Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2013 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Portal karierowo.com "grozi komornikiem i sądem"

0 17 A A
Sprawę zna Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie wszczął postępowania (Paweł Buczkowski)
Sprawę zna Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie wszczął postępowania (Paweł Buczkowski)

Rejestracja na serwisie karierowo.com kosztuje 99 zł – ostrzegają nasi Czytelnicy. Do miejskiego rzecznika konsumentów w Lublinie zgłosiło się już kilkanaście poszkodowanych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strona www.karierowo.com wygląda jak zwykły serwis z ofertami pracy. Ale żeby je przejrzeć, trzeba się zarejestrować. W długim formularzu nie ma ani słowa o opłatach. Na końcu trzeba zaakceptować regulamin.

Na pierwszy rzut oka regulamin nie budzi podejrzeń. Dopiero pod koniec dowiadujemy się, że zgadzamy się na opłatę w wysokości 99 zł. Za tę cenę serwis przez rok prezentuje pracodawcom naszą wizytówkę (przypominającą CV).

– Po kilkunastu dniach dostałam e-mailem informację z wezwaniem do zapłaty 99 zł – relacjonuje pani Patrycja, nasza Czytelniczka. – Serwis upiera się, że umowa została podpisana, a że minęło już 10 dni, to nie ma możliwości odstąpienia od niej. Przysyłają także pisma, w których grożą komornikiem, firmami windykacyjnymi, sądem i wpisem do rejestru dłużników.

Sprawę zna Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Otrzymaliśmy kilka skarg dotyczących serwisu karierowo.com. Jednak nie prowadzimy postępowania w tej sprawie – mówi Ernest Makowski z UOKiK.

Jak tłumaczy, do postawienia zarzutu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów nie było podstaw.

Co należy więc robić, gdy karierowo.com domaga się zapłaty? – Doradzamy złożenie pisma o odstąpieniu od umowy – mówi Lidia Baran-Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie. – Skoro klient nie otrzymał potwierdzenia umowy w formie pisemnej bądź na innym trwałym nośniku, to na odstąpienie od umowy ma trzy miesiące.

Jeśli serwis odpowie, że nie uznaje naszego odstąpienia, nie trzeba wysyłać kolejnych pism. O tym, kto ma rację, mógłby zadecydować tylko sąd, gdyby firma się do niego zwróciła.

Z właścicielem karierowo.com nie udało nam się skontaktować

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konga / 4 czerwca 2017 o 18:18
ps. to byl oczywiscie 2013 rok
Avatar
konga / 4 czerwca 2017 o 18:09
Czy ktoś, kto potwierdził regulamin może wypowiedzieć się, jak sprawa się zakończyła? Czy pan Z. miał sprawę w sądzie? Należało zapłacić 99 zł? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam PS. ja też to podpisalam i przysylali mi na adres domowy wezwanie do zaplaty, ale olałam to.
Avatar
Ewa / 7 maja 2013 o 22:30
Witam, Wszystkich oszukanych przez Karierowo.com, zapraszam na stronę facebooka :https://www.facebook.com/GrupaPoszkodowanychprzezkarierowocom. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji. Jest wiele osób naciągniętych tak jak wy przez ten portal!!!!!
Avatar
Gość / 20 marca 2013 o 21:11
O czym wy do cholery piszecie. Sama rejestracja to nie osobisty podpis i taka windykacja może Cię w dupę pocałować. Straszą prawem a sami balansują na granicy prawa. Ludzie nie dajcie się nabierać idiotom, którzy kończą prawo tylko po to, aby je wykorzystywać do własnych celów.
Avatar
Niunia / 20 marca 2013 o 16:46
jak mi kazano zapłacić to mam nie płacić ??
Avatar
Marek / 19 marca 2013 o 12:44
Rada na tego typu przypadki.


http://www.wykop.pl/link/1448671/pobieraczek-kto-komu-jest-winien-pieniadze/?utm_source=gadugadu&utm_medium=link_1448671&utm_campaign=gadugadu_element
Avatar
Marek Gajuta / 15 marca 2013 o 12:13
Policja nie prowadzi postępowania, Polska kraj oszustów i bezprawia.
Avatar
Gość / 14 marca 2013 o 16:24
Wygląda na to, że ciebie nie nauczono poprawnie pisać
Avatar
;) / 14 marca 2013 o 14:57
Nie nauczono czytać, to się naucza liczyć...
Avatar
Tomek / 14 marca 2013 o 12:44
[color=#ff0000]vs sądownictwo[/color]

ad 1. Nie liczyłbym na wygrana w sądzie, gdyż prowadzący sprawy nie zagłębiają się w analizę danej sprawy,

ad 2. E-sądy działają jak automat i o tym oszuści wiedzą. Dług sprzedają firmie windykacyjnej , ta zleca sprawę komornikowi, on następnie "popycha" do e-sądu, otrzymując klauzulę "winny" na kolanie stemplowaną.

ad 3. wszelkie sprzeciwy i zarzuty, kasacje - za to trzeba płacić grube pieniądze, nawet jak jesteśmy niewinni ...

ad 4. UOKiK nie widzi podstaw do zajęcia stanowiska ? Norma ...

ad 5. Z powyższego wynika, że na oszustwach zarabia również skarb państwa poprzez wymiar sprawiedliwości.

p.s. Na sprawy sądowe nie jesteście zapraszani, więc o wyroku dowiecie się pocztą. Zaocznie. Będzie już po rybkach :/
[color=#ff0000]vs sądownictwo[/color]

ad 1. Nie liczyłbym na wygrana w sądzie, gdyż prowadzący sprawy nie zagłębiają się w analizę danej sprawy,

ad 2. E-sądy działają jak automat i o tym oszuści wiedzą. Dług sprzedają firmie windykacyjnej , ta zleca sprawę komornikowi, on następnie "popycha" do e-sądu, otrzymując klauzulę "winny" na kolanie stemplowaną.

ad 3. wszelkie sprzeciwy i zarzuty, kasacje - za to trzeba płacić grube pieniądze... rozwiń
Avatar
konga / 4 czerwca 2017 o 18:18
ps. to byl oczywiscie 2013 rok
Avatar
konga / 4 czerwca 2017 o 18:09
Czy ktoś, kto potwierdził regulamin może wypowiedzieć się, jak sprawa się zakończyła? Czy pan Z. miał sprawę w sądzie? Należało zapłacić 99 zł? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam PS. ja też to podpisalam i przysylali mi na adres domowy wezwanie do zaplaty, ale olałam to.
Avatar
Ewa / 7 maja 2013 o 22:30
Witam, Wszystkich oszukanych przez Karierowo.com, zapraszam na stronę facebooka :https://www.facebook.com/GrupaPoszkodowanychprzezkarierowocom. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji. Jest wiele osób naciągniętych tak jak wy przez ten portal!!!!!
Avatar
Gość / 20 marca 2013 o 21:11
O czym wy do cholery piszecie. Sama rejestracja to nie osobisty podpis i taka windykacja może Cię w dupę pocałować. Straszą prawem a sami balansują na granicy prawa. Ludzie nie dajcie się nabierać idiotom, którzy kończą prawo tylko po to, aby je wykorzystywać do własnych celów.
Avatar
Niunia / 20 marca 2013 o 16:46
jak mi kazano zapłacić to mam nie płacić ??
Avatar
Marek / 19 marca 2013 o 12:44
Rada na tego typu przypadki.


http://www.wykop.pl/link/1448671/pobieraczek-kto-komu-jest-winien-pieniadze/?utm_source=gadugadu&utm_medium=link_1448671&utm_campaign=gadugadu_element
Avatar
Marek Gajuta / 15 marca 2013 o 12:13
Policja nie prowadzi postępowania, Polska kraj oszustów i bezprawia.
Avatar
Gość / 14 marca 2013 o 16:24
Wygląda na to, że ciebie nie nauczono poprawnie pisać
Avatar
;) / 14 marca 2013 o 14:57
Nie nauczono czytać, to się naucza liczyć...
Avatar
Tomek / 14 marca 2013 o 12:44
[color=#ff0000]vs sądownictwo[/color]

ad 1. Nie liczyłbym na wygrana w sądzie, gdyż prowadzący sprawy nie zagłębiają się w analizę danej sprawy,

ad 2. E-sądy działają jak automat i o tym oszuści wiedzą. Dług sprzedają firmie windykacyjnej , ta zleca sprawę komornikowi, on następnie "popycha" do e-sądu, otrzymując klauzulę "winny" na kolanie stemplowaną.

ad 3. wszelkie sprzeciwy i zarzuty, kasacje - za to trzeba płacić grube pieniądze, nawet jak jesteśmy niewinni ...

ad 4. UOKiK nie widzi podstaw do zajęcia stanowiska ? Norma ...

ad 5. Z powyższego wynika, że na oszustwach zarabia również skarb państwa poprzez wymiar sprawiedliwości.

p.s. Na sprawy sądowe nie jesteście zapraszani, więc o wyroku dowiecie się pocztą. Zaocznie. Będzie już po rybkach :/
[color=#ff0000]vs sądownictwo[/color]

ad 1. Nie liczyłbym na wygrana w sądzie, gdyż prowadzący sprawy nie zagłębiają się w analizę danej sprawy,

ad 2. E-sądy działają jak automat i o tym oszuści wiedzą. Dług sprzedają firmie windykacyjnej , ta zleca sprawę komornikowi, on następnie "popycha" do e-sądu, otrzymując klauzulę "winny" na kolanie stemplowaną.

ad 3. wszelkie sprzeciwy i zarzuty, kasacje - za to trzeba płacić grube pieniądze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!