piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Porządzili miesiąc, wezmą po 9 tysięcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2003, 20:48

Niemal 50 tys. zł brutto odprawy dostaną na odchodne członkowie zakwestionowanego przez wojewodę Zarządu Województwa. Stanisław Duszak (była Samoobrona), Stanisław Gogacz (LPR), Ignacy Czeżyk (PO–PiS) i Jerzy Chróścikowski (LPR) byli członkami Zarządu Województwa przez niecały miesiąc. Wezmą teraz po ponad 9 tys. złotych odprawy każdy.

Wicemarszałek Stanisław Duszak dostanie 9153 zł brutto miesięcznej odprawy, drugi wicemarszałek Stanisław Gogacz – 9444 zł brutto, a dwaj członkowie zarządu Ignacy Czeżyk i Jerzy Chróścikowski – po 9120 zł brutto. Marszałek województwa Edward Wojtas także weźmie odprawę, lecz nie wiadomo jeszcze w jakiej wysokości. O jego poborach zdecydują radni dopiero na poniedziałkowej sesji sejmiku, ponieważ dotychczas nie zdążyli tego zrobić. Jego poprzednik Edward Hunek zarabiał 10 430 zł brutto. Zgodnie z przepisami miesięczne odprawy należą się wszystkim członkom Zarządu Województwa zakwestionowanego przez wojewodę lubelskiego.
– Odprawy będą wypłacane w przyszłym miesiącu – tłumaczy Eugeniusz Polakowski, dyrektor Wydziału Organizacji i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego. – Najpierw w ciągu 30 dni musi się jednak uprawomocnić decyzja wojewody, uchylająca uchwałę o wyborze zarządu.
Członkowie odwołanego zarządu są optymistami. – Myślę, że Naczelny Sąd Administracyjny uchyli decyzję wojewody i będziemy dalej pracować – uważa Stanisław Gogacz. – A co do odpraw, to jako polityk nie będę się wypowiadał na temat tego, co może się zdarzyć w przyszłości. Jak się to stanie faktem, to się do tego ustosunkuję.
Cały zarząd marszałka Wojtasa został wybrany na sesji sejmiku 10 grudnia ub. roku przez koalicję radnych ludowych z prawicą. SLD i Samoobrona zbojkotowały te obrady. W minioną środę wojewoda Andrzej Kurowski uchylił uchwałę o wyborze marszałka i zarządu i tego samego dnia koalicja SLD–Samoobrona i część radnych PSL wybrała nowego marszałka Henryka Makarewicza i nowy zarząd województwa. Wicemarszałkowie: Duszak i Gogacz oraz członkowie zarządu Czeżyk i Chróścikowski byli więc we władzach województwa przez niecały miesiąc!
Pensję marszałka uchwalają radni, ale nie zdążyli tego zrobić dla marszałka Wojtasa. Na poniedziałkowej sesji sejmiku radni będą musieli przyjąć uchwałę w sprawie zarobków wybranego w minioną środę marszałka Henryka Makarewicza, a także uchylonego przez wojewodę marszałka Wojtasa. – Po skonsultowaniu się z prawnikami stwierdziliśmy, że stosunek pracy został z marszałkiem Wojtasem nawiązany – uważa Konrad Rękas, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego. – I dlatego radni muszą uchwalić mu pobory, gdyż inaczej będzie on mógł pozwać samorząd województwa do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!