiedzieć ile pieniędzy w tym roku m.in. z moich podatków zostanie utopione w lotnisko ? 

Avatar
Kasia / 21 stycznia 2015 o 16:25

Szanowne Panie kraje Beneluxu to Belgia, Holandia i Luxemburg :)

Avatar
Dominika / 21 stycznia 2015 o 11:50

A kiedy Belgia lub Holandia??  Tylu tu Lublinian ze na bank kierunek opłacalny!!

Avatar
Monia / 15 stycznia 2015 o 15:18

Belgia i Holandia!!!

Avatar
M / 13 stycznia 2015 o 12:45

Wielka szkoda,ze z Dublina moglismy latac jedynie przez rok!

Avatar
Kanar z Radomia / 10 stycznia 2015 o 20:33
Kiedy będą loty do Radomia ?
Avatar
wiesiek / 8 stycznia 2015 o 22:33

powinni zrobić do budapesztu pragi i wiednia a nie do sztokholmu czy oslo

Avatar
Gość / 6 stycznia 2015 o 20:14

A kiedy będą loty do Zamościa i Rejowca/;)))

Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 3 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 32 5

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 21 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 33 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 320 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!