poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Port Lotniczy Lublin: Wysokie nagrody dla szefów lotniska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2012, 19:33
Autor: (izi)

Od lewej: Grzegorz Muszyński i Jacek Sobczak (Jacek Świerczyński)
Od lewej: Grzegorz Muszyński i Jacek Sobczak (Jacek Świerczyński)

Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin i Dariusz Krzowski, wiceprezes spółki, mają dostać nagrody w wysokości dwukrotnej pensji, odpowiednio: 41 tys. zł i 33 tys. zł (brutto).

W przypadku wiceprezesa decyzja już zapadła. Natomiast wniosek o nagrodę dla prezesa musi zatwierdzić walne zgromadzenie spółki. Tak zdecydowano na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej.

– Jednym z punktów obrad było przyznanie nagrody Dariuszowi Krzowskiemu, zastępcy prezesa i wnioskowanie do walnego zgromadzenia o przyznanie nagrody dla prezesa Grzegorza Muszyńskiego – mówi Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa.

Obie nagrody dotyczą 2011 r. Jak tłumaczy wicemarszałek Sobczak, Krzowski i Muszyński spełnili formalne wymogi niezbędne do ich przyznania. A oprócz tego rada nadzorcza dobrze oceniła efekty ich pracy, więc decyzja zapadła bez długiej dyskusji.

– Z punktu widzenia realizacji inwestycji, rok 2011 był przełomowy – ocenia Sobczak. – Spółka zrealizowała założone zadania, wśród których była wycinka lasu, zakontraktowanie i doprowadzenie do zaawansowanego etapu prac na płycie lotniska, podpisanie umowy z wykonawcą terminalu i podpisanie umowy na obligacje.

Nagrody dla szefów PLL mają być równowartością dwumiesięcznego wynagrodzenia (maksymalna możliwa wysokość nagrody to trzykrotność wynagrodzenia). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wiceprezes Krzowski dostanie ok. 33 tys. zł, a prezes Muszyński ok. 41 tys. zł. To kwoty brutto.

Na rękę obaj panowie dostaną mniej, bo w ubiegłym roku prezes PLL zarabiał netto 13,5 tys. zł, a wiceprezes 10,8 tys. zł miesięcznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
niekibol
belgian guy
marek
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

niekibol
niekibol (24 września 2012 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje Panowie,czekamy tylko na sprawozdanie finansowe,decyzje srodowiskowa jeszcze co zrobia upadle firmy ktorym nie zaplacono i kilka innych drobnych rzeczy.Jezeli wszystko zakonczy sie OK. i nikt nie bedzie siedzial to zawnioskujemy o potrojna premie.Milego dnia
Rozwiń
belgian guy
belgian guy (10 września 2012 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Why give extra money for boss of the Luibin airport not finished in time for the Euro 2012 and that desserves only two destinations in Europa??
Rozwiń
marek
marek (4 września 2012 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiektywny czytam te Twoje pochwały PLL i inwektywy w stosunku do mnie i śmiech mnie ogarnia. Obyś się za bardzo nie zdziwił jakbyś tak przejrzał sobie sprawozdania finansowe i zobaczył ilość umów zlecenia z urzędnikami i innymi ludzikami i zastanawił się jakim cudem i po co akurat z tymi ludźmi zawarto te umowy. Może też przeanalizuj sobie skład RN i cudu powołania na stanowisko dyrektora projektu jednego z radnych oraz zmiany na stołkach prezesów. Poza tym ręczę ci, że p. Muszyński niczego by nie dokonał (podobnie i p.Krzowski), gdyby nie sprzyjający p.Sobczak i inni, którzy tak walczyli o przepchanie dec. środowiskowej, czy spec ustawy. A tak swoją drogą skoro wg informacji z Kuriera z 2011 r. budowa lotniska (znacznie zmniejszonego niż w pierwotnym projekcie) to koszt ok. 400 mln zł. (koszt wzrósł, a lotnisko zmalało) plus 9,2 mln kosztów operacyjnych (wynagrodzenia) chociaż faktyczna budowa, a raczej kroki do jej rozpoczęcia zaczęły się dopiero w 2007 r. to nie nazwałbym tego cudem nad Bystrzycą, a raczej niezwykłym gestem zadłużonego samorządu. Do dzisiaj nie ma korzystnego rozwiązania wpakowania mln złotych w wykup działek w Niedźwiadzie. A dlaczego tego lotniska nie ma w Niedźwiadzie i to kilka lat temu? Zapewne na to odpowiedź zna p.Sobczak. Tak sobie przynajmniej myślę . Zatem Obiektywny przyznaj prezesom osobiste nagrody i premie za to, że tak chętnie siedzą na swoich stołkach, a pieniądze NASZE pozostaw na postawienie chociażby koszy na śmieci we wszystkich dzielnicach Lublina.
Rozwiń
henryk
henryk (4 września 2012 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie kasa [nagroda ?]się należy ale po zakonczonej inwestycji jeżeli jest dobrze i terminowo zrobiona .Moim skromnym zdaniem dlaczego tak się spieszycie z tą Nagrodą ,to jest pytanie dlaczego nie było odbioru lotniska tylko PÓFABRYKAT DLaczego dlaczego
Rozwiń
latający holender
latający holender (4 września 2012 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='OO' timestamp='1346745496' post='670287']
Tak dobrze rządzili, że nasyp wiaduktu zatarasowal przejście wychodzącym z tunelu pod torami idącym do pracy pracownikom WSK. Czy nie można było przedłużyć tunelu lub zrobić przejście dla pieszych w nasypie w ciągu istniejącego przejścia? Nowa ifrastruktura powinna być dopasowana do starej.A tak wyjście z tunelu jest tyłem do obejścia pod nowym wiaduktem. Ile jeszcze bubli wyjdzie przy budowie tego lotniska.
[/quote]
"imponujaca" siatka połączeń z tego Airport to największy bubel.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!