niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Porządki w Urzędzie Marszałkowskim. Co się zmieni?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2013, 17:17
Autor: (rp)

W Urzędzie Marszałkowskim huczy od plotek o planowanym podziale dużego departamentu. (Archiwum)
W Urzędzie Marszałkowskim huczy od plotek o planowanym podziale dużego departamentu. (Archiwum)

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa z PO, przejął odpowiedzialność za sport, kulturę i oświatę. Jakie zmiany czekają urząd?

Dotychczas te "działki” podlegały członkowi zarządu Tomaszowi Pękalskiemu (PO). Jednak Zarząd Województwa zdecydował, że Pękalski powinien skoncentrować się na reformowaniu szpitali podległych samorządowi. Departament Kultury, Edukacji i Sportu przypadł Grabczukowi.

– Zajmuję się też środkami unijnymi. Chcemy dużo lepiej wykorzystywać je na rzecz rozwoju kultury i dodatkowo powiązać z podlegającą mi promocją i turystyką – mówi Grabczuk. Dodaje, że sport jest dla niego bardzo bliską dziedziną, był m.in. prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego i wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Urzędzie Marszałkowskim huczy od plotek o planowanym podziale dużego departamentu. – Nie będzie dzielenia – stwierdza Grabczuk. Tłumaczy, że Urząd Marszałkowski zostanie ewentualnie zreorganizowany, kiedy będzie wiadomo, ile unijnych dotacji i na co dostanie nasze województwo w budżecie UE na lata 2014–2020.

Są i będą za to zmiany personalne. Od wtorku szefem Muzeum Wsi Lubelskiej będzie Mirosław Korbut, dotychczasowy dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w UM. Jego następca zostanie wskazany spośród pracowników urzędu. Zarząd Województwa szykuje się do odwołania Zofii Ciuruś, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Na tym nie koniec. Z urzędu odejdzie w kwietniu zastępca szefa promocji Katarzyna Ćwirta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
yaro
Josef
bob
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

yaro
yaro (30 marca 2013 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edek' timestamp='1364574697' post='751826']
Tylko żeby pan Grapczuk znowu wszystkie pieniądze województwa nie wydawał na Chełm i okolicę. I pamiętał o Lublinie Zamościu, Puławach i innych miastach - dobrze, że przynajmniej Hetman jest z Lublina i czasem trochę Urząd Marszałkowski sypnie również Lublinowi ....
[/quote]

Puknij się w czoło, w Chełmie rządzi SLD, więc prędzej da kasę Zamościowi czy Lublinowi, a Chełm dostanie same ochłapy, tak jak to było wcześniej.
Rozwiń
Josef
Josef (30 marca 2013 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Reorganizacja to jest ostatni krok przed dymisją.Są to pozorowane działania ,które nic nowego nie wnoszą,bo struktura jest ta sama i Ci sami ludzie .Nie ma się czego spodziewać.Swoją drogą nadzór nad funduszami unijnymi to smaczny kąsek dla hazardzistów.W poprzedniej kadencji jeden z nadzoryjacych /z PO/tymi funduszami wziął sobie dla swojej s-ki 1,5 mln zł niby na okreslony progaram ,a zakupił szereg nieruchomości w Puławach! Kiedy prasa podniosła temat Pitera wymyśliła rozdzielność majątkową z żoną.Tym sposobem Mraek F.uniknął odpowiedzialności i z kasą wypiął się na hazardzistów!To jest jakby wskazówka dla Grabczukka,bo on był wtedy marszałkiem.Czyzby i on się przygotowywał z kasa do odlotu???
Rozwiń
bob
bob (29 marca 2013 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Porządki - ale w drugą stronę - czyli nieporządki. Zasłużona pani Ciuruś w odstawkę bo pan Miskur czeka, też mieszkający w Ch.... ? . Ciekawe kto za panią Ćwirtę ? To po pierwsze. Niestety w każdym departamencie kadra jest na poziomie chełmskim. Jeszcze się ostały dobre osoby, znające zasady pracy urzędniczej. Nie w promocji ale w departamencie kultury i sportu są pieniądze na wsparcie - dlatego dostęp do nich jest ważny - a zapaśnicy z miasta chełm to już się cieszą. A wy czekajcie ......
Rozwiń
jo emerytka
jo emerytka (29 marca 2013 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to Pękalski szpitale wykończy,a Hetman mu pomoże
Rozwiń
lojalny wobec chełmskej po
lojalny wobec chełmskej po (29 marca 2013 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecie jak się zmieni...będą głownei osoby z Chełma zatrudnianie tak jak to miało miejsce w departamentach unijnych - efesie i strategii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!